BTC : 82718 ₺ ETH : 2935 ₺ XRP : 1.899 ₺ LTC : 369.2 ₺ USDT : 7.575 ₺ XLM : 0.6069 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Binance madencilik havuzu devleri geride bıraktı

Binance madencilik havuzu devleri geride bıraktı

Binance madencilik havuzu devleri geride bıraktı
0

Binance borsasının kripto para piyasalarında el atmadığı sektör yok gibi. Bu sektörlerden birisi de madencilik sektörü. Binance madencilik havuzu devleri geride bıraktı.


Binance madencilik havuzu zirveye yürüyor.

Binance CEO’su CZ, 2015 yılında evini satarak Bitcoin satın aldı. Bu riskli yatırım kararı CZ’yi kısa sürede uluslararası bir şirketin kurucusu ve CEO’su haline getirdi. CZ, ilk olarak Çin merkezli Binance borsasını kurdu. Çin’in Bitcoin ve kripto paraları yasaklamasının ardından Binance, Çin’den ayrılmak zorunda kaldı. Günümüzde ise Binance’in dünyanın birçok bölgesinde ofisleri bulunuyor.

Lütfen Bkz: Ethereum madenciliği rehberi: Ethereum nasıl üretilir? Evde Ethereum mining nasıl yapılır?

Binance borsasının kendi kripto parası değer açısından en değerli 8’inci büyük kripto para ve toplam piyasa büyüklüğü 2.75 milyar dolar. Binance, madencilik konusunda da ilk 10’a aday bir madencilik havuzu kurdu.

koinmedya_brave

Binance madencilik havuzu

Binance hali hazırda tüm Bitcoin hash oranlarının %2.91’ini üretiyor. Bitcoin madencilik sektöründe %19.3 ile F2 Pool zirvede yer alıyor. F2 Pool’u sırasıyla %14.6 ve %12.7 ile Poolin ve Ant Pool takip ediyor. Sıralamada %12.6 ile BTC.com 4’üncü sırada.

Binance, kripto para piyasalarında staking ve türev ürünler konusunda da önemli bir yere sahip.

Binance geçtiğimiz yıl stratejik bir karar alarak ABD piyasalarına Binance ile değil ayrı bir tüzel kişilik ile girdi. Bu tüzel kişilik Binance.us. Bu borsa Binance’deki politikalardan ve yönetim kadrosundan farklı bir tarzda örgütlendi. Binance.us kimliğinin oluşturulmasında ABD kaynaklı regülasyonlar etkili oldu. Kısaca Binance, ABD piyasalarını regülasyonlar nedeniyle kaybetmemek için yeni bir tüzel kişilikle ABD piyasalarında varlığını sürdürüyor.

Kaynak

Etiketler: