BTC : 84281 ₺ ETH : 2930 ₺ XRP : 1.909 ₺ LTC : 369.5 ₺ USDT : 7.618 ₺ XLM : 0.5993 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriDeFi
  3. Binance Son Haber: Binance Coinbase’in izinden gitmeye karar verdi

Binance Son Haber: Binance Coinbase’in izinden gitmeye karar verdi

Binance Son Haber: Binance Coinbase’in izinden gitmeye karar verdi
0

Binance Coinbase gibi DeFi tokenlarına yeşil ışık yakmaya karar verdi. Binance ilk başlarda DeFi tokenlarına yönelik mesafeliydi.


Binance Coinbase gibi DeFi’ler kayıtsız kalamadı!

DeFi platformları ve tokenları her geçen gün yeni borsalarda listelenmeye başlıyor. İlk başlarda bazı borsalar DeFi tokenlarına şüphe ile yaklaşıyordu. Bu borsalardan birisi de Binance Borsası idi.

Binance Borsasının CEO’su Chanpeng Zhao, önceden paylaştığı bir tweet’inde birçok DeFi platformunun çöküşü yaşayacağını savundu. DeFi piyasasının oldukça riskli bir sektör olduğunu vurguladı. CZ, kaybetmeyi karşılayabileceğiniz rakam kadar DeFi platformlarına yatırım yapmayı öneriyor.

Chanpeng Zhao’nun yukarıdaki açıklamalarının ardından birçok DeFi tokenını listeleme kararı alması bazı eleştirmenlere göre çelişkili geliyor. Ancak DeFi piyasalarının aşırı riskli olması DeFi’lerin finans dünyasına getirdiği yeniliği perdelemiyor. DeFi’ler akıllı sözleşmeler ve blockchain teknoloji sayesinde birçok bankanın verdiği hizmeti daha güvenli ve ucuza verebiliyor. Bankacılık ve finans dünyasına DeFi’ler sayesinde gelen dönüşüm, geri dönülmez sonuçlar doğurabilir. DeFi’lerin açtığı kapıdan bankalar da geçmek zorunda kalabilir. Yakın gelecekte belki de bankalar ve finans kuruluşları da kendi DeFi platformlarını geliştirecek.

koinmedya_brave

Kulak kabartmamız gereken en son DeFi söylentileri

Coinbase borsası Compound ve yearn.finance’in YFI tokenını listelemesinin ardından Binance de bu DeFi tokenlarını listeleme kararı aldı.

Binance borsası da Binance Chain’de kendi DeFi platformunu geliştiriyor. Binance’in DeFi platformlarına girme kararını piyasa olumlu yönde fiyatlandırdı. Binane Coin fiyatları değer kazanmaya başladı. BNB yazının kaleme alındığı saatte 32 dolardan işlem görüyor.

DeFi platformları 2 Eylül’de kripto para piyasalarında yaşanan düzeltmeden olumsuz yönde etkilendi ve birçok DeFi tokenında ciddi değer kayıpları yaşandı. DeFi platformlarında tutulan fon miktarı 9.6 milyar dolar seviyesinden 6 milyar dolara kadar geriledi. Ancak DeFi’ler tekrardan toparlanıyor ve yazının kaleme alındığı saatte DeFi’lerde tutulan fonların miktarı 8.50 milyar dolara ulaştı.

Binance Coinbase Binance Son Haber: Binance Coinbase’in izinden gitmeye karar verdiKaynak