BTC : 63497 ₺ ETH : 1643 ₺ XRP : 1.369 ₺ LTC : 304.8 ₺ USDT : 6.906 ₺ XLM : 0.6338 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin 8000 dolardaki CME boşluğunu dolduracak mı?

Bitcoin 8000 dolardaki CME boşluğunu dolduracak mı?

Bitcoin 8000 dolardaki CME boşluğunu dolduracak mı?
0
huobi_koinmedya

Bitcoin 8000 dolardaki CME boşluğuna doğru mu ilerliyor. Analistler, BTC’nin son günlerdeki hareket eksikliğinden grafiklerde ayı teknik trendleri oluştuğunu vurguluyor.


Bitcoin 8000 dolardaki CME boşluğunu dolduracak mı?

Kripto para piyasasının doğasına uygun olarak Bitcoin (BTC) yeniden son 24 saatte göreceli olarak sakin bir seyir izledi. Coin Market Cap’in verilerine göre, kripto paraların lideri son 24 saatte ancak yüzde 1 yükselebildi. Özellikle de bu piyasada sık sık dalgalanmalar yaşandığını göz önüne alırsak, bu yükseliş pek dikkate değer değil.

Her ne kadar bu bahsettiğimiz Bitcoin’in son konsolidasyon aşaması ayı olmasa da, fiyat hareketi eksikliği grafiklerde birkaç ayı teknik trendinin oluşmasına imkan sağladı. Bu da BTC’nin kısa vadede geri çekilerek 8,000 dolarlardaki CME boşluğunu doldurabileceğine işaret ediyor.

İlgili – BTC boşlukları dolduruyor – Bir sonraki Bitcoin fiyat boşluğu kaç dolarda?

koinmedya_brave

Bitcoin stokastik indikatörü ayı işareti veriyor

Trader CryptoHamster’e göre Bitcoin’in stokastik indikatörü, BTC’nin kısa vadede ayı yanlısı olduğunu gösteriyor. Stokastik indikatör, belli bir süre için bir menkul kıymetin belirli bir kapanış fiyatını bir dizi fiyatla karşılaştıran salınımlı bir gösterge (Investopedia).

CryptoHamster şöyle yazdı: “Bitcoin fiyatı ve stokastik osilatör: birçok zaman aralığında ayı geçişi – 1 saat, 2, saat, 3 saat, 4 saat (hatta 1 gün, ancak daha açık değil) Alarm veren karmaşa.”

CryptoHamster bir dizi zaman aralığından dikkat edilmesi gereken ayı geçişleri (crossover) yaşandığını belirtiyor.

koinmedya_brave

Tabii bütün bu veriler de Bitcoin’in son günlerde kazandığı boğa momentumunun sona yaklaştığının bir göstergesi olabilir. Önümüzdeki işlem günlerinde de düşüş olabileceğine bir işaret.

KoinMedya olarak dün Bitcoin grafiklerinde oluşmaya başlayan ayı teknik indikatörlerine dikkat çekmiştik. En başta üç günlük RSI ve MACD göstergelerinin düşüşe işaret etmesi geliyor.

Ayrıntılar – Bitcoin yükselişe devam edemiyor – Analistler ayılar konusunda endişeli

Kaynak

Etiketler: