BTC : 62558 ₺ ETH : 1555 ₺ XRP : 1.214 ₺ LTC : 284.8 ₺ USDT : 6.881 ₺ XLM : 0.4603 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Bindiği dalı kesen kripto para EOS

Bindiği dalı kesen kripto para EOS

Bindiği dalı kesen kripto para EOS
0
huobi_koinmedya

Kripto para EOS ile ilgili işlerin iyi gitmediği raporlara yansıdı. Outlier Ventures’un yeni araştırması EOS ile birlikte kripto alanındaki blockchain gelişmelerini ortaya koyuyor.


Kripto para EOS platformunun başı dertte

Dünyanın en büyük ICO projesi EOS’un geleceği büyük tehlikede olabilir. Geçen sene ile kıyaslandığında EOS platformunda çalışan geliştiricilerin sayısı yüzde 85 düştü. Bu bilgiler Outlier Ventures’un yeni raporunda yer aldı. Sonuçta Github’da takip edilen kod güncellemeleri EOS için aynı dönem zarfından yüzde 94 düştü.

Decrypt, Nisan ayında da EOS dapp faaliyetlerinin geçtiğimiz bir yıl boyunca yüzde 70 düştüğünü bildirmişti.

Geliştirici ve kullanıcıların bu hızla projeyi terk etmesi durumunda kripto para EOS ilk 10’daki konumunu daha ne kadar koruyabilir?

koinmedya_brave

İlgili – Facebook’a yeni rakip geliyor: EOS Voice

EOS, 2018’de uzun süren ICO döneminde 4 milyar dolardan daha fazla fon toplamıştı. State of the Dapps’in verilerine göre, o zamandan bu yana geliştiriciler platforma 325 dapps ve 515 akıllı sözleşme ekledi. Kıyaslamak için Ethereum geliştiricilerinin yaklaşık 2,900 dapps ve 4,500’den fazla akıllı sözleşme çıkardıklarını söyleyelim.

Yine Outlier Ventures’a göre, Ethereum merkeziyetsiz hesaplama alanının hakimi ve akıllı sözleşmeler ile dapps’lerin yüzde 80’ine ev sahipliği yapıyor. EOS ikici ama sadece yüzde 9 paya sahip.

Kripto para EOS ile ilgili işlerin iyi gitmediği raporlara yansıdı. Outlier Ventures’un yeni araştırması EOS ile birlikte kripto alanındaki blockchain gelişmelerini ortaya koyuyor.

koinmedya_brave

Peki, böyle bir ortamda EOS’un akıbeti ne olur? Outlier Ventures’a göre, EOS platformunun geliştirilmesindeki düşüş 2019’dan sonra başladı. Rapora göre 2019’da EOS ana ağı başlattı ve platforma olan ilgi düşmeye başladı. Sonuçta çekirdek geliştiriciler de protokolden uzaklaşıyor.

İlgili – EOS tabanlı stabil coinlere kısa bir bakış

Buna rağmen EOS protokolü hala Ethereum’dan sonra ikinci en büyük kullanıcı tabanına sahip ve günlük yaklaşık 15,000 aktif kullanıcısı var. Tabii bu kadar geliştiricinin EOS ekosistemini terk etmesi endişe verici. EOS’un da düşen kullanıcı sayısını geri kazanıp kazanamayacağı belirsizliğini koruyor. Bunun için daha yenilikçi merkeziyersiz uygulamalar sunarak rakip protokoller ile rekabet etmeyi başarmalı.

Bu arada söz konusu araştırmaya göre Tron ağında da sorunlar var. Bir yıl öncesi ile kıyaslandığında aktif geliştirici sayısı yüzde 50 düştü. Yüzde 96 daha az kod güncellemesi var. Justin Sun’ın elinde oyuncağa dönen bu projenin piyasa değeri EOS’tan iki kat az. Yine de Tron daha fazla ilgili görüyor. En çok da yeni alımlar ve yüksek profilli toplantılar sayesinde.

Kaynak

Etiketler: