BTC : 64265 ₺ ETH : 1677 ₺ XRP : 1.369 ₺ LTC : 308.9 ₺ USDT : 6.853 ₺ XLM : 0.5479 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBorsa Haberleri
  3. Binance kripto sektörünün yeni standardı mı?

Binance kripto sektörünün yeni standardı mı?

Binance kripto sektörünün yeni standardı mı?
0
huobi_koinmedya

Kripto borsası Binance kripto servisleri için yeni standartlar oluşturma konusunda bazı büyük adımlar attı.


Ukrayna ulusal parasına destek vererek hükumet ile bir mutabakat zaptı imzalamak (MOU) ve dağıtılmış anahtar üretimi ve imza için bir kriptografik protokol uygulanması bu adımlardan bazıları.

Bakınız:Huobi’den Arjantin’e 100 milyon dolarlık blockchain yatırımı

CZ fiat paralar için desteğini genişletiyor

Changpeng Zhao, Binance borsasının başındaki isim, fiat paralar için desteğini genişletiyor. Geçen ay Nijerya ulusal parası Naira ile ilk fiyat çiftini borsaya eklemiş oldu. Artık kullanıcılar Nijerya ulusal parası ile Bitcoin, Binance Coin ve BUSD alabilecekler. O zaman Changpeng Zhao daha fazla fiyat paranın destekleneceğini söylemişti. Görünen o ki CZ sözünde duruyor.

koinmedya_brave

Dün attığı bir tweet ile CEO, Ukrayna ulusal parası Hryvnia (UAH) yatırılması ve çekilmesinin Binance’da artık mümkün olabileceğini duyurdu. Bugünden itibaren kullanıcılar UAH ile kripto para alıp satabilecekler.

https://twitter.com/cz_binance/status/1192100402277179393

 

Bakınız:Walmart ve MoneyGram anlaşması Ripple’ı da ilgilendiriyor

koinmedya_brave

Kripto topluluğu bu gelişme dolayısıyla oldukça heyecanlı. Ve CZ’den daha fazla fiat paraya destek vermesini istiyor.

Borsanın attığı genişlemeye yönelik adımlar yalnızca fiat paralarla ilgili değil. Şimdi de Binance, kripto paraları benimsemede gönüllü hükumetlere uzmanlık transfer ediyor. Böylece şirket, Ukrayna Dijital Transformasyon Bakanlığı ile ülkede kripto para ve blockchain uygulamaları için strateji belirlemek amacıyla bir mutabakat zaptı (MOU) imzaladı.

Binance Çarşamba günü yaptığı bir açıklamada şunları söyledi:

“İş birliği anlaşmasının bir parçası olarak, Ukrayna Dijital Transformasyon Bakanlığı ve Binance bir çalışma grubu oluşturacaktır. Bu grup, Urayna’da yeni dijital para ve değerler marketinin oluşturulması ve blockchain teknolojisinin uygulanması için strateji geliştirecektir.”

Az sayıda borsa kriptoların benimsenmesi konusunda hükumetlerle işbirliği yapmayı becerebildi. Çünkü hükumetlerin çoğu kripto paralar konusunda oldukça ihtiyatlı.

Geçen bir kaç günde Malta bazlı şirket, çok sayıda kilometre taşı yaptı. Ve CZ son 24 saatte attığı tweet ile bu başarılardan oluşan uzun bir liste yayınladı.

 

Bahsedilen bu başarılardan biri de Threshold Signature Scheme (TSS) olarak adlandırılan, dağıtılmış anahtar oluşumu ve imzalama için oluşturulan bir kriptografik protokol. Kripto fonları ve bilginin güvenliğini arttırıyor. TSS şimdi Binance Chain, Bitcoin ve Ethereum network gibi ECDSA bazlı blockchainlerle uyumlu. (ECDSA: Elliptic Curve Digital Signature Algoritm uygulaması).

Kaynak

Etiketler: