BTC : 60886 ₺ ETH : 1386 ₺ XRP : 1.33 ₺ LTC : 291.7 ₺ USDT : 6.847 ₺ XLM : 0.4464 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Bitcoin 4000 dolar ihtimali artıyor! TA göstergesi negatif!

Bitcoin 4000 dolar ihtimali artıyor! TA göstergesi negatif!

Bitcoin 4000 dolar ihtimali artıyor! TA göstergesi negatif!
0
huobi_koinmedya

Bitcoin 4000 dolar olabilir mi? TA göstergesine göre Bitcoin gidişatı aşağı yönde, ayılar piyasayı ele geçirmeye hazırlanıyor.

Bitcoin 4000 dolar neden mümkün?

Son günlerde yükselişe geçen Bitcoin, olumlu bir tablo çiziyor olmasına rağmen, teknik göstergelere göre bir ayı piyasasının içinde ve hiç beklenmedik bir anda aşağı doğru harekete geçebilir.

Yazımızı hazırladığımız 7 Nisan akşamı BTCUSD paritesi 7,377.38 dolardan işlem görüyor. Son günlerde Bitcoin  yukarıya doğru bir hareket ortaya koydu. Ancak günlük BTCUSD göstergelerine bakınca herşeyin göründüğü gibi olumlu olmadığı ortaya çıkıyor.

Günlük grafiği incelemeden önce şu noktaları akılda tutmakta yarar var.

koinmedya_brave
  •  Dow Jones ve S&P 500 bir günde %7 kadar bir oranda değer kazandı. Bu artışın dayanağı esasen New York’da yeni COVID-19 vakalarının ortaya çıkması. BTCUSD paritesi de aynı şekilde değer kazandı. Ancak bu hisse senedi piyasalarında gözlenen artış ekonominin dengeye ulaşmasından kaynaklanmıyor. Amerikalı  sağlık çalışanları salgından ölenlerin sayısında artış olacağı konusunda uyarılarda bulunuyorlar. Bu durumun ekonomiyi pek olumlu etkilemediği zaten çok açık
  • Halving olayının gerçekleşmesine 36 gün  kaldı. O zaman Bitcoin madenciliğinin ödülü azalacak. Blockchain ile ilgili yeni herhangi bir gelişme olmazsa Bitcoin için de aynı kaderi bekleyebiliriz.

 

 BTCUSD Teknik analiz

bitcoin 4000 dolar Bitcoin 4000 dolar ihtimali artıyor! TA göstergesi negatif!

Az önce değindiğimiz nnoktaların ışığında BTCUSD teknik analizine bir göz atalım. 

  •  Günlük tablo Bitcoinin gittikçe yükselen tepeler oluşturduğunu gösteriyor. Benzer şekilde diplerde gittikçe yükselen dipler ortaya koyuyor. Ancak yükseliş açısı, diplerde yüksek seviyelere göre daha dik durumda. Bu durum da yükselen takoz formasyonuu gösteriyor. 
  • Alçak seviyeleri birleştiren hat yüksek seviyeleri birleştiren hattan  daha keskin.  Bu durum da ayıların boğalardan daha güçlü hale geldiğini gösteriyor. 

Bazı uzmaların Bitcoinin ayı piyasasında olduğunu söylemerinin temel nedeni bu gösterge.  Ayı pozisyonunun yükselen takoz formasyonunu kırmak için daha yüksek hacimli işlemler gerekiyor , bu formasyonda ise miktarlardan söz ediliyor.  Bitcoin piyasasına girmek  şu sıralar çok çekici gelse de, stop loss koymanız gerekebilir. Çünkü hiç beklenmedik bir düşüş her an karşımıza çıkabilir.

koinmedya_brave

Bknz: Balinaların Bitcoin volatilite tuzağına dikkat!

Kaynak