BTC : 84536 ₺ ETH : 2800 ₺ XRP : 2.187 ₺ LTC : 426.4 ₺ USDT : 7.26 ₺ XLM : 0.7685 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin açığa satış emirlerindeki daralma yükseliş işareti olabilir mi?

Bitcoin açığa satış emirlerindeki daralma yükseliş işareti olabilir mi?

Bitcoin açığa satış emirlerindeki daralma yükseliş işareti olabilir mi?
0
huobi_koinmedya

Bitcoin açığa satış emirlerindeki daralma yükseliş işareti olabilir mi? Kripto para piyasalarında olumsuz hava oluşturan short selling oranlarının azalması, nasıl algılanmalı?


Bitcoin açığa satış emirlerindeki daralma pump hareketinin öncüsü mü?

 

Bitcoin nispeten durgun diyebileceğimiz bir hafta geçiriyor. Aralık ayına 7.600 dolardan giren BTC, son bir haftadır 7.250 – 7.600 dolar bandında hafif dalgalanma desenleri oluşturuyor. An itibariyle ise 7.450 dolardan listeleniyor.

İlgili haber: Bitcoin yeni yıla kaç dolardan girecek?

koinmedya_brave

Kripto Twitter’ın güçlü şahsiyetlerinden olan The Cryptomist, Bitcoin’de yaşanan bu durgunluğu, BTC’yi 10.000 dolarlık bölgeye taşıyacak konsolidasyon evresi olarak tanımlıyor.

The Cryptomist:

”Biliyorum Bitcoin dün biraz düştü. Ancak benim için iç bir şey değişmedi. Ben hala boğa trendindeyim ve daha önceki yazılarımda bahsettiğim 10.000 dolar hedefinin gelmesini bekliyorum.”

koinmedya_brave

Kripto Twitter’ın bir bir diğer önemli ismi Josh Rager ise, BitMex gibi marj ticareti yapan borsalardaki, short emirlerin giderek azaldığını belirtti. Bununla beraber Short pozisyonların Long pozisyonları ödeyeceğine dikkat çekerek, BTC’nin önümüzdeki süreçte yükselişe geçebileceğini vurguladı.

https://twitter.com/Josh_Rager/status/1202468054707388416?s=20

”Geçtiğimiz günün BTC fiyat hareketi. Negatif fonlama giderek azalıyor. Bunu telafi edemezsiniz. Eğer yeni bir pump hareketi yaşanırsa şok olmam. Mutlu balina avlama günleri dilerim.”

Gelinen bu noktada önümüzdeki 24 saatin kripto para piyasalarının gidişatı hakkında bize değerli bilgiler sunacağını düşünüyoruz. Bununla beraber düşen işlem hacimleriyle birlikte yaşanan çift haneli volatilite oranlarının göründüğü hafta sonlarından birine daha gelmiş olabiliriz. Bu nedenle önümüzdeki 72 saatte alım – satım emirlerinin, destek ve direnç noktalarından ziyade kripto para sektöründe ayrı bir öneme sahip olan MACD ve RSI göstergeleri gözetilerek girilmesinde fayda görüyoruz.

İlgili haber: Ünlü analiste göre Bitcoin çok yakında 10 bin doları görebilir, nasıl mı?

Kripto para piyasalarından son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeyi devam edin. Sağlıcakla kalın.

 

 

 

 

Etiketler: