BTC : 83665 ₺ ETH : 2862 ₺ XRP : 1.875 ₺ LTC : 358.1 ₺ USDT : 7.623 ₺ XLM : 0.5862 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin 1500 dolarlık düşüşü bu yöntemle tahmin edebilirdiniz!

Bitcoin 1500 dolarlık düşüşü bu yöntemle tahmin edebilirdiniz!

Bitcoin 1500 dolarlık düşüşü bu yöntemle tahmin edebilirdiniz!
0

Bitcoin 2 Ağustos 2020’de anlık 1500 dolarlık değer kaybetti. Bu yöntemle Bitcoin 1500 dolarlık düşüşü tahmin edebilirdiniz.


Bitcoin 1500 dolarlık düşüşü tahmin edebilir miydik?

2 Ağustos 2020’de sabah erken saatlerde Bitcoin fiyatında 1,500 dolarlık anlık ve keskin bir düşüş yaşandı. Bitcoin’deki bu keskin düşüşü Ethereum ve Ripple başta olmak üzere birçok kripto para yaşadı. Kripto paralar bir karbon kopyası gibi Bitcoin’i takip etti.

Aşağıdaki grafikte 2 Ağustos’ta Bitcoin fiyatlarında yaşanan değişimi görüyoruz.

Bitcoin 1500 dolarlık düşüşü Bitcoin 1500 dolarlık düşüşü bu yöntemle tahmin edebilirdiniz!

koinmedya_brave

Ekonomik göstergeleri tahmin için bazen dışsal değişkenlerden bazen de içsel verilerden yardım alınabiliyor. Örneğin ekonomistler, bir ülkenin makro ekonomik performansını sanayi endeksine bakarak tahmin edebiliyorlar. Ya da döviz kuru için dış ticaret açıkları dışsal bir gösterge olabilir.

Bitcoin fiyatlarını tahmin için altın fiyatları, FED politika faiz oranları veya FED’in likidite arzı miktarı dışsal gösterge olarak ele alınabilir. Yine hash oranlarını, Bitcoin adres sayılarını ve sosyal medya Bitcoin trafiğini de Bitcoin fiyat tahmini için dikkate alınan dışsal değişkenler listesine yazabiliriz. Dışsal göstergelerin sayılarını arttırmak mümkün.

En son Bitcoin fiyatlarında yaşanan 1,500 dolarlık düşüşün sinyalini Bitcoin aktif adres sayısındaki değişim öngörmüş. Fiyatlardaki düzeltmeden hemen önce aktif adres sayısındaki düşüş dikkat çekiyor. Konuyla alakalı Santiment tarafından hazırlanan grafik aşağıda veriliyor. Yeşil çizgi grafik Bitcoin fiyatlarını gösteriyor. Turuncu sütunlar ise aktif adres sayısındaki değişimi veriyor. Bitcoin fiyatındaki düzeltmeden hemen önce turuncu sütunlardaki düşüş net biçimde gözleniyor.

Bitcoin 1500 dolarlık düşüşü Bitcoin 1500 dolarlık düşüşü bu yöntemle tahmin edebilirdiniz!

Bitcoin fiyatlarını tahmin için içsel göstergeler arasından başvurulan referans göstergeleri ise şu şekilde sıralayabiliriz: RSI değerleri, Bollinger Bandları, MFI değerleri, MACD, Fib değerleri ve hareketli ortalama değerleri. Bu göstergelerin sayısını daha da arttırmak mümkün.

Kaynak