BTC : 64515 ₺ ETH : 1688 ₺ XRP : 1.388 ₺ LTC : 309.6 ₺ USDT : 6.848 ₺ XLM : 0.5391 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Binance Stellar stake desteğini kesti

Binance Stellar stake desteğini kesti

Binance Stellar stake desteğini kesti
0
huobi_koinmedya

Binance Stellar stake desteği vermeye devam etmeyeceğini duyurdu. Kullanıcılar ise Ekim ayının stake ödüllerini gelecek ayın ilk beş gününde alabilecek.


Binance Stellar stake desteğini neden durdurdu?

Binance’nin Twitter hesabı ve sitesi üzerinden yapılan duyuruda, Stellar (XLM) stake için artık destek verilmeyeceği kaydedildi.

Dünyanın önce gelen kripto para borsası, duyuruda Stellar’ın “Stellar Protocol Version 12”ye yükseltilmesi ile enflasyon programının sonlandırıldığına dikkat çekti. Bundan dolayı da Binance’nin XLM stake için artık destek vermeme kararı aldığı bildirildi.

Binance, bu yükseltme öncesi Stellar stake etmeden elde edilen gelirleri dağıtacağını belirtiyor. Stellar’da söz konusu yükseltme 28 Ekim 2019 tarihinde TSİ ile 19.00’da yapılmıştı. Binance de bu tarihe kadar olan stake gelirlerini hesaplara dağıtacak. Kullanıcılar bu Ekim gelirlerini ise Kasım’ın ilk beş gününde alabilecek. Bundan sonra ise hiçbir Stellar ödülü olmayacak.

koinmedya_brave

İlgili – ChainLink Binance ile ortaklık anlaşması imzaladı

Binance ayrıca 11 coin için sunduğu stake hizmetine ise devam edeceğini bildiriyor.

Binance’nin stake desteği verdiği söz konusu bu 11 kripto para ise şu şekilde: ONE, Fetch.ai (FET), Elrond (ERD), Tron (TRX), Algorand (ALGO), Stratis (STRAT), QTUM, Komodo (KMD), Vechain (VET), Ontology (ONT) ve NEO.

Stake Etmek Nedir?

Stake etmek, bir blockchain ağının operasyonlarını desteklemek için fonları bir kripto para cüzdanında tutma sürecidir. En temelde, ödül elde etmek için kripto paraları kilitlemekten ibarettir. Çoğu durumda süreç, kullanıcıların Trust Wallet gibi kişisel bir kripto cüzdanından blockchain aktivitelerine katılmasına dayanır.

koinmedya_brave

Stake etme kavramı Proof of Stake (PoS) mekanizması ile yakından ilişkilidir. PoS ya da bunun bir türevine dayanan birçok blockchainde kullanılır.

İlgili – Binance SEC onaylı Blockstack STX tokeni listeleme kararı aldı

Kaynak

Etiketler: