BTC : 63388 ₺ ETH : 1571 ₺ XRP : 1.214 ₺ LTC : 286 ₺ USDT : 6.895 ₺ XLM : 0.4792 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Binance Türk Lirası desteğini Papara ile sunmaya başladı

Binance Türk Lirası desteğini Papara ile sunmaya başladı

Binance Türk Lirası desteğini Papara ile sunmaya başladı
0
huobi_koinmedya

Binance Türk Lirası desteğini başlattı. Artık Binance’de Türk Lirası ile Bitcoin satın alınabilecek. Lira ile BTC alım işlemleri ise Papara aracılığı ile gerçekleşiyor. 


Binance Türk Lirası desteğini başlattı

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından Binance, uzun süredir beklenen Türk Lirası adımını attı. Binance daha önce farklı ülkelerin ulusal para birimleri ile kripto işlemleri başlattığını duyurmuştu. Şimdi ise sıra Türk Lirası’na geldi.

Türk Bitcoin trader ve kripto para araştırmacısı Alp Işık (@AlppIsik), bu haberi, Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Işık şöyle yazdı: “Binance Türk Lirası desteğini Papara ile sunmaya başladı! Binance’den Türk Lirası İle Bitcoin Nasıl Alınır?”

koinmedya_brave

Daha önce Huobi de Türk Lirası’ndan kripto paralara geçişleri başlatacağını duyurmuştu. Bu şunu gösteriyor, global kripto borsalar Türkiye kripto pazarına ilgi duyuyor. Ayrıca bir biri ardına bu pastadan pay almak için yarışıyor.

İlgili – Huobi, Türkiye’de lira-kripto geçişleri başlatıyor

Türk kripto borsalar için kötü haber

Binance gibi sektörünün dev şirketinin Türk Lirası ile işlemleri başlatması, yerli kripto borsaları nasıl etkiler? Kripto trader Crypto Kemal (@CryptoKemal) de tam bu noktaya parmak basıyor.

Kemal, Binance’nin bu adımını duyurarak şöyle yorumladı: “Binance’den Türk Lirası ile artık Bitcoin alınıp satılabilecek, Papara uygulaması aracılığı ile para yatırılıp çekilebilecek. Yerli borsalar için kötü haber.”

koinmedya_brave

Bu tweete verilen cevaplardan ise Türk kripto topluluğunun bu habere olumlu tepki verdiği görülüyor.

Binance daha önce de Ukrayna ve Kazakistan ulusal paraları için destek eklemişti. Fiat paralar desteği “fiat geçişi sağlama kanalı” olarak adlandırılan aracı kuruluşlar üzerinden yapılıyor.

İlgili – Binance, Ukrayna ve Kazakistan para birimlerini eklemeye hazırlanıyor

Binance Türkiye’de bunun için “Elektronik Para ve Ödeme Kuruluşu” olarak bilinen Papara’yı tercih etti.

Etiketler: