BTC : 60799 ₺ ETH : 1386 ₺ XRP : 1.329 ₺ LTC : 291.9 ₺ USDT : 6.857 ₺ XLM : 0.4474 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Binance QTUM için stake hizmeti vereceğini açıkladı

Binance QTUM için stake hizmeti vereceğini açıkladı

Binance QTUM için stake hizmeti vereceğini açıkladı
0
huobi_koinmedya

Binance QTUM için stake hizmeti verecek. Bugün yayınladığı duyuru ile stake hizmeti verdiği kripto paralara QTUM’u da ekledi.


Binance QTUM için stake hizmeti verecek

Günlük işlem hacmi verilerine göre Dünya’nın en büyük kripto para borsası olan Binance, bugün yayınladığı duyuru ile Qtum’a stake desteği vereceğini açıkladı. Bu haber Binance’ın 27 Temmuz tarihli Algorand (ALGO) projesine stake desteği vereceğini açıklamasından yalnızca 4 gün sonra geldi.

QTUM nedir diye merak ediyorsanız QTUM’un artıları ve eksileribaşlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

koinmedya_brave

Ancak kısaca ifade etmek gerekirse Qtum’u, Bitcoin ve Ethereum blockchain ağlarının başarılı bir bileşkesi olarak tanımlamak mümkün. 2017 yılında ICO prosedürünü tamamlayan proje daha o dönemlerde gelecek vadeden kripto paralar arasına adını yazdırmıştı. Bugün en büyük kripto paralar listesinde 33. sırada yer alan proje hak ettiği değerin altından işlem görüyor.

Bitcoin ve Ethereum ağlarının iyi yanlarını bir araya getiren Qtum projesi bir yandan UTXO özelliğini desteklerken diğer yandan akıllı sözleşmeler hizmeti sunuyor. Qtum, akıllı sözleşmeleri desteklediği halde Bitcoin’e arka kapı girişi imkanı sağlayan nadir projelerden. Qtum, bir ucu nesnelerin interneti konseptine (IoT) de dayanan, mobil cihazlar için kullanışlı merkezsiz uygulama yaratım teknolojisi konusunda çok büyük adımlar atıyor. Bu alanın öncülerinden diyebiliriz.

Qtum başlıktan da anlaşılabileceği gibi Proof-of-Stake algoritmasını çalıştırıyor. Zira Proof-of-Work algoritmalarında kazanç, madencilik yoluyla elde edilirken Proof-of-Stake algoritmasında kazanç, stake edilen coinlerin yıllık faizi sayesinde gerçekleşiyor.

16 Haziran tarihli Binance raporunda Qtum tüm özellikler kapsamında BB notu almıştı. İlgili raporun aslına ulaşmak için Tıklayın

koinmedya_brave

Binance’ın bugün yayınladığı duyuruya göre borsa 1 Ağustos’tan itibaren Qtum için stake hizmeti verecek.

Binance’ın stake için şu ana kadar desteklediği diğer kripto paralar ise NEO (GAS), Ontology (ONG), VeChain (VTHO), Tron (BTT), Stellar (XLM), Komodo (KMD) ve Algorand (ALGO). Tron stake edildiğinde getiri TRX olarak değil BTT olarak ödenmektedir. O yüzden Tron’un yanına yazan parantez içi ifade sizi yanıltmasın.

145.000 dolarlık Qtum AirDropu

Binance, stake hizmeti kapsamında 50.000 QTUM adedinde AirDrop gerçekleştirecek. Yaklaşık 145.000 dolar tutarına tekabul eden dağıtım için 1 Ağustos’tan itibaren Qtum cüzdanlarının snapshot görüntüleri alınacak. Kullancıların AirDrop’a katılabilmeleri için hesaplarında en az 1 adet QTUM bulundurmaları yeterli olacak. Hesaplardaki Qtum miktarları günlük olarak kontrol edilecek. Dağıtım ise aylık bazda gerçekleştirilecek. Dağıtımın her ayın 1’i ile 5’i arasında yapılması planlanıyor.

Qtum hakkında daha fazlası için Tıklayın

Etiketler: