BTC : 82190 ₺ ETH : 1.859 ₺ XRP : 46 ₺ LTC : 7.675 ₺ USDT : 355.1 ₺ XLM : 0.2429 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin 7 kırmızı mumdan kıl payı kurtuldu

Bitcoin 7 kırmızı mumdan kıl payı kurtuldu

Bitcoin 7 kırmızı mumdan kıl payı kurtuldu
0

Bitcoin 7 kırmızı mumdan kıl payı kurtuldu. Peş peşe 6 kırmızı mum yakan BTC, son pikselde büyük bir tehlikeden kurtuldu! Peki ya bundan sonra?


Bitcoin 7 kırmızı mumdan son pikselde kurtuldu

 

Bitcoin piyasalarında ilginç gelişmeler olmaya devam ediyor. Son 4 ayda 8 kez 9.000 dolar bölgesine giren BTC, 8. kezde bu bölgenin üstüne çıkarak kendisini 10.000 dolarlık psikolojik eşiğin üstüne atmayı başardı.

İlgili haber: Bitcoin 10 bin doların altına düştü, piyasalar kırmızıya boyandı

koinmedya_brave

Bitcoin 7 kirmizi mumdan

Söylerken çok kolay olmasına rağmen Bitcoin 8. Seferde gerçekten çok zorlandı. Yoğun satış baskısı nedeniyle 6 kez kırmızı mum yakan BTC, son pikselde direncini ortaya koyarak, ayıların 7. Mumu kırmıza boyamasına müsaade etmedi. Bu 7. Mumun özelliği nedir diye sorar gibisiniz. Şöyle ki bildiğiniz gibi Bitcoin, geçmiş fiyat hareketlerin sıkça tekrar eden bir metadır. Bundaki en önemli sebepte trader botlarının genelde işlemlerini BTC’nin geçmiş hareketlerine göre yapmasıdır. Bitcoin’in geçmişine baktığımızda ise 7 kırmızı mumum hiçte iç açıcı olmadığını görüyoruz. Çünkü BTC şimdiye kadar yaktığı 7 kırmızı mumum büyük çoğunluğunda aşağı yönlü derin kırılım yaşamıştır. Yani Bitcoin 7. kırmızı mumu yaksaydı, çalışmaya başlayan trader botları yüzünden büyük bir çöküş yaşayabilirdi.

İşte örnekler.

Bitcoin 2017 yılı başında ilk kez 5.000 doları test ederken, 4500 dolar civarlarında 7. Kırmızı mumu yakması sonucu 3250 dolara kadar düşmüştü.

Bitcoin 7 kirmizi mumdan

Yine 2016 yılının 2. Haftasında 7. kırmızı mumu yakan Bitcoin %25’ yakın değer kaybına uğramıştı. BTC bu düşüşü telefi edebilmek için devamında gelen 4 ay konsolidasyon hareketi yapmak mecburiyetinde kalmıştı.

Bitcoin 7 kirmizi mumdan

2014 yılındaysa 2 ardışık kırmızı mumlar dizisi yaşayan BTC, 2 aylık bir ayı kanalına düşmüş ve 640 dolar bandından 280 dolar seviyelerine kadar düşerek değerinin %56’sını yitirmişti.

Bitcoin 7 kirmizi mumdan

Sonuç olarak BTC dün yaşanan ayı istilasında 7. Mumu son anda yeşile çevirmeyi başarmış ve olası bir kıyamet senaryosunun önüne geçmiş başarmıştır.

İlgili haber: Bitcoin 9400 dolar hattını müdafaa ettiği sürece boğa sezonu sürecek

Önümüzdeki günlerin Bitcoin yatırımcısı için çok daha stressiz geçeceği düşüncesindeyiz. Çünkü 6 dalgalık tsunamiyi atlatan BTC, gerek fiyat olarak gerekse market hacmi olarak toparlanmaya şimdiden başladı. Bir sonraki hedef ise 11.000 dolar.

Detaylı Bitcoin analiz makalemiz için lütfen ilgili haberimize göz atınız.

İlgili haber: Bitcoin son anda gelen kurtuluş

 

Etiketler: