BTC : 65550 ₺ ETH : 1646 ₺ XRP : 1.39 ₺ LTC : 319.1 ₺ USDT : 6.795 ₺ XLM : 0.5471 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Binance hack şüphesi nedeniyle milyon dolarlık hesabı dondurdu

Binance hack şüphesi nedeniyle milyon dolarlık hesabı dondurdu

Binance hack şüphesi nedeniyle milyon dolarlık hesabı dondurdu
0
huobi_koinmedya

Binance hack şüphesi ile hesap dondurdu. 50 milyon dolarlık hackin söz konusu olduğu Güney Kore merkezli kripto borsası Upbit ile ilişkili bir adres, çalıntı Ethereum’un (ETH) bazılarını Binance’e taşıdı. Dünyanın en büyük borsası bu fonları derhal platformunda dondurdu ve bir soruşturma başlattı.

13 Mayıs’ta, Whale Alert 137 ETH (27.164 $) işlemin hacklenmiş Upbit borsasından elde edilen fonları Binance’e taşıdığını tweetledi. İşlem ayrıntılarına göre, transfer saat 12’de gerçekleşti.

Binance hack şüphesi açıklaması

İşlemin işaretlenmesinden bir saatten az bir süre sonra, Binance CEO’su Changpeng Zhao, aktarılan fonların Binance’de dondurulduğunu bildirmek üzere Twittter’dan paylaşımda bulundu.

İlgili yazı için bakınız: Haftanın Önemli Binance Coin Haberleri: BNB’de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

koinmedya_brave

CZ, Binance’in işlemi araştırmak için Upbit ile temasa geçtiğini söyledi. CZ, kripto borsasının da kolluk makamlarını uyaracağını belirtti.

Binance’in CEO’su konuyla ilgili olarak  “UpBit ile birlikte çalışarak kolluk kuvvetlerini doğrulamak ve işin içine dahil etmek ayrıca fonları almak için çalışacağız. Birinin fonları dondurmamız hakkında sosyal medyada şikayet etmesini bekliyorum. Ama kötü aktörlerle mücadele etmeliyiz.”

Çalınan fonlar

Upbit, Kasım 2019’da 342.000 ETH hırsızlığı yaşadı ve bu tutar hack sırasında 50 milyon dolara karşılık geliyordu.  Saldırının bir sonucu olarak, anonim bilgisayar korsanları ETH’yi Upbit’in sıcak cüzdanından anonim bir kripto adresine aktararak fonları çalmayı başardı. Daha sonra, Whale Alert Aralık 2019’un başında çalınan fonların hareketini bildirdi.

İlgili yazı için bakınız: Hackerlar Upbit’den çalınan Ethereum’ları EOS’a çevirmeye çalışıyor

koinmedya_brave

Upbit, sonunda borsayı diğer saldırılara karşı korumak için bir dizi önlem aldı. Ocak 2020’nin ortalarına kadar Upbit, saldırıya karşı bir güvenlik güncellemesi yaparak ETH, Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), XRP ve EOS gibi tüm işlem gören kripto varlıkları için cüzdan sistemini yeniledi. Nisan 2020’de Upbit, büyük kripto analizi ve uyumluluk şirketi Chainalysis ile ortaklık kurdu. Anlaşmanın bir parçası olarak Upbit, güvenli bir ticaret ortamı sağlamak ve Asya-Pasifik bölgesindeki yerleşik prosedürlere uymak için Chainalysis’in “İşlemini Bil” aracını kullanmaya başladı.

Kaynak

Etiketler: