BTC : 66350 ₺ ETH : 1642 ₺ XRP : 1.38 ₺ LTC : 321 ₺ USDT : 6.748 ₺ XLM : 0.5561 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Bitcoin almaya değer mi?

Bitcoin almaya değer mi?

Bitcoin almaya değer mi?
0
huobi_koinmedya

Bitcoin fiyatları ve birçok yatırım aracı 2020’de ciddi biçimde dalgalanıyor. Yuri Molchan’a göre göre 3 faktörden dolayı Bitcoin almaya değer zaman diliminde bulunuyoruz.


Bitcoin almaya değer mi?

Korona Krizi etkisi ile Bitcoin ve kripto paralar ciddi biçimde değer kaybetti. Buna rağmen 2020’nin ilk günlerine kıyasla Bitcoin, S&P 500’e göre hala çok iyi konumda. Şu dönemde Bitcoin’e neden yatırım yapılmalı?

Lütfen Bkz: İlginç zamanlar: SandP 500 Bitcoin’den daha dalgalı seyrediyor

Bitcoin’in temelleri daha güçlü

2017 yılında Bitcoin fiyatları hatırlanacağı üzere 20 bin doları bulmuştu. Bu döneme kıyasla Bitcoin günümüzde hem teknik anlamda hem de makro ekonomik anlamda daha güçlü. Kripto para analisti MMCrypto bu konuya dikkat çekiyor.

koinmedya_brave

https://twitter.com/MMcrypto/status/1243794749401645056

Bitcoin 2017’ye kıyasla daha yüksek hash oranlarına sahip. Küresel anlamda uygulanan para politikaları da Bitcoin için olumlu bir atmosfer oluşturuyor. Birçok merkez bankası para arzını arttırıyorken Bitcoin arzı Mayıs 2020’de yarı yarıya düşürecek.

FED’den trilyon dolarlık teşvik paketleri

FED, Korona Krizi ile mücadele için paket üstüne paket açıklıyor. Bu kadar likit varlığın üretime dönüşmesi ise oldukça şüpheli. Sonuçta bu paraların üretime dönüşmesi için fiziksel yatırımda kullanılması gerekiyor. Şirketler ya da firmalar, bu paralarla altyapılarını yeniliyorsa, yeni sermaye malları alıyorsa, yeni pazarlar araştırıyorsa ve yeni üretim teknikleri geliştiriyorlarsa üretim artışı bekleyebiliriz. Ne yazık ki Korona Salgınının neden olduğu tecrit koşullarında paranın üretime dönüşüm kanalları beklenen etkinlikte çalışmıyor.

Bitcoin’e karşı tutumu ile dikkat çeken Peter Schiff dahi FED’in ve ABD yönetiminin ekonomiye agresif müdahalelerinden şikayetçi. Schiff, 1929’da ABD’de yaşanan Büyük Buhran’ın dönemin Başkanları Hoover ve Roosevelt’in ekonomiye yanlış müdahaleleri nedeniyle uzadığını iddia ediyor. Schiff, Trump yönetiminin şimdilerde açıkladığı paketler nedeniyle de benzer durum yaşanacağını ileri sürüyor.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Sınırsız mali politikaların Bitcoin üzerine etkileri

Bitcoin’in cari fiyatı

Bitcoin, bugün yeni bir düzeltme daha yaşayarak 6,200 dolar bandına geriledi. Bitcoin spot fiyatları uzun vadede Bitcoin’e yatırımda bulunmak isteyenler için dipten alım fırsatı sunuyor.

Kaynak