BTC : 84199 ₺ ETH : 2809 ₺ XRP : 2.078 ₺ LTC : 400.1 ₺ USDT : 7.324 ₺ XLM : 0.7419 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin yarılanmaya günler kala Bitcoin 10 bin dolar olacak mı?

Bitcoin yarılanmaya günler kala Bitcoin 10 bin dolar olacak mı?

Bitcoin yarılanmaya günler kala Bitcoin 10 bin dolar olacak mı?
0
huobi_koinmedya

Bitcoin 10 bin dolar seviyesine çok yaklaştı. Peki 10 bin doları görebilecek mi? Kripto para piyasası pür dikkat yarılanmaya ve sonrasına kitlenmiş durumda. Neler olabilir bundan sonra?

Bitcoin 10 bin dolar olur mu?

Bitcoin yarılanmasında geri sayım başladı. Piyasada trilyonlarca dolar dolaşımda ve ortalık oldukça hareketli. Bitcoin hızla yukarılara doğru gidiyor. 7 Mayıs akşam saatleri itibariyle Bitcoin 10 bin dolar olmadı henüz ama çok yaklaştı fiyatı 9,852 dolar. Gün içinde en en yüksek 9,990 dolara kadar çıktı. En düşük ise 9,050 dolardaydı.

Bitcoine ilgi çok hızla yükseliyor. Bunun temelinde elbette beklenen yarılanma olayı var.

Bugün Bitcoin son üç aydır ilk defa 9,900 doları görmüş oldu. Dünden bu yana artış oranı %6,96.  Tüm kripto piyasası ise 265 milyon dolar değere ulaştı. Piyasanın ortalama günlük değer artışı 15 milyar dolar.

koinmedya_brave

Fiyatın bir ralliye başlaması Bitcoinin üçüncü yarılanmasından sonra gerçekleşti. Yarılanma 12 Mayıs’ta ve 5 gün kadar bir zaman dilimi var önümüzde. Yarılanmanın Bitcoin ödülünü yarıya indireceğini biliyoruz. Böylelikle arzda azalma ve enflasyonda da bir kontrol olacak.

Yarılanma olayı sadece 4 yılda bir tekrarlanan bir olay. Bu arada Bitcoin kullanıcı tabanı da yükseliyor. Bu yılın başından bu yana Bitcoin adres sayısı % 50 arttı. Bazı analistlere göre arz kaynağının düşecek olması Bitcoin fiyatını önümüzdeki aylarda çok daha yükseklere çıkarabilir.

Bknz: 2020 Bitcoin Yarılanma yaklaşıyor! Bitcoin ne kadar olur?

Ancak belkide yarılanma sadece bir denklemin parçası olabilir. Mart ayının ortalarından bu yana Amerika salgından etkilenen küçük işletmeler ve bireylere yardım amacıyla teşvik parası adı altında trilyonlarca para bastı.

koinmedya_brave

Ledger şirketinin CEO’su Pascal Gauthier’e göre aşırı para basma ve piyasaya fon sürme  işi nedeniyle insanların çoğu güvenli liman oalrak gördükleri Bitcoine ve diğer kripto paralaara yönelmeye başladılar. Gauthier şirketinin, teşvik parasınını ilan edildiği gün rekor düzeyde cüzdan satışı yaptığını da söylüyor.

Kaynak

Etiketler: