BTC : 65849 ₺ ETH : 1636 ₺ XRP : 1.378 ₺ LTC : 319.5 ₺ USDT : 6.778 ₺ XLM : 0.545 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Binance ve Huobi arasında yoğun BTC trafiği yaşandı

Binance ve Huobi arasında yoğun BTC trafiği yaşandı

Binance ve Huobi arasında yoğun BTC trafiği yaşandı
0
huobi_koinmedya

Binance ve Huobi borsaları arasından bir bağlantı var. Bitcoin’in borsalar arasındaki akışı ile ilgili yapılan bir araştırma, bu iki borsa arasında derin bir bağlantı olduğunu ortaya koyuyor.


Binance ve Huobi arasında derin bir bağlantı var

Kripto para cüzdanları ile çeşitli borsalar arasındaki Bitcoin akışını gösteren şema, kripto para borsaları Binance ile Huobi arasında güçlü bir bağlantı olduğunu gösteriyor.

Veri analizi firması TokenAnalysts tarafından çizilen şema, sekiz büyük kripto para borsası arasındaki BTC giriş ve çıkışlarını gösteriyor. Bu şemanın bulguları arasından en çok şaşırtan durum, Binance ile Huobi arasında Bitcoin akışlarının her iki yönde de güçlü olması oldu.

İlgili – Binance, Ukrayna ve Kazakistan para birimlerini eklemeye hazırlanıyor

koinmedya_brave

Binance ve Huobi borsaları arasından bir bağlantı var. Bitcoin’in borsalar arasındaki akışı ile ilgili yapılan bir araştırma, bu iki borsa arasında derin bir bağlantı olduğunu ortaya koyuyor.

İncelenen sekiz kripto borsa arasında, Huobi ve Binance, kuruluşlar arası en büyük BTC akışına sahip. 2019 yılının başından bu yana, Singapur merkezli kripto para borsası Huobi’den Binance’nin kontrol ettiği cüzdanlara toplamda 259,722 BTC (2.3 milyar dolar) transfer edilmiş. Bu sürede toplamda 48,000 işlem yapılmış ki işlem başına da ortalama 5.4 Bitcoin (47,000 dolar) ediyor.

https://twitter.com/thetokenanalyst/status/1192495516053061632?s=20

İlginçtir ki ikinci en yoğun BTC akışı da Binance’ten Huobi’ye olmuş. Bu Bitcoin transferi de toplamda 136,638 BTC (1.2 milyar dolar) ediyor. Toplam işlem sayısı ise 44,000 şeklinde görünüyor. Sonuçta da işlem başına ortalama 3.1 BTC (27,000 dolar) ediyor.

koinmedya_brave

Binance ve Huobi dışındaki diğer borsalar arasındaki BTC trafiği göreceli olarak daha sönük görünüyor. Bu borsalar arasında 5000 BTC (43 milyon dolar) ile 60,000 BTC (525 milyon dolar) arasında bir akış yaşanmış.

İlgili – Binance kaldıraçlı işlemler seçenekleri arasına BNB/ETH’yi de ekledi

O zaman şöyle bir soru ortaya çıkıyor. Binance ve Huobi’yi özel yapan şey nedir? Bazı gözlemciler, bunun arbitraj işlemleri ile ilgili olabileceğini düşünüyor. Traderler borsalar arasında coinleri hızlı bir şekilde hareket ettirerek, borsalar arasındaki fiyat farkından kâr elde ediyorlar.

Buna rağmen Binance CEO’su Changpeng Zhao bu konuda pek bir yorumda bulunmadan Twitter üzerinden sadece “Babaya gel.” diye yazdı.

Kaynak

Etiketler: