BTC : 63100 ₺ ETH : 1576 ₺ XRP : 1.231 ₺ LTC : 290.4 ₺ USDT : 6.916 ₺ XLM : 0.4672 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. XMR hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız Monero belgeselini izleyin: Monero Para Demektir

XMR hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız Monero belgeselini izleyin: Monero Para Demektir

XMR hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız Monero belgeselini izleyin: Monero Para Demektir
0
huobi_koinmedya

Monero belgeseli bizlere çok şeyler anlatıyor. “Monero Para Demektir” isimli bir belgesel sadece bir hafta içinde üstelik bir de COVID-19 kilitlenmesine rağmen ABD’de önmeli ölçüde gişe hasılatı elde etti Peki bu durum ne anlam ifade ediyor.

Monero belgeseli

Monero’yla ilgili bağımsız bir filmin, son zamanlarda COVID-19 salgını sırasında sinemaların kitlesel olarak kapalı olması nedeniyle sadece 3430 dolarlık brüt satışlarla ABD gişe rekorlarını kırdığını söylesek çok şaşıracaksınız.

Belgeselin yapımcısı Justin Ehrenhofer kısa süre önce Monero Means Money’nin (Monero Para Demektir) artık YouTube’da ücretsiz olarak yayınlanabileceğini duyurdu.

Görmezden gelinen aşikar gerçek

Önce bunu yoldan çıkaralım. Monero Means Money, terimin geleneksel (veya belki de başka) anlamında bir belgesel film değil.

koinmedya_brave

Zorunlu feragatnamenin ardından, altın standardının çöküşünü açıklayan 1978 National Geographic filminden yaklaşık bir dakikalık arşiv görüntülerine ayrılarak yeterince hoş bir kredi dizisine tabi tutulduk.

Bundan sonra, temelde 2019 yılının sonunda Dr. Daniel Kim tarafından verilen Monero’yu tanıtan bir konferans izliyorsunuz.

Elbette, biri yeni doğan bir bebeğin gizlilik hakkını tartışan ve diğeri hükümete olan güvene bağlı olarak paranın değeri hakkında tartışan iki kısa arşiv klibi var, ama aslında bu üretim değerleri olmayan bir TED konuşması aslında … ya da nesnellik gibi bir şey.

Harika fikir ancak kötü uygulama

“Ama Jack,” dediğini duydum. “Kesinlikle mesele bu değildi?” Ve haklısın, şeklinde cümleler.

koinmedya_brave

Kilitlemenin başlangıcında umutsuzca düşük gişe rakamlarını gördükten sonra Ehrenhofer, tutkusu Monero hakkında aceleyle inşa edilmiş bir filmle listelere girip giremeyeceğini görmek için yola çıktı.

Bu oldukça övgüye değer bir hedef ve Monero için aldığı pozisyon ise gerçekten de takdire şayan. Bu açıdan büyük bir başarı elde etti.

Keşke biraz daha fazla çaba sarf etseydi diyenler de var elbet.

Teknik olarak, sadece bir hafta içinde az bir uğraş ile prömiyere bir film çekmek çok etkileyici olmalı. Ama bu tam anlamıyla sadece bir ders ve birkaç arşiv klipleri eklenmiş bir ve montajlanmış bir belgesel. Bugünün tiyatrolardaki dijital projeksiyon teknolojileri ile, burada sunulan şey ertesi gün prömiyer olabilirdi.

Bir hafta içinde sunumu kesinlikle yeniden kaydedebilirdi … ya da en azından Kim’in sözlü sürçmelerini kaldırmak ve izleyicilere daha ayrıntılı bilgiler sunmak için düzenleme yapabilirdi. Belki de Kim belgeseli yaptığı zaman eşlik eden slaytların bazı bölümlerini vurgulayabilirdi.

Karar sana ait ama…

Bu belgeseli izlemeli mizin?

Zaten Monero ile ilgileniyorsanız, o zaman size yeni bir şey öğretmek olası değildir … ama muhtemelen Monero’nun ABD Gişehanesi’ni dolduracak bir “belgeselinin” prestijini görmek isteyeceksiniz.

Monero hakkında fazla bilginiz yoksa, bu bilgilendiricidir, ancak internet de monero hakkında daha detaylı bilgiler var. Özellikle de Koinmedya olarak hazırladığımız Monero rehberinde.

İlgili yazı için bakınız: Monero rehberi: Monero nedir? XMR nedir? XMR coin nasıl alınır? Nerelerde kullanılır?

Bu nedenle Monero belgeseli izlemek için 80 dakika vakit harcamanıza gerek kalmayacak…

Tabii ki, hala tabloların tepesinde bulunan bir kripto filmi izlemenin yenilik değeri var. Ehrenhofer kesinlikle bu çabaya saygı duymayı hak ediyor. Ve bazı yönlerden, çok fazla çabalamamak onu daha da eleştirilebilir hale getiriyor. Belgeselden elde edilen tüm gelir, onu izleyenlere geri döndü ve bu da asil bir jestti.

Kaynak

Etiketler: