BTC : 65889 ₺ ETH : 1644 ₺ XRP : 1.385 ₺ LTC : 318.1 ₺ USDT : 6.783 ₺ XLM : 0.5467 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Binance hacklendi – 7000 BTC çalındı

Binance hacklendi – 7000 BTC çalındı

Binance hacklendi – 7000 BTC çalındı
0
huobi_koinmedya

Dün akşam saatlerinde ünlü kripto borsası Binance hacklendi. Konuyla ilgili borsanın açıklamasına göre borsadan 7000 BTC çalındı. Açıklama şu şekilde:


“7 Mayıs 2019 saat 17:15:24’te büyük ölçekte güvenlik ihlali tespit ettik. Hackerler büyük miktarda kullanıcı API anahtarları, 2FA şifreleri ve muhtemel bazı diğer bilgileri ele geçirdiler. Hackerler phishing, virüs ve diğer saldırı çeşitlerinin dahil olduğu bir dizi teknik kullandılar. Hala kullanımı muhtemel diğer metodları araştırıyoruz. Ayrıca etkilenmiş olabilecek diğer hesapları tespit etmeye çalışıyoruz.

Hackerler aşağıda görülen tek bir işlemle 7000 BTC çektiler.

https://www.blockchain.com/btc/tx/e8b406091959700dbffcff30a60b190133721e5c39e89bb5fe23c5a554ab05ea

Yukarıdaki işlem etkilenen tek işlemdir. Olay sadece BTC sıcak cüzdanımızı etkiledi (borsadaki total BTC’nin %2’si.) diğer tüm cüzdanlarımız güvendedir ve zarar görmemiştir.

Hackerlerin beklemek için oldukça sabırlı oldukları görünüyor. Ve en uygun zamanda, görünüşe göre pek çok bağımsız hesap, iyi organize bir şekilde bu eylemi gerçekleştirdi. İşlem mevcut güvenlik kontrollerimizi geçecek şekilde yapılandırılmıştır. Ve gerçekleşmeden bu işlemi durduramayışımız büyük bir şanssızlık olmuştur.  İşlemin gerçekleşmesi sonucu sistemimizdeki çeşitli alarmlar tetiklenmiştir. Bundan sonra tüm çekim işlemleri derhal durdurulmuştur.

Binance bu olayı tamamen kapatmak için #SAFU fonlarını kullanacaktır. Hiçbir kullanıcı fonu bu durumdan etkilenmeyecektir.

Tüm güvenlik sistemimizi gözden geçirmemiz gereklidir. Bu kontrollere sistemimizin tüm birimleri ve verileri dahildir. Ki bu oldukça geniştir. Bunun yaklaşık 1 hafta süreceğini tahmin ediyoruz. İşlemlerimiz sürerken sık aralıklarla güncellemeleri yayınlayacağız.

En önemlisi, depozitler ve çekim işlemleri bu zaman periyodunda askıya alınmak zorundadır. Bu zor durum nedeniyle anlayışınızı rica ediyoruz.

Bu arada ticareti devam ettirebileceğiz. Yani eğer dilerseniz pozisyonunuzu ayarlayabilirsiniz. Lütfen hackerlerin hala bazı kullanıcı hesaplarını kontrol edebiliyor ve fiyatları etkilemeye çalışıyor olabileceklerini anlamaya çalışın. Durumu yakından takip edeceğiz. Fakat inanıyoruz ki çekimin engellenmesiyle birlikte hackerler için marketi etkilemeye yönelik özendirici bir durum kalmamıştır.

Bu zor zamanda şeffaflığı sürdürme gayreti içindeyiz. Desteklerinizden ötürü minnettar olacağız.

Dip not:  (Changpeng Zhao) daha önceden planlanan TwitterAMA’ya birkaç saat içinde devam edeceğim.”

Binance hacklendi BNB dump yedi

Haberin ardından Binance Coin (BNB) başta olmak üzere Bitcoin hariç tüm market kırmızıya boyandı. Yazı hazırlandığı esnada BNB %10.48’lik bir dump yemişti.

koinmedya_brave
Etiketler: