BTC : 64422 ₺ ETH : 1687 ₺ XRP : 1.398 ₺ LTC : 309.1 ₺ USDT : 6.825 ₺ XLM : 0.5749 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. BitCherry tarafından geliştirilen “BlockChain Plus” teknolojisi neler vaad ediyor?

BitCherry tarafından geliştirilen “BlockChain Plus” teknolojisi neler vaad ediyor?

BitCherry tarafından geliştirilen “BlockChain Plus” teknolojisi neler vaad ediyor?
0
huobi_koinmedya

BitCherry tarafından geliştirilen “BlockChain Plus” teknolojisi sektörü etkileyecek cinsten. 2020, BitCherry’nin kuruluşundan bu yana iki yıl geçti. BitCherry, dağıtık ticari sektörden başlayan ve şimdi IPv8 teknolojisine dayanan dünyanın ilk ticari ölçeklenebilir blockchain projesidir.


BlockChain Plus Teknolojisi

BitCherry geçen süreç içinde hem kendini yeniledi hem de teknolojik olarak paradigma değişimi yaşadı. BitCherry, mevcut iş ortamını yeniden şekillendirmek için güvenli, verimli, bağımsız bir tasarım felsefesi sağlamak istiyor. İş dünyası tam olarak kamusal odak noktası haline gelecek. Projenin ana konsepti, yılların pratik deneyimini ve geleneksel internetin stratejik uygulamasını ve bireysel operasyonu entegre ederek iş ihtiyaçlarını, pazar eğilimlerini ve izleyici kullanıcılarını bir bütün olarak birleştirmektir.

ETH, EOS ve diğer geleneksel halka açık zincirlerle karşılaştırıldığında, BitCherry’nin teknik mimarisi daha ileriye ulaşmak için tasarlanmıştır. Bu sistem kamu zinciri uygulayıcılarının isteklerini artıracaktır. Verileri saniyede onlarca kez işlemek, on binde birinden daha azı kadar bile yer tutmaz. Darboğaz, endüstride hala acilen çözülmesi gereken büyük bir sorundur. EOS, white paperında bir milyon TPS elde edebileceğini iddia ederek TPS bayrağını taşımakta lider oldu ve fikir birliği yoluyla performansı artırmak için pay yetkilendirme sertifikası (BFT-DPoS) mekanizması tarafından eklenen grafik teknolojisini benimsedi.

Ancak, uygulama sürecinde birçok zorlukla karşılaşılmıştır. Bazı süreçler sorgulandı, rüşvet ve ittifak tekeli DPOS seçim mekanizmasını geçersiz kılacak ve 21 düğüm sonunda birkaç kişi tarafından kontrol edilen düğümler haline gelecekti. Bu nedenle EOS, geliştirme değerini kaybedecektir. Düğümler sadık değilse veya geçersiz paketleme olursa, EOS’un tüm ağ sistemi felce uğrar. En ideal test durumunda, B1’deki dâhili basınç ölçümü sadece 2000’den az bir TPS’ye ulaştığını açıkladı, bu da white paper’daki sayıdan çok daha az.

koinmedya_brave

Ayrıca aBFT konsensüs algoritmasına dayanarak, BitCherry düğümleri HashGraph’a eklenir, yanal ve uzunlamasına yan zincir temeldeki mimari tasarımda olduğu için genişletme mekanizmasını tanıtır, bu da hesaplama kaynaklarını elde etmeyi mümkün kılar ve tüm genişletme hizmeti işleme yetenekleri işlemci genelinde ölçeklendirilebilir çekirdekler ve ağlar.

Blockchain Plus Düğümleri

Tüm ağın konsensüs düğümleri 100K’dan daha fazla genişletilebilir ve her bir işlemin konsensüsüne katılan düğümler birkaç yüz içinde kontrol edilebilir. Yüksek verimlilik ve stabilite sağlarken, aynı zamanda merkezden uzaklaştırma sağlarken, TPS 100.000’in üzerinde olacaktır.

Buna ek olarak, daha fazla veya daha az temel IP ağ katmanı ve veri bağlantı katmanıyla da çalışacaktır, bu da BitCherry’nin dünya çapında herhangi bir iki cihaz, çapraz ağ, güvenlik duvarı, ağ duvarı arasında özel yüksek hızlı P2P iletişim sağlayabileceği anlamına gelir. Ve uygulama katmanında BitCherry, merkezi olmayan Etki Alanı Adı Hizmeti DNS +, merkezi olmayan Web hizmetleri HTTP + ve diğer merkezi olmayan uygulama hizmetlerini elde edebilir. Noktadan noktaya şifreli iletişim ve imza yetkilendirme mekanizmalarının kullanılması, P2P + anlaşması DNS saldırılarını, DDOS saldırılarını önleyebilir ve düğüm gizliliğini ve güvenliğini daha etkili bir şekilde sağlayabilir.

Hepimizin bildiği gibi, teknoloji liderliğindeki bu devrim dalgasında, geliştiricilerin bir teknoloji ekosistemi oluşturmak için blok zincirinin ve ana gücün dayanağı olması gerekir. Bu nedenle, geliştirme maliyeti ne kadar düşük olursa ve öğrenme eğrisi ne kadar pürüzsüz hale gelirse, bu ekolojiye katılmak için daha fazla şirket ve Dapps çekilebilir.

koinmedya_brave

BitCherry, tamamen işlevsel, geliştirici odaklı ve dostça akıllı sözleşmelere sahiptir. Birden çok programlama dilini destekleyen ve aynı zamanda sanal alan tarafından izole edilen harici kaynak çağrılarını destekleyen tam özellikli bir Docker kapsayıcı akıllı sözleşmedir. Programlama dilleri açısından, açıcı Solidity dilini destekleyecek ve aynı zamanda C ++ dilini ve EOS sözleşme geliştiricileri için Java, Go ve TypeScript dillerini de destekleyecektir. Bu, işletmelerin ve bireysel geliştiricilerin mekanik giriş ve tekrarlanan öğrenme süreçleri için çok zaman kazanmasını ve temel iş mantığının geliştirilmesine odaklanmasını sağlar.

BitCherry tarafından geliştirilen "BlockChain Plus" teknolojisi neler vaad ediyor?
BitCherry tarafından geliştirilen “BlockChain Plus” teknolojisi neler vaad ediyor?

20 Şubat 2020’de “Türkiye Ekonomi Zirvesi 2020” nin sponsoru olan BitCherry, bu konferansta ilk kez izleyicilere yeni fikirler duyurdu. Bu yeni fikirler teknik bir güncelleme değil; tüm blockchain endüstrinin değişimine de işaret ediyor.

Sonuç olarak, BitCherry gelişmiş Internet deneyimi ve bilgi teknolojisi ile pratik iş uygulamalarının prangalarını kıracaktır. Aynı zamanda blockchain sistemleri mühendisliği açısından teknolojinin entegre inovasyonunu gerçekleştirecektir. Bu nedenle, BitCherry ticari kamu zincirinin geleceğindeki potansiyeli görüyor.

 

Resmi Web Site:https://www.bitcherry.io/

Telegram:https://t.me/BitCherryGlobal

Turkey:http://t.me/BitCherryTurkey

WhatsApp:https://chat.whatsapp.com/J9uHDZ0vJ9t1YyyHpgYfP4

Medium:https://medium.com/@bitcherryofficial

Twitter:https://twitter.com/BitCherryGlobal

Instagram:https://www.instagram.com/bitcherryofficial/

Facebook:https://www.facebook.com/BCHCGlobal/

YouTube:https://www.youtube.com/channel/UCBQ20Vuk3aqTIDPhZmYsTkQ

LinkedIn:https://www.linkedin.com/company/bitcherry/

Etiketler: