BTC : 60886 ₺ ETH : 1386 ₺ XRP : 1.33 ₺ LTC : 291.7 ₺ USDT : 6.847 ₺ XLM : 0.4464 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin BinanceUS stres testini başarıyla geçti

BinanceUS stres testini başarıyla geçti

BinanceUS stres testini başarıyla geçti
0
huobi_koinmedya

Dün Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto paralar ciddi biçimde düzeltme yaşadı. BinanceUS dünkü stres testini başarıyla geçti. Hatta Binance’den daha iyi performans sergilediğini bile söyleyebiliriz. Boynuz kulağı geçti.


BinanceUS stres testini geçti

BinanceUS, 24 Eylül (dün) tarihinde ABD piyasalarındaki operasyonlarına başladı. BinanceUS’da halihazırda 6 kripto para listeleniyor. 5 kripto paranın ise tahtası aktif değil. BinanceUS, dün ABD doğu sınırı saatiyle (EST) 09:00’da işlemlerine başladı. Saat 14:00’da (EST zamanı) Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para fiyatlarında güçlü bir düzeltme yaşandı. Bitcoin’de 1.000 doların üzerinde bir düşüş var. Oransal olarak diğer kripto paralarda daha ciddi düşüşler yaşandı. BinanceUS dünkü stres testini başarıyla atlattı.

Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarında düzeltme yaşanırken BinanceUS ve Binance’de  fiyat değişiminin nasıl gerçekleştiğini görüyoruz. Binance’de BTC fiyatları 7.800 dolar seviyesine kadar geriledi. BinanceUS’da ise fiyatlar 7.996 (yaklaşık 8 bin) dolarda kaldı. Yani Bitcoin, BinanceUS’da 8 bin doların üstünde kalmasına rağmen Binance’de 8 bin doların altına geriledi. BinanceUS’daki fiyatlar Binance’e göre daha az dalgalandı. BinanceUS stres testinde Binance’e göre daha iyi  performans sergiledi.

BinanceUS stres testini BinanceUS stres testini başarıyla geçti

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Binance.US ABD piyasalarında operasyonlarına başlıyor

BinanceUS’da 24 saatlik Bitcoin işlem hacmi, 2 milyon dolarla sınırlı kaldı. Binance’deki işlem hacmi ise CoinMarketCap’e göre 975 milyon dolar. İşlem hacminin BinanceUS’da düşük olmasına rağmen fiyat dalgalanması daha az gerçekleştir.

Diğer kripto paralarda da benzer durum söz konusu mu?

Dünkü stres testinde BinanceUS ‘un diğer kripto paralarda nasıl performans sergilediğine bakıyoruz. Bunun için BinanceUS’da listelenen diğer kripto paraların minimum fiyatları ise Binance’deki minimum noktaları karşılaştırıyoruz. Aşağıdaki tabloda Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash, Litecoin ve Binance Coin’deki dip değerleri görüyoruz.

koinmedya_brave

BinanceUS stres testini BinanceUS stres testini başarıyla geçti

Bariz biçimde 6 kripto paralarda da BinanceUS’daki fiyatlar Binance’e göre daha az dalgalanıyor. Bu durumun oluşmasında BinanceUS’nin sadece ABD piyasalarında işlem yapmasının etkisi büyük.

Yukarıdaki tweet’imizde BinanceUS’nın daha az dalgalandığını ve BinanceUS ‘un stres testini geçtiğini belirtik. Anlaşılan CZ’de aynı fikirde.

Kaynak