BTC : 64505 ₺ ETH : 1505 ₺ XRP : 1.364 ₺ LTC : 303.6 ₺ USDT : 6.785 ₺ XLM : 0.4691 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Binance WeChat ve Alipay üzerinden fiat kripto işlemlerini açıyor

Binance WeChat ve Alipay üzerinden fiat kripto işlemlerini açıyor

Binance WeChat ve Alipay üzerinden fiat kripto işlemlerini açıyor
0
huobi_koinmedya

Binance, WeChat ve Alipay aracılığıyla fiat – kripto işlemlerini başlatıyor! Ünlü borsa tarafından başlatılan bu yeni girişim, ne anlama geliyor ve kripto para piyasasına ne gibi bir katkı sağlayacak?


Binance, WeChat ve Alipay üzerinden Çin’li kullanıcılara kripto para satın alma hizmeti sunacak

Dünyanın en popüler kripto para borsalarından biri olan Binance, fiat ağ geçidine iki platform daha eklemeye hazırlanıyor. Borsanın, Çin’deki kullanıcıların, kripto para piyasasına erişimini kolaylaştırmak için WeChat ve Alipay üzerinden fiat – kripto işlemleri başlatacağı konuşuluyor.

Kripto para borsası Binance, WeChat ve Alipay üzerinden fiat – kripto işlemlerini destekleyecek. Bu girişim, Çin’deki kullanıcıların bu platformlar aracılığıyla Bitcoin satın almalarını sağlayacak.

koinmedya_brave

Aylık yaklaşık 700 milyon aktif müşteriyle birlikte dünya çapında 1 milyarı aşkın kullanıcısı olan Alipay ve yine 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı olan WeChatPay ile Binance yakın zamanda, Çinli müşterilere kripto para satın alma hizmeti sunacak. Bu yönde atılan adımla birlikte Çin’deki kullanıcılar, bu iki ödeme seçeneğini kullanarak Bitcoin (BTC) satın alabilecek.

Konuyla ilgilenenler, girişimin şu anda Android kullanıcıları için test aşamasında olduğunu ve ilerleyen zamanlarda iOS ve Web’de de tam olarak kullanıma sunulacağını belirtti. Ancak henüz Binance, WeChat ve Alipay üzerinden başlatacağı bu hizmetle ilgili resmi bir duyuru yapmadı.

Fakat Binance CEO’su Changpeng Zhao “CZ” bugün, (09 Ekim Çarşamba) Twitter’da, takipçilerinden birinin konuya ilişkin sorduğu soruyu yanıtlayarak, bu haberi doğruladı. 

koinmedya_brave

Kripto para borsaları, Çin Merkez Bankası PBoC tarafından 2017 yılının sonlarında resmi olarak yasaklandı. Ancak, Çin vatandaşları hala P2P (uçtan-uca) veya OTC (tezgah üstü) platformları aracılığıya Bitcoin satın alabiliyor. Örneğin, Huobi ve OKEx gibi, Çin Yuan’ını BTCUSDT paritesine dönüştüren P2P OTC hizmeti sunan borsalar mevcut.

Binance borsası, WeChat ve Alipay aracılığıyla P2P işlem alanına dahil olmak istiyor. Bu P2P hizmet ile Çinli kullanıcılar, sadece Bitcoin değil, Ethereum (ETH) ve stablecoin Tether (USDT) de satın alabilecek. 

Aslında konuyla ilgili dikkat çeken bir husus var. O da şu ki: WeChat, ödeme politikasını Mayıs ayında güncelleyerek kripto para birimi işlemleriyle ilişkili kullanıcı hesaplarını sonlandıracağını söylemişti.

Dahası Alipay de Bitcoin OTC işlemlerinde yer alan hesapları engellediğini açıklanmıştı. Bu nedenle, Binance tarafından bu işlemlerin nasıl başlatılacağı ve nasıl bir şekil alacağı şu an için belirsizliğini koruyor.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız

Kaynak

Etiketler: