BTC : 62634 ₺ ETH : 1565 ₺ XRP : 1.217 ₺ LTC : 286.4 ₺ USDT : 6.896 ₺ XLM : 0.462 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin 8 günde yüzde 30 değerlendi – Yükselişin ardında ne var?

Bitcoin 8 günde yüzde 30 değerlendi – Yükselişin ardında ne var?

Bitcoin 8 günde yüzde 30 değerlendi – Yükselişin ardında ne var?
0
huobi_koinmedya

Bitcoin 8 günde yüzde 30 değerlendi. Son 24 saatte Bitcoin değeri yaklaşık 1.000 dolar kazanç kaydederken, fiyatı da birçok önemli borsada 13.150 dolar seviyesini geçti. BTC, ABD Doları’na karşı güçlü bir momentum sergiliyor.


Bitcoin 8 günde yüzde 30 değerlendi

Bitcoin fiyatındaki bu yükseliş momentumu, geçen ay yaşanan yüzde 30’luk geri çekilmeden sonra geliyor. Geçen ay art arda yeni zirveler kaydeden BTC, bu zirvelerde tutunamamış ve kısa sürede yüzde 30 değer kaybetmişti. BTC fiyatı 9.700 dolara kadar gerilemişti.

Bitcoin 8 günde yüzde 30 değerlendi

koinmedya_brave

Peki, Bitcoin’in yeniden yükselişini arkasındaki etkenler nelerdir?

Bitcoin 10.000 doların altını gördükten sonra, son 8 günde yüzde 30 değer kazandı. Analistler, Bitcoin’in yakın zamanda gördüğü kısa dönem düzeltmeden sonra toparlanmasının mevcut koşunun temellerini güçlendirdiğini söylüyor.

İlgili: Deneyimli Yatırımcı: Bitcoin en iyi performans gösteren varlık – 100K olası!

Bir kripto analist ise şöyle dedi: “BTC boğa koşusu henüz başlamadı bile. 2015’teki benzer hareketlere göre, Bitcoin’in 6 rakamlı fiyata giden yolu 10.000 doları kırınca kesinleşmişti. FUD (korku, belirsizlik ve şüphe), hackler ve her türlü manipülasyonla dolu bir yolculuk olacak. Ancak hiçbir şey finansal özgürlüğün yerini alamaz.”

koinmedya_brave

Son iki ya da üç aydaki yükselişin genellikle teknik sebeplerden yaşandığına inanılıyor. Ancak yine de bütün kripto piyasasında katalizör görevi görerek katkıda bulunan önemli temel etkenler de var.

İlgili: Bitcoin yükselişine hazırlık işaretleri: 100 milyon adet Tether daha basıldı

Koruyucu çözümler, yatırım araçları ve vadeli işlemler piyasaları yoluyla kurumsal sermayenin tutarlı bir şekilde akışıyla birlikte, Bitcoin blokchain ağının karma oranı tarihteki en hızlı büyüme oranını kaydetmesine rol almıştır.

Bu arada Bitcoin’de yüzde 30’luk bir yükseliş olmasına rağmen, alternatif kripto paralar yani altcoinler BTC karşısında iyi bir performans gösteremiyor. Bitcoin bugün yüzde 4’lük bir yükseliş kaydederken, Ethereum, XRP, Litecoin ve Bitcoin Cash, ABD Doları cinsinden yüzde 1 ile yüzde 3 arasında değer kaybetti.

İlgili: Bitcoin’in 100.000 dolara çıkması altcoinleri öldürür mü geliştirir mi?

Kaynak

Etiketler: