BTC : 63685 ₺ ETH : 1653 ₺ XRP : 1.381 ₺ LTC : 307.4 ₺ USDT : 6.88 ₺ XLM : 0.6433 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Binance market maker programını duyurdu

Binance market maker programını duyurdu

Binance market maker programını duyurdu
0
huobi_koinmedya

Binance market maker programı ile ilgili duyuru yaptı. Buna göre programa katılmak isteyenlerden aylık 1,000 BTC işlem hacmine sahip olmaları isteniyor.


Binance market maker programı başvuruları kabul ediyor

Kripto para piyasasının lider borsalarından olan Binance, bugün (30 Eylül) yayımlanan blog yazısında, yeni market maker programının başlamasını duyurdu.

Bu duyuruya göre, aylık 1,000 Bitcoin (BTC) işlem hacimini geçen kullanıcılar ya da bu hacme ulaşabilecekler ile kaliteli piyasa stratejileri hazırlayan traderler bu programa hemen katılabilir. Binance, bu girişimin amacının borsaya daha fazla likidite getirmek olduğunu kaydetti.

Daha fazla likidite için program

Şirketten yapılan açıklamada ayrıca programın işlem platformunun spot piyasaları ile sınırlı olduğu bildirildi. Programdaki işlemler “market maker parite listesi” ile sınırlı tutuluyor ve bu liste de periyodik olarak güncelleniyor. Her bir market maker katılımcısına çeşitli piyasalardaki performanslarına göre puanlar verilecek. Bu performans ve puanlara göre de kripto para borsası kullanıcıların ücretlerini hesaplayacak.

koinmedya_brave

Daha kesin söylersek, puanlamada kullanıcının işlem hacmi, alım ve satım arasındaki fiyat farkı (bid/offer spread), toplam emir boyutu, belirli paritelerin ağırlık ayarları dikkate alınacak. Binance, program için başvuranlardan işlem hacimlerini kanıtlamalarını istiyor. Mesela, başka bir borsadan verileri sağlamak ya da anahtar hesap yöneticileri ile konuşmak gibi kanıtlar sunulabilir.

Nisan ayında çıkan bir haberde, rakip kripto borsalardan OKEx’un da kendi market maker programını duyurduğu bildirilmişti. Borsa tarafından katılımcılar için daha düşük işlem ücretleri ve daha düşük işlem maliyetleri şeklinde teşvikler açıklanmıştı.

Dünyanın lider kripto borsalarından Binance, son günlerde yeni gelişmeler ile adından çok sık söz ettiriyor. Yakın bir zamanda kripto topluluğu Binance US’in başlamasını konuşmuştu. Binance ayrıca altcoinlere özel bir önem ve yer vermekle de dikkat çekiyor.

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler: