BTC : 62673 ₺ ETH : 1560 ₺ XRP : 1.217 ₺ LTC : 284.2 ₺ USDT : 6.886 ₺ XLM : 0.4617 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Binance, Ukrayna ve Kazakistan para birimlerini eklemeye hazırlanıyor

Binance, Ukrayna ve Kazakistan para birimlerini eklemeye hazırlanıyor

Binance, Ukrayna ve Kazakistan para birimlerini eklemeye hazırlanıyor
0
huobi_koinmedya

Kripto para borsası Binance, Ukrayna ve Kazakistan paraları için yakın zamanda destek vermeye başlayabilir. Buna göre Ukrayna Grivnası ve Kazakistan Tengesi ile direkt fiat kripto işlemleri yapılabilecek.


Binance, Ukrayna ve Kazakistan para birimleri ile kripto işlemleri sağlayacak

Binance, uygulama programlama ara yüzüne (application programming interface – API) bugün Ukrayna Grivnası (UAH) ve Kazakistan Tengesi’ni (KZT) ekliyor. Binance, geçen ay 24 Kasım’da Nijerya Nairası (NGN) ve 31 Ekim’de de Rusya Rublesi (RUB) için destek eklemişti. Bu iki para birimi ise API’ye sırasıyla 24 Eylül’de ve 29 Ekim’de eklenmişti.

NGN desteği ABD merkezli teknoloji ve ödemeler şirketi Flutterwave ile ortaklık sonucu getirilmişti. RUB desteği ise Cebelitarık merkezli elektronik ödemeler platformu AdvCash ile entegrasyon sonucu mümkün olabiliyor.

Binance’nin UAH ve KZT para birimlerini platformuna eklemesi durumunda hangi üçüncü taraf servisten yararlanacağı ise henüz netlik kazanmadı.

koinmedya_brave

İlgili – Binance vadeliler platformu 250.000 USDT hoş geldin bonusu veriyor

Direkt fiat kripto işlemleri ilk defa Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao tarafından 21 Ekim’de duyurulmuştu. Twitter üzerindeki son soru cevap oturumunda Zhao, dünya genelinde fiat üzerinden kripto para işlemlerinin getirilmesinin, “sektöre giriş yapmanın önündeki engelleri kaldırma açısından önemli olduğunu” söylemişti. Ayrıca kullanıcıların yakın zamanda daha fazla parite bekleyebileceğini da kaydetmişti.

Binance, fiat geçişleri sağlama kanallarını genişletmeye devam ediyor. Şu an böyle altı kanal var. Bunlar Koinal, Simplex, Paxos, TrustToken, Flutterwave ve AdvCash üzerinden gerçekleşiyor.

Binance ayrıca ana platformu, Binance US kolu ve stake etme hizletlerine her geçen güç daha fazla kripto para desteği eklemeye devam ediyor. Lider kripto para borsalarından biri olan Malta merkezli Binance, özellikle altcoinlere verdiği destek ile de biliniyor.

koinmedya_brave

İlgili – Binance Stellar stake desteğini kesti

Kaynak