BTC : 79601 ₺ ETH : 1.723 ₺ XRP : 43.72 ₺ LTC : 7.71 ₺ USDT : 325 ₺ XLM : 0.2235 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bir sonraki BTC boğa sezonu beklenenden erken başlayabilir

Bir sonraki BTC boğa sezonu beklenenden erken başlayabilir

Bir sonraki BTC boğa sezonu beklenenden erken başlayabilir
0

BTC boğa sezonu beklenenden erken olabilir. Burada önemli olan Bitcoin’in kilit aylık destek seviyesini koruyabilmesi. Bu seviye ise 7,777 dolarda bulunuyor.


BTC boğa sezonu ve 7,777 dolar destek seviyesi

Bitcoin dün 8,000 dolar seviyesinin altına düşüş yaşadı. BTC boğaları ise şimdiye kadar ortaya çıkarak kilit aylık direnci koruyabildi. Yoksa lider kripto para çok daha büyük kayıplar verebilirdi.

Kripto paranın bu seviyenin üzerinde tutunması boğa olarak görülüyor. Bununla da uzun vadeli taban oluşturduğu ve bir sonraki makro yükseliş trendini başlatabileceği düşüncesini pekiştiriyor.

Bitcoin’in 8,400 dolara yükselişi güçlü bir satış baskısı ile karşılandı. Kripto alıcılar burada yorulurken, geri dönüş de başladı.

koinmedya_brave

İlgili – Bitcoin gap boşluklarını doldurduktan sonra 9500 dolara yükselebilir

Söz konusu seviyeden geri çevrilmesi ile BTC 7,777 dolara kadar geriledi. Ancak boğalar ortaya çıkarak burayı savundu. Buradan 8,000 dolara doğru yükseliş başlattı. Buradan da çok az miktarda bir ret görse de kilit desteği hala korumayı başarıyor.

Bahsedilen destek seviyesi neden önemli? Çünkü geçmişte burası Bitcoin için hem destek hem de direnç görevi gören bir seviye. Bu haftaki olaylar da bunu bir kez daha doğruladı. Son yükseliş de tam da bu seviyeden başlamıştı.

Twitter’deki popüler kripto para analistlerinden “The Wolf of All Streets”, boğaların bu seviyeyi korumasının öneminden bahsederek, bir sonraki büyük fiyat hareketinin boğalardan yana olacağına inandığını söyledi.

İlgili – Bitcoin ne kadar kârlı?

The Wolf Of All Streets (@scottmelker) şöyle yazdı: “Fiyat 21 EMA’yı korudu ve yeniden eski aralığın (kırmızı) üzerinde kapanış yaptı.”

Kısa vadeli boğa durumundan öte öyle görünüyor ki Bitcoin çok büyük bir ralli yapmaya yakın. Bu da son dip seviyesini makro taban olarak doğrulayabilir.

Financial Survivalism (@Sawcruhteez) şöyle yazdı: “İşte BTC için temel destek alanlarım ve önümüzdeki 7-10 gün boyunca takip etmeyi umduğum / beklediğim yol.”

https://twitter.com/Sawcruhteez/status/1215349492024840192?s=20

Financial Survivalism, Twitter’deki başka bir popüler kripto para analistlerinden. Bahsettiği aralık ise 7,700 dolar ve 7,800 dolar civarında. Eğer bu uzun vadeli taban oluşturma formasyonu doğrulanırsa Bitcoin önümüzdeki birkaç hafta yatay seyir izler ve ardından da büyük bir ralli başlar.

Kaynak

Etiketler: