1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ve Bitcoin 30.000 dolar!

Ve Bitcoin 30.000 dolar!

Ve Bitcoin 30.000 dolar!
0
profitfarmers_koinmedya

Bitcoin’den yeni bir rekor geldi! 2021’in ikinci gününde, Bitcoin 30.000 doları kırarak yeni bir ATH daha yaptı!


Bitcoin 30.000 doları da aştı!

Dünyanın en büyük ve en popüler kripto para birimi Bitcoin, nihayet 30.00$ seviyesinin üzerine çıktı!

Bitcoin 2020’nin sonlarına doğru, topluluğun son üç yıldır beklediği çıkışı yaparak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 doları kırmıştı. Bazıları bu seviyelerden tekrar bir düşüş beklerken; en büyük dijital varlık oldukça etkileyici bir ivme kazandı. Ve 2021’in ikinci gününde, Bitcoin 30.000 doları da kırarak, 30.800 dolarda yeni bir ATH yaptı.

Son iki gündür (1- 2 Ocak) Bitcoin ufak düzeltmeler yaparak ilerledi. 1 Ocak’ta 29.629 dolar ve daha sonra 2 Ocak’ta 29.829 doları görerek tüm zamanların en yüksek fiyat seviyelerini aştı.

Şimdi ise, Bitcoin gerçekten de “kriptoların kralı” olduğunu kanıtladı. Tüm piyasa kırmızı renge bürünmüşken; Bitcoin 30.800$’a kadar yükseldi.

Bu arada Bitcoin, Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesini (Bitstamp’ta 19.660 $) kaydetmişti.

bitcoin 30.000 Ve Bitcoin 30.000 dolar!

Üç yıl süren beklemenin ardından, Bitcoin fiyatı nihayet Aralık 2017’de kaydettiği tüm zamanların en yüksek rekorunu, 30 Kasım’da kırmayı başarmıştı.

Bitcoin 19.000 doları aştıktan sonra, hızlı bir çıkış yaparak, tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine doğru yükseldi. Ve 2020’nin sonuna yaklaşırken, Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesini aştı.

Aslında Bitcoin’in 20 bin doları kırması, 2020’nin başlarında bekleniyordu. Mayıs ayında gerçekleşen halving etkinliği nedeniyle piyasa duyarlılığı oldukça pozitifti.

Madencilerin blok ödüllerini yarıya düşüren bu işlem, Bitcoin’i uçuracak bir katalizör olarak görülüyordu. Zira daha önce 2 kez gerçekleşen halving, kriptonun büyük bir boğa koşusu yaptığı dönemlere denk gelmişti.

Bazı uzmanlar, halvingin piyasa için olumsuz bir arz şokuna yol açacağını ve Lightning Network ve çok sayıda Bitcoin tabanlı uygulamaların benimsenmesi gibi gelişmelerin de piyasayı yeni ve güçlü bir yükseliş trendine taşıyabiliceğini iddia ediyordu.

Elbette, Coronavirus gibi küresel bir pandeminin ortaya çıkmasını hiç kimse beklemiyordu. Salgın, küresel finans piyasalarını olumsuz etkiledi. Ve mart ayı ortasında hisse senedinin yanı sıra, kripto piyasalarında da büyük bir çöküşe neden oldu.

Bitcoin 2020'de yeni zirve yapabilir mi? Olasılık yüzde kaç?

COVID19’un dünya genelinde hızlı bir şekilde yayılması, yine aynı dönemde Bitcoin’in hızlı bir şekilde çökmesine sebep oldu. Böylece yarılanma öncesi beklenen, BTC’ye yeni ATH kaydettirebilecek bu büyük ralli hayalleri suya düştü.

Fakat şimdi Bitcoin 30.000 doları da aşarak, 2017’de gördüğü en yüksek fiyat seviyesini geride bıraktı.

Peki bundan sonra ne olur? Bitcoin yükselişine devam eder mi?

Küresel finans piyasalarında tehlike devam ediyor!

Küresel salgın tüm kıtaları çepeçevre sarmış durumda. Tüm dünya ekonomik kargaşa yaratan bir salgının ortasında. Merkez bankaları, sürekli para basıyor. Hükümetler ise toplumsal huzursuzluğun sokaklara yansımasını istemiyor. Ve şiddete yol açacak bir ekonomik felaketi engellemek için trilyonlarca doları gözden çıkarıyor.

Yakın vadede Bitcoin, geleneksel finans sisteminde yaşananlardan olumsuz etkilense dahi Bitcoin geleceğe damga vuracak.

Bitcoin neden yükselecek?

Bitcoin yükselecek çünkü talep artıyor! Özellikle piyasaya yeni ve büyük kurumsal fonlar giriyor! Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Şöyle ki; Bitcoin, 2008 küresel ekonomik krize tepki olarak ortaya çıktı. Ve o zamandan beri, Bitcoin savunucuları zaten sık sık bu tür potansiyel enflasyonist önlemlere karşı yatırımcıları uyarıyor ve dijital varlıkların önemine vurgu yapıyor.

Onlara göre Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto, 2008’deki büyük resesyondan daha büyük bir mali kriz öngördü. Ve Bitcoin’i 2008 krizinden daha büyük bir kriz için yarattı. Nitekim birçok kripto para uzmanı, özellikle de büyük yatırımcıların, artan siyasi belirsizlik dönemlerinde riskten korunma aracı olarak Bitcoin’e yöneldiklerini ileri sürüyor.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Etiketler: