BTC : 63083 ₺ ETH : 1579 ₺ XRP : 1.231 ₺ LTC : 289.3 ₺ USDT : 6.899 ₺ XLM : 0.4658 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Binance vadeli platformunda ilk gününde 170 milyon dolarlık işlem yapıldı

Binance vadeli platformunda ilk gününde 170 milyon dolarlık işlem yapıldı

Binance vadeli platformunda ilk gününde 170 milyon dolarlık işlem yapıldı
0
huobi_koinmedya

Binance vadeli işlemleri ilk gününe hızlı başladı. Vadeli işlemler pazarına yeni bir oyuncu gelmesiyle rekabet kızışacak görünüyor. İşte detaylar:


Binance vadeli işlemlerinde ilk gün

Binance vadeli platformunda spekülatörlerin Bitcoin fiyatı üzerine bahse girebildiği sisteminin duyurusunu yılın başında duyurmuştu. Servis bugün yüz milyon doları aşan işlem hacmiyle göz doldurdu.

koinmedya_brave

Veri analiz firması Skew 24 saatlik Bitcoin vadeli işlemleri tvitledi. Verilere göre Binance açılış gününde 170 milyon dolarlık işlem hacmine ulaştı. Veriler Binance’ın kendi verileriyle de uyumluydu. Malta borsası 150 milyon dolarlık vadeli işlemini iki test fazında gerçekleştirdi. İşlem cuma günü gerçekleşti ve üzerine özel bir hediye eklenmişti. Perşembe günü Binance kendi blogunda güzel müjdeler verdi.

‘Binance vadeli işlemlere gösterdiğiniz sürekli desteğinize şükranlarımızı belirtmek için, Binance vadelide işlem yapan tüm kullanıcılar 3 ay boyunca işlem ücretlerinde  % 50 indirim alacaklar.’

Borsa daha sonra Binance vadelide yarışan ve vadeli A işlemleri için oy kullanan müşterilerine ekstra bir indirim daha yapacağını duyurdu. Yani 16/09/2019 ile 15/10/2019 arası işlemlerde kullanıcılar bir aylığına  % 75 indirim kazanmış olacaklar. Binance vadelide ücretler kendi tokeni BNB ile olacak. Şirket takımından yapılan açıklamaya göre vadeliden elde edilecek ücret Binance’ın gelirlerinin % 20’sini oluşturuyor. % 25’lik gelire ulaşıldığında BNB tokenlerinin bir kısmı piyasadan çekilecek. Yani Binance vadeli karını arttırdıkça BNB piyasa arz miktarı azalmış olacak.

Binance vadeli Binance vadeli platformunda ilk gününde 170 milyon dolarlık işlem yapıldı

Bitcoin vadeli seansı

Binance’ın milyonlarca dolarlık ilk gün işlemi iki Bitcoin vadeli hizmetini geride bıraktı: CryptoFacilities ve BitFinex. Fakat diğer geniş kapsamlı borsaların ardında kaldı. Deribit, CoinFlex ve BitFlyer. Tabi ki  günlük 2,52 milyar dolarlık işlem hacmiyle vadeli devi BitMEX zirvede yer aldı.

koinmedya_brave

BKNZBakkt 23 Eylül’de açılıyor!

Asıl büyük rekabet ise şu anki piyasa oyuncuları arasında Bakkt için gerçekleşecek. İki kıtalar arası borsa tarafından desteklenen dijital varlık platformu, 23 Eylül’de iki tane fiziksel vadeli kontratını piyasaya sürecek. Bu hareketle çoğumuzun tahmin edeceği gibi kurumsal yatırımcılar Bitcoin fiyatı üzerine spekülasyon yapabilecekler. Fakat kripto para evrenindeki varlıkların aksine, Bakkt borç vererek işlem yaptırmayacak. Kısacası vadeli işlemler piyasasını hareketli günler bekliyor. Bakalım bu rekabet nasıl sonuçlanacak?

BKNZ: Bakkt Bitcoin deposit işlemlerini başlattı

Kaynak

 

Etiketler: