BTC : 81900 ₺ ETH : 1.779 ₺ XRP : 44.77 ₺ LTC : 7.638 ₺ USDT : 350.3 ₺ XLM : 0.2348 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Birileri 2013’ten Beri, Bitcoin Yatırımcılarını Takip Ediyormuş!

Birileri 2013’ten Beri, Bitcoin Yatırımcılarını Takip Ediyormuş!

Birileri 2013’ten Beri, Bitcoin Yatırımcılarını Takip Ediyormuş!
0

Edward Snowden tarafından elde edilen belgelere göre, ABD Ulusal Güvenlik Ajansı ( NSA ) Bitcoin kullanıcılarının hareketlerini 2013 yılından sonra izleme öncelik vermiş

NSA 2013 Yılından İtibaren Takipte

Edward Snowden’in 20 Martta yaptığı açıklamaya göre ,15 Mart 2013 tarihli gizli belgelerde  “ Bitcoin’in 1. Öncelik ” olduğunu belirtti.

NSA, internet üzerindeki her türlü  bilgiliye erişim konusunda uzmandır. Fiber optik kablolara bağlanmaktan tutun, e-postaların izinsiz okunmasına  kadar birçok yönteme , güvenlik gerekçesi ile müdahale eder.

koinmedya_brave

 

Bitcoin Kullanıcıları İçin Geliştirilen  Gizli Program OAKSTAR

OAKSTAR, 2013 yılında Snowden tarafından açıklanan ve NSA’nın geniş veri alanlarına girmek için  kullanan gizli bir iletişim izleme programı.

NSA OAKSTAR’ın bir alt bölümü, özellikle Bitcoin kullanıcılarını takip etmek için kullanılan kod adı  MONKEYROCKET olan bir proğramdır. Bu programın önceliği terörle mücadele ile ilgili olduğu düşünülen insanlar ile kara para aklama faaliyetlerine  kilitlenen bir proğramdır. Kapsamı oldukça  geniştir, ancak amaçı oldukça  basittir; Suç faaliyetlerini tanımlamak.

Johns Hopkins Bilgi Güvenliği Enstitüsü’nde Yardımcı Doçent olan ve Zcash‘in danışmanı Profesör Matthew Green, NSA’nın “sahte iddialarla  denizaşırı bir operasyon başlattığı” bu fikrinin “pernicious=ölümcül” olduğunu düşünüyor.

Bununla birlikte, NSA ‘nın teknikleri, Ethereum  kripto para biriminde de kullandığı,  tamamen değersiz bilgilere ulaştığını itiraf etti.

Zcash , ağlarının % 2’sinden  azının tamamen korumalı olmasından dolayı riskler oluştuğu belirtildi. NSA ağ bağlantılarından yararlanarak Monero ve Zcash gibi daha fazla gizlilik odaklı kripto para kullanıcılarını takip etme girişimi şaşırtıcı olmasa gerek