BTC : 82193 ₺ ETH : 2876 ₺ XRP : 1.895 ₺ LTC : 366 ₺ USDT : 7.58 ₺ XLM : 0.6003 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin 4 yıl içerisinde ABD hisse senedi piyasalarına rakip olabilir!

Bitcoin 4 yıl içerisinde ABD hisse senedi piyasalarına rakip olabilir!

Bitcoin 4 yıl içerisinde ABD hisse senedi piyasalarına rakip olabilir!
0

CoinMetrics raporları ilginç bir öngörüde bulunuyor. Bu öngörüye göre Bitcoin 4 yıl içerisinde ABD hisse senedi piyasalarının işlem hacmine denk büyüklüğe ulaşacak.


Bitcoin 4 yıl içerisinde ABD hisse senedi piyasalarına rakip olabilir mi?

Bitcoin günlük işlem hacmi 2017 yılının son günlerine doğru 8 milyar dolara çıkarak en yüksek işlem hacmine ulaştı. Bu tarihten sonra da Bitcoin işlem hacmi yükselen bir trend etrafında yükselişini devam ettiriyor. Günümüzdeki günlük Bitcoin işlem hacmi ise 4 milyar dolara geçiyor. Bitcoin mevcut trendini devam ettirirse 2024-2025 döneminde ciddi bir işlem hacmi büyüklüğüne ulaşacak. Aşağıdaki grafikte günlük Bitcoin işlem hacmindeki değişimi görüyoruz.

bitcoin 4 yıl

Kripto para piyasalarında Bitcoin işlem hacmine stabilcoin’ler ve diğer kripto paraları eklediğimizde günlük toplam işlem hacmi 20 milyar dolara yaklaşıyor. Aşağıdaki grafikte kripto para borsalarındaki işlem hacminin değişimini görüyoruz.

koinmedya_brave

Bitcoin 4 yıl içerisinde ABD hisse senedi piyasalarına rakip olabilir!

Lütfen Bkz: Kaç Bitcoin üretildi? Kaç Bitcoin kaldı? Tüm Bitcoin’ler ne zaman çıkarılacak?

Kripto para borsalarında dolar, fiat para, Bitcoin, stabilcoin ve tüm kripto para işlemlerinin neden olduğu toplam işlem hacmi 18 milyar dolar.

Aşağıdaki grafikte Bitcoin, ABD hisse senedi piyasaları (All US Equity Spot Market), ABD hisse senedi tahvil ve bono piyasaları (All US Bond Spot Market) ve Küresel Forex piyasaları (Global FX Spot Markets) günlük işlem hacimlerini görüyoruz.

Bitcoin 4 yıl içerisinde ABD hisse senedi piyasalarına rakip olabilir!

Bu işlem hacimlerine bakınca Bitcoin’in daha kat edeceği uzun bir yolun olduğunu görüyoruz. Hali hazırda Bitcoin günlük işlem hacmi ABD hisse senedi piyasalarının günlük işlem hacminin %1’ine denk geliyor.

CoinMetrics raporlarına göre Bitcoin yaklaşık 4 yıl sonra ABD hisse senedi piyasalarına denk pozisyona gelecek.

Kaynak