BTC : 82853 ₺ ETH : 2863 ₺ XRP : 1.883 ₺ LTC : 356 ₺ USDT : 7.637 ₺ XLM : 0.5864 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Binance Libra övgüsüyle bu hamleye dikkat çekti

Binance Libra övgüsüyle bu hamleye dikkat çekti

Binance Libra övgüsüyle bu hamleye dikkat çekti
0

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük ve en popüler kripto para borsası olan Binance, Libra’yı öven yeni bir rapor yayınladı.


Binance Libra övgüsünü neden yaptı?

Binance Libra için ödeme endüstrisinde bir  oyun değiştirici olacağını ifade ediyor ve potansiyel olarak her zaman bankalar ve geleneksel finans kurumları tarafından verilen finansal hizmetleri insanlara getirebileceğine inanıyor.

Rapor şunları açıklıyor:

Çok az ödeme sistemi olduğunu ve bunların çoğunun bir merkez bankası tarafından işletildiğini ve yalnızca bölgesel kapsamda bulunduğunu belirtmek önemli. Libra böylece SpaceX’in uzay endüstrisine yaptıklarını ödeme sistemleri için yapabilir. Yüksek giriş engelleri olan köklü bir sektörün temellerini sarsabilir. Geniş çapta mevcut programlanabilir para çıkarmanın avantajı zaten çok sayıda verimlilik kazanımı başlatacaktır.

koinmedya_brave

İlgili yazı için bakınız: Libra white paper güncellendi: Merkez bankası dijital parası vurgusu önemli

Projenin SpaceX ile karşılaştırılması, okuyuculara ödeme şirketinin ne ile mücadele ettiği hakkında fikir vermek için tasarlanmıştır. SpaceX, ilk tanıtıldığında, çoğu teknik analistin bugünkü gibi gördüğü son derece saygın bir şirket haline gelmeden önce katlanmak ve üstesinden gelmek için birkaç engelle karşı karşıya idi.

Binance’e göre Libra, şu anda finans dünyasına benzer bir giriş yaşıyor. Birçok kişi bunu olumsuz bir ışık altında görüyor veya ödeme ekosisteminde devrim yaratabileceğine inanmıyor. Ancak, kripto borsası, projenin yakında dünyanın en büyük ve en etkili ödeme araçlarından biri olacağından emin.

İsmi açıklanmayan bir Binance Research temsilcisi şunları söylüyor:

Libra piyasada olsa şu an büyük bir perakende ve iş kitlesine hitap eden ve böylece yeni bir yenilik dalgası başlatabilecek ve mevcut ödeme manzarasını temelden değiştirebilecek steroidler üzerinde transfer yapmış olurdu.

İlgili yazı için bakınız: Facebook Libra format mı değiştiriyor?

Libra, kripto para biriminden ortaya çıkan en tartışmalı projelerden biri olduğunu kanıtladı. İlk olarak geçen yılın Haziran ayında tanıtılan birçok kişi, finansal bilgilerini Libra’yı hayata geçirmekten sorumlu şirket olan Facebook ile paylaşma fikrini dile getirdi. O zamanlar şirket Cambridge Analytica ile olan bağlarının getirdiği saygınlık kazanmıştı.

Herkes inanmıyor

Sonuç olarak, birçok kongre milletvekili, Libra’yı yöneticilerin insanların mahremiyetini nasıl korumayı planladıkları ve kara para aklama gibi mali suçları nasıl önleyecekleriyle ilgili soru ve endişelerle dövdü. Düzenleyici ortamın ne kadar kararsız ve belirsiz olduğu göz önüne alındığında, Libra Derneği’nin (PayPal gibi) birkaç ortağı veya üyesi, ortamdan ayrıldı ve başka yerlere geçti.

Libra, ilerleyen zamanlarda hedeflerini ve ideallerini düşürmeye bile zorlandı. Başlangıçta Libra, bir fiat ve istikrarlı para birimleri paketi tarafından desteklenen bir para birimi olacaktı. Bununla birlikte, koronavirüs yöneticilerin Libra’yı perspektife koymasına ve aksi takdirde projenin bir parçası olmayacak çeşitli para birimlerine yönelmesine neden oldu.

Kaynak