BTC : 82718 ₺ ETH : 2935 ₺ XRP : 1.899 ₺ LTC : 369.2 ₺ USDT : 7.575 ₺ XLM : 0.6069 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin akıllı para göstergesi tüm zamanların en yüksek seviyesinde

Bitcoin akıllı para göstergesi tüm zamanların en yüksek seviyesinde

Bitcoin akıllı para göstergesi tüm zamanların en yüksek seviyesinde
0

Bitcoin akıllı para göstergesi, 2017’deki ATH dönemi verilerine işaret ediyor. Bunun üzerine analistler yeni bir tüm zamanların en yüksek değerine bir gidişat olabileceğini belirtiyor.


Bitcoin akıllı para göstergesi neye işaret ediyor?

Tıpkı Paul Tudor Jones gibi onun koruma fonu da şimdi Bitcoin alıyor. Grayscale yeni çıkarılan coinlerin yüzde 150’si kadar alım gerçekleştiriyor. Ayrıca önceki gün rekor sayıda CME Bitcoin vadeli sözleşmesi sona erdi.

“Akıllı para” yatırımcılarının Bitcoin’e olan ilgili artıyor. Şimdi de “Bitcoin akıllı para göstergesi” olarak adlandırılan bir indikatör de BTC’nin Aralık 2017’de görülen tüm zamanların en yüksek değerini (ATH) görebileceğine işaret ediyor. Bu da kurumsalların lider kripto para sektörüne sonunda adım attığı teorilerini destekliyor.

2017 yılında Bitcoin için birçok şey değişti. 20,000 dolarlık zirve, BTC’yi bir servet oluşturma aracı olarak ön plana çıkardı. Aynı dönemde ana akımda da konuşulan bir finansal varlık olarak dikkat çekti.

koinmedya_brave

İlgili – Güncel Bitcoin Teknik Analizi: BTC’de beklentiler, fiyat tahminleri, yorumlar

Ancak o zamandan bu yana öyle ya da böyle devam eden bir ayı piyasası da dikkat çekiyor. Buna rağmen yatırımcılar yeni bir ATH kaydedecek ralli arayışında.

Ayrıca yatırımcıların bu varlığa bakışı da değişti. Daha yüksek risk ve daha yüksek ödül arayan yatırımcılar, şimdi BTC’ye güvenli liman ve enflasyona karşı koruma amaçlı yöneliyor.

Yani Bitcoin çevresindeki söylem ve gündemler de artık değişti. Daha önce hızlı zengin eden varlık söylemleri, hükümetin kontrolünde olmayan sağlam bir dijital varlığa dönüşüyor.

Bu arada Bitcoin artık sadece bireysel yatırımcıların ilgi gösterdiği bir varlık olmaktan da çıktı. Şu an koruma fonları, varlık yönetim şirketleri ve daha fazlası, mesele Goldman Sachs’ten Paul Tudor Jones’a kadar çok geniş yelpazede kişi ve kuruluşlar BTC hakkında konuşuyor.

İlgili – Bitcoin Rehberi: Bitcoin Nedir? BTC nasıl üretilir? BTC nereden ve nasıl satın alınır? Bedava Bitcoin nasıl kazanılır?

Temel göstergeler ve teknik veriler

Ayrıca tüm temel göstergeler de güçlü görünüyor ve kripto para için al çığlığı atıyor denilebilir.

Teknik veriler de Bitcoin’in uzun vadeli trendinin devam etmeye hazır olduğuna işaret ediyor. Tüm işaretler yeni bir büyük boğa rallisi sinyali veriyor. Akıllı para yatırımcıları da bunu görüyor.

Bu durum Bitcoin akıllı para göstergesi olarak da adlandırılan “On-Balance Volume Indicator” verilerinde de görülüyor. Bu indikatör, ATH döneminden bu yana bu seviyelere dönmemişti.

Bitcoin akıllı para göstergesi, 2017’deki ATH dönemine verilerine işaret ediyor. Bunun üzerine analistler yeni bir tüm zamanların en yüksek değerine bir gidişat olabileceğini belirtiyorlar.

Kaynak

Etiketler: