BTC : 80909 ₺ ETH : 1.753 ₺ XRP : 44.38 ₺ LTC : 7.623 ₺ USDT : 340.1 ₺ XLM : 0.2314 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin 2020 rallisinin tetiklenebileceği günlerden geçiyoruz

Bitcoin 2020 rallisinin tetiklenebileceği günlerden geçiyoruz

Bitcoin 2020 rallisinin tetiklenebileceği günlerden geçiyoruz
0

Bitcoin 2020 rallisinin başlaması çok yakın olabilir. BTC’de dün gördüğümüz önemli yükseliş ile boğarlar kripto paraya 7,000 dolar desteğinin çok üzerinde destek olabilir. Bu güç ile muhtemelen fiyat daha da yükselir.


Bitcoin 2020 rallisinin tetiklenebileceği günlerden geçiyoruz

Bitcoin 7,300 dolar civarında yatay seyir izlerken, buradan çıkışı gösterecek büyük bir fiyat hareketi bekleniyor. Birden fazla faktör ise yaklaşan fiyat hareketinin büyük ihtimalle boğalardan yana olacağına işaret ediyor.

Son birkaç haftadır Bitcoin kendisini yatay seyir dönemlerinde buldu. Genellikle de bu yatay seyirler 7,300 dolar civarında yaşanıyor. Burası kripto para için konsolidasyon bölgesine dönüşmüş.

Öyle görünüyor ki Bitcoin çok büyük bir hareketin eşiğinde olabilir. Twitter’deki popüler kripto para analistlerinden CryptoBirb, daha fazla yatay seyrin BTC fiyatını alçalan direnç çizgisinin üzerine çıkarabileceğini bildiriyor. Burada yaşanacak bir kırılma ise potansiyel olarak Bitcoin fiyatını 8,000 doların üzerine taşıyabilir.

koinmedya_brave

İlgili – Bitcoin ne kadar kârlı?

CryptoBirb (@crypto_birb) şunları yazdı: “Yalan söylemeyeceğim. Yatay seyirden başka bir hareket görmek iyi olacak. Dürüst olmak gerekirse BTC için burada biraz aksiyon iyi olur.”

Doğru tahmin ve öngörüleriyle bilinen başka bir popüler analist olan Teddy ise takipçilerine Bitcoin boğalarının şu an kilit bir seviyeyi koruduğunu söyledi. Bu seviyenin korunmasına devam edilmesi, çok büyük bir yukarı yönlü hareket başlatabilir.

İlgili – Ethereum Bitcoin karşısında Golden Croos ile kilit direnci kırmaya odaklandı

Teddy, “Bitcoin BTC. Bulut sizin dostunuz. 2018’de fiyat 170 gün aralıkta hareket ettikten sonra desteği kırdı ve düşüşe geçti. Hemen günümüze dönelim. Şimdi fiyat yeniden bu aralıkta destek buluyor. Bulutun direncinden sıçrama 8.2k. Destekten düşüş 6k altı. median = 89EMA” diye yazdı.

Teknik bulut formasyonu kısa vadede boğalardan yana

Peki, Bitcoin yukarıda bahsedilen bu seviyelere nasıl tepki verir? Öyle görünüyor ki şu an boğaların pozisyonu ayılardan daha iyi. Bundan dolayı bir sonraki harekette daha fazla söz sahibi olabilecekler.

Şu an BTC ters boğa baş ve omuzlar formasyonu oluşturma aşamasında. Bu bir varlığın taban oluşturduğunu gösteren klasik bir formasyon. Ancak yine de doğrulanması için kısa vadede güçlü ve kararlı bir yükseliş sergilemesi gerekiyor.

Kaynak

Etiketler:
Total
0