BTC : 62584 ₺ ETH : 1559 ₺ XRP : 1.22 ₺ LTC : 285.9 ₺ USDT : 6.918 ₺ XLM : 0.4593 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Binance Raporunda Facebook Libra için ilginç benzetme

Binance Raporunda Facebook Libra için ilginç benzetme

Binance Raporunda Facebook Libra için ilginç benzetme
0
huobi_koinmedya

Binance Raporunda Facebook Libra hakkında ilginç bir benzetme. Libra, finansa sisteminin temellerini sarsıyor.


Binance Raporunda Facebook Libra için ilginç benzetme

Binance Raporunda Facebook Libra için ilginç bir benzetmede bulunuldu. Binance, Libra’yı Tesla’nın SpaceX şirketine benzetiyor. SpaceX, sadece birkaç devletin elinde olan uzay araştırmalarına rakip oluyor. SpaceX, gelecekte ticari uzay yolculuğu başta olmak üzere birçok alanda çılgın sayılacak projelere imza atmayı planlıyor. Geçtiğimiz dönemde SpaceX, 10’larca uyduyu dünya yörüngesine göndererek küresel bir internet ağının temellerini attı.

Binance’e göre nasıl ki SpaceX uzay araştırmaları konusunda mevcut düzenin temellerini sarsıyor; Libra da kökleşmiş finansal sistemin temellerini sarsıyor. Bu nedenle Libra, 2019 yılını devlet otoriteleri ile kavga ederek geçirdi.

Lütfen Bkz: Libra white paper güncellendi: Merkez bankası dijital parası vurgusu

koinmedya_brave

Libra, yeni whitepaper’ını paylaştı. Binance, Libra’nın yeni whitepaper’ından 3 saç ayağına dikkat çekiyor:

  • Libra blockchain
  • Tek para birimine değil birden çok para birimine ve hazine kâğıdına endekslenmiş stabil coin(ler).
  • İsviçre merkezli bağımsız bir kuruluş ve kendisine ait bir ağı var.

Libra’nın yeni white paper’ında dikkat çeken en önemli husus, Libra’ya bağlı birden fazla stabil coin’in piyasaya sürülecek olması.

Binance Raporunda Facebook LibraBinance, eğer Libra uzun dönemli hedeflerini gerçekleştirebilirse, Libra’nın kripto para piyasalarına pozitif katkısı olacağını düşünüyor. Özellikle Libra’nın kripto paraların yaygınlaşmasına hizmet edeceğini iddia ediyor.

Lütfen Bkz: Bloomberg’den Bitcoin hakkında şok rapor!

koinmedya_brave

Hatırlanacağı üzere Libra ilk white paper’ını 2019 yılının ilk yarısında yayınlamıştı. Facebook gibi tanıdık bir şirketin kendi kripto parasını çıkaracak olması, kripto paralara ciddi meşruiyet kazandırdı ve bu havanın etkisi ile Bitcoin 14 bin dolara kadar çıktı.

Binance’in Libra raporunda dikkat çeken diğer konu ise Libra’nın paydaşları. Libra Birliği, aralarında ciddi uluslararası şirketlerin yer aldığı bir konsorsiyumdan oluşuyor. 2019-2020 döneminde Libra üzerindeki baskılar nedeniyle bazı şirketler, Birlikten ayrılmak zorunda kaldı. Ancak hala Libra Birliğinde güçlü firmalar bulunuyor.

Binance Raporunda Facebook LibraKaynak