BTC : 81562 ₺ ETH : 1.762 ₺ XRP : 44.9 ₺ LTC : 7.66 ₺ USDT : 346.8 ₺ XLM : 0.2317 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin almayı mı düşünüyorsunuz? O zaman bunlara dikkat etmelisiniz

Bitcoin almayı mı düşünüyorsunuz? O zaman bunlara dikkat etmelisiniz

Bitcoin almayı mı düşünüyorsunuz? O zaman bunlara dikkat etmelisiniz
0

Bitcoin almayı mı düşünüyorsunuz? O zaman yedi yıldır bu piyasanın içinde olan bir Bitcoincinin tavsiyelerini ve uyarılarını okumalısınız.

Biltcoin almayı mı düşünüyorsunuz? O zaman okumadan geçmeyin!

WhalePanda, Monthly Crypto Friends adındaki bir podcast yayınına ev sahipliği yapan bir trader. Bu hafta kripto para sektörünün önde gelenlerinin katıldığı bir yayın gerçekleştirdi.

Yayına Litecoin yaratıcısı Charlie Lee, Blockstream strateji şefi ve Pixelmatic genel müdürü Samson Mow, ile Monero’dan Riccardo Spagni katıldı.

koinmedya_brave

Twitter’da 227.000 takipçisi olan WhalePanda, yayında ve sonrasında yaptığı twitter paylaşımında, üçüncü yarılanmanın tamamlandığını ve kripto para biriminin yeni bir aşamaya geçtiğini belirtti. Bu yeni aşamanın Bitcoinin volatil yapısının işlem dinamiklerini anlamayan, hızlı zengin olma heveslileri için tehlikelerle dolu olduğunu söyledi. Bitcoin almayı mı düşünüyorsunuz işte size bu konudaki düşünceleri ile WhalePanda adlı Traderın sözleri:

“Bu süreçte aynı altına hücum olayında gördüğümüz gibi insanların bu piyasaya aktığına şahit olacağız. Siz de Bitcoin almayı mı düşünüyorsunuz? Yedi yıldır bu piyasada olduğum için bu konudaki düşüncelerimi ve gözlemlerimi sizinle paylaşmak istiyorum.

Bitcoin almak için çok mu geç? Hayır hem ayrıca tam bir Bitcoin almak zorunda değilsiniz. Bu piyasaya yatırım yapacaksanız bu kaybetmeyi göze aldığınız ya da uzun süre ihtiyacınız olmayacak bir parayla olmalı. Bu çok riskli bir yatırım. Şimdi Bitcoin alsanız dahi insanlar bir kaç yıl sonra sizin sadece bu işte şanslı olduğunuzu söyleyecek.

Bitcoin trade yapmalı mısınız?

Twitter’da çok büyük miktarlarda kazanç sağladığını iddia eden insanlar görüyorum. Trade yapma konusunda %100 emin değilseniz yapmayın. Emin olsanız bile yine de yapmayın. İnsanların büyük bir çoğunluğu bu işte para kaybediyor.

Yine de beni dinlememeye karar verdiyseniz ve ödemeli bir gruba katılmak ya da sinyaller için üye olmak ya da trade kurslarına katılmak konusunda kararsızsanız şunlara kulak verin.

Öncelikle şunu söylüyorum kendisi trade yapamayanlar bu işi ücret karşılığında öğretmeye kalkıyorlar çünkü başka türlü para kazanamıyorlar.

İnternettede trade temellerini öğreten binlerce içeriğe ulaşabilirsiniz. Ama en önemli olan burada bir stratejinizin olması ve buna sadık kalmanız. Ayrıca çevrenizde sizin gibi ya da sizden biraz daha iyi bu işi bilenler olmalı. Bir kaç yıl içinde bu kişiler sizin en yakın dostlarınız olacaklardır.

Arkadaşım altcoin X’in Bitcoini geçeceğini söylüyor, X coini almalı mıyım?

Bu tamamen size bağlı bir durum. Pek çok insan altcoinlerde zarara uğradı ve çok para kaybetti. Bitcoin bir temerrüd coini, eğer altcoinlerle trade yaparsanız ve işleminiz daha çok USD ama daha az BTC ile sonuçlanırsa para kaybettiniz demektir.

Bir altcoinin Bitcoini geçtiği gün bu sektör ölmüş demektir.Bitcoin işi başlatan, en iyi ve en yüksek seviyede merkeziyetsizliği olan bir kripto para.

PoW konsensüsü için kötü bir ortam olduğunu duydum. Arkadaşım V ise PoS daha iyi diyor ve o konsensüsde bir coin almamı söylüyor

Tabii herkes kendi düşüncesini aktaracak. Gerçek şu ki PoW daha çok yenilenebilir kaynakları teşvik ediyor ve altyapı oluşumunu geliştiriyor.

PoS ise pek çok soruna sahip Ancak borsaların çoğunun bu konsensüs üzerinde olması nedeniyle, bu piyasaya girecek arkadaşlar için bu konsensüsün tamamen merkezi olması en dikkat çeken husus.

Zincir üstü işlemler neden çok yüksek? Neden daha büyük bloklar oluşturulmuyor?

Bloklar ne kadar büyük olursa kripto para da o kadar merkezi olur. Bu bir kere apaçık bir durum. Blok alanı optimize olması gereken nadir bir kaynak olmalı. Borsaların çoğu bunu başaramıyorlar.

Şunu unutmayın blok ödülü artık 6,25 BTC. Bizim aslında madencilere Bitcoinin en yüksek seviyede güvenli tutmaları için ücret ödememiz gerekiyor. Başka önemli bir nokta da ücretler BTC olarak ödeniyor dolar olarak değil. O yüzden BTC fiyatının yüksek olması ücretlerin de yüksek olmasını gerektiriyor.

Akılda tutulacak bir diğer nokta da bu kripto alanının % 50 kadarı sahte, % 45 kadarlık kısmı çok çılgınca ve kalan % 5 nispeten normal olduğu. Para işlemlerinin çok olması bu alana dolandırıcıların yığılmasına neden olabiliyor.

Kripto param borsada mı dursun?

Bitcoin almayı mı düşünüyorsunuz, işte dikkat edeceğiniz Son noktalar:

  • Topluluğun içinde size benzer fikri olanları bulun
  • 5 dolar civarında saldırılara hazır olun
  • Kendinizi Bitcoin hakkında eğitin, anahtar yönetimi konusunda bilgi sahibi olun.
  • Cahil cesareti de denilen Dunning-Kruger sendromuna dikkat edin.

Kaynak

Etiketler: