BTC : 65675 ₺ ETH : 1647 ₺ XRP : 1.384 ₺ LTC : 317.5 ₺ USDT : 6.789 ₺ XLM : 0.5426 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Binance’dan BNB’yi moon yaptıracak açıklama! 2.4 milyar dolardan feragat ediyor

Binance’dan BNB’yi moon yaptıracak açıklama! 2.4 milyar dolardan feragat ediyor

Binance’dan BNB’yi moon yaptıracak açıklama! 2.4 milyar dolardan feragat ediyor
0
huobi_koinmedya

Binance’dan BNB’yi moon yaptıracak açıklama geldi! Binance 8. BNB coin burn etkinliğini sırasında yapılan duyuru ile, Binance ekibinin kendi uhdelerinde olan BNB’lerden uzun vadede vazgeçeceklerini hatırlattı.


Binance’dan BNB’yi Moon Yaptıracak Beyan

Binance günlük işlem hacmi sıralamasına göre bazı raporlarda birinci sırada yer alıyor. Kimi raporlarda ise ikincilik ve üçüncülük koltuğunda oluyor. Ama en nihayetinde raporların neredeyse tamamında en büyük 3 kripto para borsasından biri olarak gösteriliyor.

Binance’in kripto parası olan BNB, alım satım işlemleri sırasında daha az kesinti ücreti ödenmesi mantığı ile üretilmişti. 2019 yılında ise bu vasfına ilaveten Launchpad IEO çekilişlerinde tanımlı kripto para birimi olarak belirlenmesi sonrasında altın çağını yaşıyor. Coinmarketcap sıralamasında 7.sırada yer alan BNB son 1 ayda değer yitirmiş olmasına rağmen sene başına göre çok yüksek karlılık oranları ile işlem görüyor.

koinmedya_brave

Binance coin whitepaper’ında dolaşımdaki BNB miktarını azaltacak bazı önlemler var. Binance, kesinti ücreti olarak teslim aldığı BNB’lerin bir kısmını 3er aylık dilimler halinde yakıyor, yani yok ediyor. Bu bağlamda 8.si düzenlenen BNB coin burn etkinliğinde bu sefer 808.888 BNB yakıldı. Bu miktarı yaklaşık değeri ise 23.8 milyon dolar. Yakma işleminin girdilerini aşağıdaki görselde görebilirsiniz.

Binance'dan BNB'yi moon yaptıracak karar

80 Milyon BNB Yakılacak

Binanace resmi blog sitesinden yapılan duyuru şu şekilde:

“Binance whitepaperına göre toplam BNB miktarının %40’ı Binance ekibine tahsis edilmiş durumda. Ki bu da 80 milyon BNB ediyor, yani 2.4 milyar dolar.  Şimdi artık bu hakkımızdan feragat ediyor ve tamamını yakmaya sevk ediyoruz. Dünya’yı değiştirmek ve paranın özgürlüğünü genişletmek gibi ulvi bir vazifeyi üzerimizde hissediyoruz.

koinmedya_brave

Mevcut token miktarı 189 milyon. En nijayetinde 100 milyon adetlik BNB kalmasını arzu ediyoruz. Yani yakılması gereken 89 milyon BNB var! Binance ekibi ilk aşamada kendi hesaplarındaki 80 milyon BNB’yi yok edecek. Kalan 9 milyon BNB ise, hesapta biriktikten sonra imha edilecek.

Eski coin burn işlemlerini şu şekilde görebilirsiniz:”

Binance'dan BNB'yi moon yaptıracak karar

Binance coinlerin piyasa büyüklüğü şu an 4.2 milyar dolar. Bunun 2.4 milyar doları Binance ekibinin elinde ve tamamı yok edilecek. Yakmanın amacı ise sektöre güven vermek. Zira arzı azaltmak için kendi ellerindeki sermayeden feragat etmiş olacaklar.

Bu haber ile BNB bugün %6.05 oranında yükseliş kaydetti ve 30 dolar direncini kırarak 31.90 dolara yükseldi.

Resmi blog postu için Tıklayın

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

Binance hakkında daha fazlası için Tıklayın

Etiketler: