1. Anasayfa
  2. Kripto Para Rehberi
  3. Binance (BNB) Coin nedir, nereden ve nasıl alınır, geleceği nasıl?

Binance (BNB) Coin nedir, nereden ve nasıl alınır, geleceği nasıl?

Binance (BNB) Coin nedir, nereden ve nasıl alınır, geleceği nasıl?
0

Bu rehberimizde BNB Coin nedir? Nereden ve nasıl satın alınır? BNB Coin’in geleceği nasıl gibi sorulara cevap vermeye çalıştık.


 

BNB coin nedir, nereden ve nasıl alınır, geleceği nasıl?

 

BNB Coin nedir?

bnb

BNB coin 2017 yılında kurulan ve kısa sürede dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası haline gelen Binance’nin kendi kripto parasıdır. İlk etapta sadece Binance’de listelenmeye başlayan BNB Coin, artan ilgiyle beraber zamanla KuCoin ve MXC gibi global ve yerel borsalarda listelenerek Top10 kripto para arasına adını yazdırmayı başarmıştır

koinmedya_brave

BNB’nin açılımı nedir?

BNB, Binance Coin’in kısaltılmış halidir. BNB, Coinmarketcap verilerine göre an itibariyle dünyanın en büyük 6. kripto para birimidir.

BNB Coin niçin arttı?

ICO döneminde 1 ETH’e karşılık 2,700 BNB ya da 1 BTC’ye karşılık 20,000 BNB olarak takas edilen BNB Coin, geçtiğimiz 3 yıl içerisinde öngörülemez bir artış yaşadı. 2017 yılında 0.11 dolardan ilk satışı gerçekleşen BNB, 2018 ATH’sini (all time high) 21 dolardan, 2019 ATH’sini ise 37 dolardan yaparak bütün dikkatleri üzerine çekti.

BNB’nin yaşadığı bu artışta hiç şüphesiz, Binance Borsası’nın uyguladığı strateji oldukça etkili oldu. Borsa hesabında BNB bulunan tutan kullanıcılarından %25 daha az komisyon alacağını taahhüt etmesinin yanısıra, BNB’yi yeni çıkan projelerin merkezine yerleştirerek, BNB’yi kripto para piyasasında TOP10 kripto arasına sokmayı başardı.

İlgili haber: BNB Coin Fiyat Tahmini: BNB yeni ATH’ye mi hazırlanıyor?

BNB Coin burn tarihleri?

Binance Coin burn etkinlikleri, BNB’nin toplam arzı olan 200.000.000 adet BNB Coin’in yarısı yani 100.000.000 adeti yok edilene kadar her çeyrekte gerçekleşecek. Yakılacak olan BNB miktarı son 3 aylık dönemde borsada yapılan işlem sayısına bağlı olarak belirlenecek.

 

bnb coin Binance (BNB) Coin nedir, nereden ve nasıl alınır, geleceği nasıl?

Neden Binance Coin satın almalı? BNB nitelikleri!

İşte Binance (BNB) Coin satın almak için bazı harika nedenler!

  • Düşük maliyetli

BNB, oldukça uygun fiyatlı olduğu için Bitcoin yerine diğer coinleri satın almak için uygundur. Binance platformunda BNB para birimini serbestçe takas edebilirsiniz.

  • Arz ve talep

Arz ve talep dengesi, tüm emtialar için fiyatın belirlenebilmesi için kilit etkendir. Bitcoin, hem ilk kripto para olması nedeniyle hemde 21 milyonluk tedarik üst sınırı nedeniyle değer kazandı. Aynı şekilde BNB’de 100 milyon üst tedarik sınırıyla kendine oldukça değerli bir konum elde etmiştir.

  • Topluluk güveni

Binance, kullanım kolaylığı ve 30.000 $ ‘lık yüksek para çekme limiti nedeniyle açık bir şekilde piyasadaki en güvenilir kripto para borsalarından biridir. Bununla beraber BNB Coin’de hem arkasında bulunan Binance ekibi hem de sağlam ERC-20 ilkelerine göre inşa edilen yapısı sayesinde oldukça yatırımcısına oldukça güven vermektedir.

  • Büyüme

Binance platformunun değeri arttıkça, BNB para birimi de aynı oranda büyüyor. BNB Coin’in kullanıcılara sağladığı düşük fee ücretleri sayesinde her gelen yeni kullanıcı BNB Coin için yeni talep anlamına geliyor.

BNB nereden alınır ve nasıl saklanır?

BNB Coin’lerinizi Binance, Kucoin, MXC, Probit, Bitmax, HitBTC gibi çeşitli global ve yerel kripto borsaları aracılığıyla satın alabilirsiniz. 

Ancak coinlerinizi satın aldıktan sonra günlük trade yapmayacaksanız herhangi bir değişim platformunda tutmanız tavsiye edilmez. MyEtherWallet, Trezor Wallet ve yakın zamana Binance Borsası tarafından satın alınan Trust Wallet, BNB coinlerinizin korunması için güvenilir cüzdanlardır.

bnb coin Binance (BNB) Coin nedir, nereden ve nasıl alınır, geleceği nasıl?

BNB coin geleceği nedir? BNB iyi bir yatırım mı?

Günlük al-sattan uzak duruyor ve genel olarak kripto paralarınızı hold ediyorsanız, Binance Borsası’na paralel olarak yükselen BNB coin sizler için iyi bir yatırım aracı olabilir.

Etiketler: