BTC : 84495 ₺ ETH : 2946 ₺ XRP : 1.918 ₺ LTC : 371 ₺ USDT : 7.627 ₺ XLM : 0.5971 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Rehberi
  3. Binance Coin rehberi:BNB coin nedir, nereden ve nasıl alınır, geleceği nasıl?

Binance Coin rehberi:BNB coin nedir, nereden ve nasıl alınır, geleceği nasıl?

Binance Coin rehberi:BNB coin nedir, nereden ve nasıl alınır, geleceği nasıl?
0

Binance coin, BNB coin, Binance coin nedir, Binance coin nereden alınır ve Binance coin nasıl alınır. Bu kavramlarla kripto para dünyasına girince karşılaştık. Ama daha da ilginç olan bu koinlerle ilgili çok fazla bilgi edinmedik belki de. İşte şimdi sizler için rehber niteliğinde bir yazı. Bu yazıyla Binance coin BNB hakkında sorularınıza yanıt bulacaksınız. Haydi öyleyse başlayalım.


Binance Coin

Binance Coin fenomeninin tüm detaylarını bulacağınız, BNB’yi nasıl alacağınızı, depolayacağınızı ve takas edeceğinizi öğreneceğiniz eksiksiz rehberimize başlıyoruz.

Binance, bugün binlerce  kripto para biriminin işlem gördüğü küresel bir kripto para borsasıdır. Ocak 2018’den bu yana ticaret hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası oldu.

Ayrıca, saniyede 1,4 milyon emir işleme kapasitesiyle dünyanın en hızlı kripto para borsalarından biridir. Sadece kripto para birimleri ile ilgilenmesi ve fiat para birimleri ile ilgilenmemesi nedeniyle diğer borsalardan farklıdır.

koinmedya_brave

2017 yılında, aynı zamanda CEO’su olan Çin-Kanadalı iş yöneticisi Changpeng Zhao tarafından Roger Wang ile birlikte kurucu ve CTO olarak kuruldu. Changpeng daha önce buluta ev sahipliği yapan borsa operatörleri için bir değişim sağlayıcısı olan BijieTech’i kurmuş ve yönetmiştir. Ayrıca OKCoin’in kurucu ortağı ve CTO’su olarak görev yaptı.

Binance’in merkezi Şangay’da idi, ancak Çin hükümeti kripto para birimi ticaretini yasaklamadan hemen önce merkezlerini ve sunucularını Japonya’ya taşıdılar. Mart 2018’de Japon Finansal Hizmetler Otoritesi (JFSA), ülkedeki faaliyetlerini durdurmasını emretti. Binance operasyonlarını Malta’ya taşıdı.

BNB nedir?

Binance Coin veya diğer adıyla BNB coin, Binance kripto para borsası tarafından oluşturulan ve yayınlanan bir kripto para birimidir.

Binance coin BNB coin,  öncelikle Binance borsası ve ekosistemin operasyonlarını kolaylaştırmak için oluşturuldu. Binance ekosisteminde ticaret ücretleri, para çekme ücretleri, listeleme ve takas ücretleri gibi birçok farklı amaç için kullanılabilir. Binance coin, Binance Launchpad programı aracılığıyla listelenen yeni IEO’lara yatırım yapmak için de kullanılabiliyor.

Kullanıcılar, önceden ayarlanmış bir programa göre BNB ile tamamlanan her işlem için aşağıdaki gibi bir indirim alır: ilk yıldaki tüm işlemler için% 50, ikinci yıldaki işlemler için % 25, ​​üçüncü yıldaki işlemler için% 12.5 indirim yıl, dördüncü yıl için % 6,75 indirim yapılıyor. Sonraki seneler için ise artık indirim yapılmaz. Bu indirimler, yatırımcıları Binance Coin’i kullanmaya teşvik ediyor.

Bazı ortaklıklar ayrıca token kullanımının yaygınlaşmasına yardımcı olmuştur. Böyle bir ortaklık, Asya’nın bir numaralı üst düzey canlı video akış platformu Uplive ile yapıldı. 20 milyon güçlü kullanıcı tabanından yararlanan Uplive, BNB tokenları ile sanal hediyeler satıyor. Binance coin BNB coin destekleyen bir başka platform, mobil uygulaması ve VISA kartlarında BNB tokenlerini destekleyen öncü bir ödeme ve kripto para birimi platformu olan Monaco’dur.

Binance Coin (BNB) ilk koin teklifi

Binance Coin, 26 Haziran – 3 Temmuz 2017 tarihleri ​​arasında gerçekleşen bir İlk Koin Teklifi (ICO) aracılığıyla çıkış yaptı.

ICO’sunda BNB, 2.700 BNB için 1 ETH’de veya 20.000 BNB için 1 BTC’de toplam 200 milyon token sağlandı. Binance Coin, melek yatırımcılara % 10 veya 20 milyon BNB tokenı sundu; tokenların % 40’ı veya 80 milyon token kurucu ekibe, geri kalan % 50’si veya 100 milyon token diğer tüm katılımcılara sunuldu.

Tüm tokenlar, token satışı etkinliğinden önce oluşturuldu ve ICO 15 milyon dolar toplamaya yardımcı oldu. ICO sırasında toplanan fonların yaklaşık % 50’si markalaşma ve pazarlama için bir ayrılırken, fonların üçte biri Binance platformu ve ekosisteminin inşası ve geliştirilmesi ve ekosistemini yükseltmek için ayrıldı.

Yazının yazıldığı sırada BNB coin 2,68 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Binance coin (BNB) token  politikası

Binance Coin’deki indirim oranı zaman içinde azaldığından, paranın değerinin de zamanla azalması bekleniyor. Binance’in buna karşı koyma planı var.

Teknik raporlarına göre, karlarının % 20’sini her üç ayda bir işlem hacmine göre token satın almak için kullanmayı planlıyorlar. Bu geri satın alınan tokenlar daha sonra “yakılarak” (yok edilir).

İlgili yazı için bakınız: Binance 7. coin burn etkinliğini gerçekleştirdi

Bu, tokenların yalnızca % 50’si veya 100 milyonu dolaşımda kalana kadar devam edecek. Bunu yapmanın, tokenın önemli bir değeri korumasına yardımcı olması bekleniyor.

Binance’de şu ana kadar yakılan toplam token miktarı 20.12 milyon BNB’ye ulaştı.

BNB coin Nasıl Çalışıyor?

Binance Coin başlangıçta ERC-20 standardıyla Ethereum blok zincirinde piyasaya sürüldü, ancak sonunda Binance’in tescilli blok zinciri Binance Chain’a taşındı.

Binance Zinciri, Ethereum blok zincirinin aksine akıllı sözleşmeleri desteklemiyor. Binance Chain, Bizans-hataya dayanıklı (BFT) Tendermint consensus mekanizmasını kullanıyor.

İşlemleri onaylamak veya geçersiz kılmak için oy veren üyeler olan onaylayıcı nodelar gibi çeşitli node türlerini içerir; işlem doğrulama süreçlerini hızlandıran hızlandırıcı nodelar; consensus sürecine tanıklık eden ve işlemleri diğer nodelara yayınlayan tanık nodeları. Her blok üretildikten sonra ücretler doğrulayıcılar arasında dağıtılır.

Binance Coin Nasıl Satın Alınır?

İlk olarak, Binance coin, diğer koinlerden farklı olarak madencilik faaliyetlerinden elde edilemez. Binance’ın tüm tokenları, oluşumlarında önceden mayınlanmıştır. Bu tokena sahip olmak isteyen kripto para birimi kullanıcıları, yalnızca bir kripto para borsası kullanarak alabilirler.

Binance aynı zamanda bir kripto borsası olduğundan, 70’ten fazla diğer kripto para birimi ile eşleştirerek BNB ticaretini kolaylaştırır.

BNB ayrıca Bancor Network, Gate.io, IDEX, Trade Satoshi ve daha pek çok diğer kripto borsalarında da işlem görebilir.

Herhangi bir işlem yapmadan önce, istediğiniz işlemlerin fiyatlarını tüm erişilebilir borsalarda karşılaştırmalısınız. Bunu yapmak size mümkün olan en iyi işlem oranlarını sağlar.

BNB coin saklama

Diğer tüm kripto para birimi borsalarında olduğu gibi Binance, BNB tokenlarını veya Binance borsasında alınıp satılabilecek diğer dijital para birimlerini saklamak için kullanılabilecek bir dijital cüzdan sunar.

2018’in ortalarında Binance, Ethereum tabanlı bir kripto para mobil cüzdanı Trust cüzdanını aldı. Bu cüzdan artık resmi Binance cüzdanı.

Öngörülen cüzdanın yanı sıra, Binance tokenları Ethereum uyumlu diğer cüzdanlarda da saklanabilir. Onaylanan bazı seçenekler arasında MyEtherWallet, Metamask, Mist, Ledger Nano S ve Trezor bulunur.

Binance Coin’in Geleceği: İyi Bir Yatırım mı?

Binance coin Binance’in başarı oranı sayesinde kullanıcılar ve yatırımcılar tarafından arzu edildi. Binance’in başarısının ve takdire şayan sırrı, ileri görüşlü ve kendini adamış ekibinin bir sonucudur. Ekip, Binance hakkında övünmeye değer bir proje yapmak için bir araya gelen, yılların deneyimi olan farklı uzmanlık dünyalarından bireylerden oluşur. Binance’ın güvenliği, bilgisayar korsanlarının sisteme girmeye çalıştığı 2018’de test edildi, Binance bu saldırıyı nazikçe püskürttüğü için bu girişim boşa çıkarıldı.

2017’de piyasaya sürüldükten sonra BNB’nin başlangıç ​​fiyatı 0.115203 $ idi. Başlangıç ​​aşamasındaki büyüme oranı, oynaklığın fiyatın daha yüksek olduğu 2017 yılının Aralık ayının ortalarına kadar yavaştı.

2018 yılının Ocak ayında, fiyat yine 24.91 $ ‘a ulaşan rekor seviyeye ulaştı ve hemen hemen çöktü. 2 Eylül 2019 itibariyle, fiyat 22.62 $ ‘dır, bu da 0.115203 $’ın ilk lansman fiyatından% 19.534.91 daha yüksektir.

Tahminler, 2024 yılına kadar Binance’in 80.070 $ değerinde olacağını ve bu da ilk yatırım değerinizi % 253.6 oranında artıracağını önermektedir. Bu da, 100 $ ‘ınızın 2024 yılında 353,6 $ değerinde olacağı anlamına geliyor. Aynı projeksiyonlarla bugün Binance’e 100.000 $’ lık bir yatırım 2024’te 353.600 $ olacak.

Sonuç olarak, Binance coin (BNB) iyi bir yatırım olduğunu anlamak için daha fazla ikna etmeye ihtiyacınız yok.

Binance Coin nedir?

Binance Coin, Binance borsası tarafından çıkarılan bir kripto para. Binance Coin için BNB sembolü kullanılıyor. BNB, Ethereum blockchaini üzerinde çalışıyor ve ERC 20 standardına sahip. Ayrıca BNB token maksimum 200 milyon BNB arzı ile sınırlı bir kripto para.

Binance, kripto para sektöründe önde gelen ve iyi bilinen borsalardan biri. Peki, bir borsa neden kendi tokenini çıkarma ihtiyacı duyar ve bu kripto para ne amaçla kullanılır. En başta şunu söyleyelim ki Binance Coin, borsadaki operasyonlar ve ekosistemde kullanılmak üzere çıkarılan bir kripto. Binance ekosisteminde birden fazla kullanım alanını destekliyor. Bunların başında işlem ücretleri ile borsa ücretlerini ödeme, ücretleri belirleme ve diğer Binance borsası ücretleri ile ilgili amaçlar geliyor.

Binance’de ücretleri BNB ile ödeme

Binance Coin’in ilk kullanım amacı, borsadaki işlem ve diğer ücretleri belirlemek ve ödemelerinde kullanmak. Bir kullanıcı eğer Binance üyeliğinin ilk yılında ücretleri BNB ile ödemeyi tercih ederse, ücretlerde yüzde 50 indirim elde eder. Her geçen yıl bu indirim miktarı yarı yarıya azalır. Yani ikinci yıl kullanıcı yüzde 25, üçüncü yıl yüzde 12.5 ve dördüncü yıl da yüzde 6.25 ücret indirimi elde ediyor. İndirimler beşinci yıldan sonra sona eriyor.

İlgili yazı için bakınız: Bitcoin borsası nasıl çalışır? – Kripto para borsa türleri

Binance Launchpad platformunda kullanımı

Binance Coin nedir? Önde gelen kripto para borsalarından Binance’in kripto parasının kullanım alanları nelerdir?

Tabii BNB’nin kullanım alanı bununla sınırlı değil. Kullanıcılar ayrıca Binance Launchpad platformunda düzenlenen ICO’lara katılmak ve bunlara yatırım yapmak için Binance Coin’lerini kullanabilirler. Söz konusu yeni kripto para Binance’de listelenir ve kullanıcılar da borsa üzerinden artık kendini kanıtlamış ve yeni tokenler ile sorunsuz işlemler yapabilirler.

Binance’nin tokeni ayrıca çeşitli ortaklıklar ile de destek kazanırken, daha fazla yayılma ve kullanım alanına kavuşmuş bulunuyor. Bu ortaklıklar arasında Asya’nın önde gelen üst düzey canlı video akış platformu Uplive ile işbirliği var. Uplive’nin 20 milyon güçlü kullanıcı tabanına BNB tokenler kullanılarak sanal hediyeler satılıyor. Binance coin ayrıca çeşitli platformlar, mobil uygulamalar ve Monaco’nun VISA banka kartı, öncü ödemeler ve kripto para birimi platformları tarafından da destekleniyor.

Binance Coin ilk defa Temmuz 2017’deki initial coin offering (ICO) ile piyasaya çıkmıştı. Melek yatırımcılara toplam arzın yüzde 10’u yani 20 milyon BNB, kurucu ekibe yüzde 40 yani 80 milyon BNB sunulmuştu. Geri kalan yüzde 50 ya da 100 milyon BNB token ise ICO sürecine katılan katılımcılara kalmıştı.

İlgili yazı için bakınız: ICO nedir? Neden her iddialı girişimci ICO yapmayı düşünmeli?

ICO’dan elde edilen fonların neredeyse yarısı Binance markalaşma ve pazarlama çalışmalarına harcandı. ICO fonunun üçte biri Binance platformunun kurulması ve Binance ekosisteminde gerekli olan güncellemeler için kullanıldı.

Binance Coin (BNB) zamanla, şirketin merkeziyetsiz borsasının da yerel para birimine dönüşecek.

Binance Coin kaç dolar ya da lira? Güncel BNB fiyatı

Binance Coin, Coin Market Cap sıralamasında piyasa değerine göre ilk sıralarda yer alan kripto paralardan biri. Aşağıda Coin Market Cap güncel BNB fiyat ve piyasa değeri verileri yer alıyor.

Daha ayrıntılı BNB fiyat grafiği ve fiyat bilgisi için ise Crypto Compare sitesinin güncel BNB grafiği ve fiyat verilerine bakalım. Grafikte ayrıca BNB tokenin ABD Doları (USD), Türk lirası (TRY) ve Euro cinsinden değerleri de yer alıyor.

Binance Borsası tarafından yayınlanan BNB raporu, Binance Coin ve Binance Borsası hakkında önemli bilgiler sunmaktadır. Rapordan Binance’ın çok kısa sürede önemli mesafe kat ettiğini görüyoruz.

Binance Coin nedir ve 2019 yılı BNB performansı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance borsası ve bu borsanın kendisine ait kripto parası BNB hakkında önemli bir rapor yayınlandı. 2019 yılı Binance raporun ayrıntılarını haberimizin içeriğinde veriyoruz.

Binance Coin, 2017 yılının Temmuz ayında ilk ICO kampanyasını yaptı. Yani BNB yatırımcıları ile ilk kez bu tarihte buluştu. Bu tarihten çok kısa süre sonra BNB , önemli başarılara imza attı. Kısa süre içerisinde CoinMarketCap sıralamasında ilk 10’a yükseldi. BNB, 2019 yılının ilk yarısında en iyi performans sergileyen kripto paralar arasında yer alıyor. BNB, 21 Haziran 2019’da 39 doları geçerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Bu zirveyi yaşadıktan sonra BinanceCoin daralma fazına girdi.

24 Eylül tarihinde Bitcoin 10 bin dolar bandından 8 bin dolar seviyesine geriledi. Bitcoin’deki bu ciddi geri çekilme altcoin’lere de yansıdı ve BNB 14 dolara kadar geriledi. 9 Ekim tarihinde ise BNB fiyatlarında yüzde 9’luk bir artış yaşanıyor ve 17,4 dolardan işlem görüyor. BNB kısa sürede 20 dolarlık direnç seviyesini test edeceğe benziyor.

Güncel fiyatı ise aşağıda yer alıyor:

Yine de 2019 yılının ilk dönemindeki fiyatına kıyasla BNB, daha iyi konumda. Aşağıdaki grafikte zamana göre Binance coin performansını görüyoruz.

Binance c Binance Coin rehberi:BNB coin nedir, nereden ve nasıl alınır, geleceği nasıl?

BNB’nin başarısında hiç şüphesiz Binance Borsasının marka isminin de katkısı çok büyük. BNB raporu bu konuya dikkat çekmektedir. Binance Borsası, diğer başarılı borsaların -Bitfinex, Kraken ve Coinbase- işlem hacmini geride bıraktı. Aşağıdaki grafikte 2018 yılına ait işlem hacmi sıralamalarını görüyoruz.

Binance c Binance Coin rehberi:BNB coin nedir, nereden ve nasıl alınır, geleceği nasıl?

Binance coin, 2017 yılında piyasa sürüldüğünde kendi ağına sahip değildi ve Ethereum blockchain ağından piyasaya sürülmüştü. Daha sonra Binance, kendi blockchain ağını geliştirdi ve BNB’yi kendi ağına taşıdı.

Binance Coin’in 3 fonksiyonu

BNB raporu, Binance Coin’in 3 fonksiyondan bahsediyor: hisse, indirim ve ödeme aracı. Binance Coin ilk piyasaya sürüldüğünde sadece 0,15 dolardı yani sadece 15 cent. Yazının kaleme alındığı saatte ise 15,17 dolardan işlem görmektedir. Bu açıdan BNB iyi bir birikim aracı fonksiyonu eda etti.

BNB raporu, kripto para yatırımcılarının dijital varlıklarını Binance borsasında tutmaları karşılığında gelir elde edebileceklerini de belirtiyor. Yani Binance coin stake (hisse) fonksiyonu işlevini açıklıyor. Binance borsasında 8 türlü VIP yatırım seviyesi bulunmaktadır. Aşağıdaki tabloda Binance Coin stake oranlarını görüyoruz.

Binance c Binance Coin rehberi:BNB coin nedir, nereden ve nasıl alınır, geleceği nasıl?

Ayrıca BNB yatırımcıları, Binance Borsası üzerindeki işlemlerde bazı indirimlerden de faydalanabilmektedirler.

2019 yılı Binance raporu, Binance ve Binance Coin’in merkezi yapısı üzerindeki eleştirilere de cevap veriyor. Blockchain teknolojisi ve kripto paralarının en önemli özelliklerinden birisi de merkeziyetsiz yapıya sahip olmaları. Bu nedenle Ripple, BNB ve EOS gibi kriptolar, merkezi konumlarından dolayı eleştiriliyor.

İlgili yazı için bakınız: EOS fazla merkezi bu nedenle Wikipedia kurucusu ayrılıyor

Binance ise bu sorunu Binance DEX (Merkeziyetsiz Borsa) projesi ile aşmaya çalışıyor. Binance’in Türkiye dahil diğer ülkelerde de ofisler açması takdire şayan.

Binance Coin Başarılı

“Binance coin başarılı, çünkü merkezi.” Bu beklenmedik çıkış kripto derecelendirme kuruluşu Weiss Ratings’den geldi. Rapora göre kullanım alanlarının fazlalılığı BNB’nin önünü açıyor.

Kripto derecelendirme kuruluşu Weiss Ratings son raporunda Binance Coin’e ayrıca değindi. BNB’yi başarılı bulan rapora göre BNB’nin başarısının ardında merkezi olması yatıyor.

Binance Coin (BNB) toplam büyüklüğe göre 6. sırada yer alıyor. Ayrıca diğer kripto paralardan farkı nedir diye sorulacak olursa açık ara merkeziyetçi yapısı diyebiliriz. Bu konuda Ripple’la yarışabilir.

25 Temmuz tarihinde attıkları tweette konu BNB’ydi. Weiss Ratings’e göre BNB’nin yaratıcısı Binance firması, kripto varlığın değerini artırmak için yeni yollar arıyor. BNB’ye yeni kullanım alanları açan firma, değer artışının önündeki en büyük faktör. Normalde bir varlığın değerini piyasa belirler. Ancak firma, yatırımı teşvik eden programları vasıtasıyla, varlığın değerini üst seviyelere taşıdı.

“BNB merkezi olduğu için yaratıcıları sürekli onunla ilgili yeni kullanım alanları buluyorlar. Bu da marketcap değerini artırırken varlığın sürekli değerlenmesine yol açıyor. BNB başarılı, çünkü merkezi.”

Weiss Ratings ayrıca BNB’nin 80’den fazla, farklı kullanım alanı olduğunu belirtiyor. Rapora göre kullanım alanlarının yarısından fazlası, Binance Chain projesi hayata geçirildikten sonra ortaya çıktı. Binance Chain hayata geçtikten sonra 24’den fazla kripto para projesinin bu yeni blockchain ağına göç ettiğini hatırlatalım.

İlgili yazı için bakınız:  Binance Chain mainneti son versiyon Galileo’ya geçti

2017 yılında ERC-20 token patlaması yaşanıyordu. Ethereum ağına yeni katılan projeler ETH talebini artırıyor ve fiyat buna bağlı olarak zirvelere tırmanıyordu. Bu mantıkla yaklaşacak olursa Binance Chain ağına katılan her bir proje BNB talebini artıracaktır. Çünkü ağın yerel tokeni BNB.

Başarılı Bir Girişim

Binance, müşterilerine BNB alıp hodl etmek için yeterli gerekçeleri buluyor. 2019 yılında başlattığı Launchpad projesi ile çekilişe katılmak isteyen her kullanıcı en az 50 BNB tutmak zorunda. Talebin artması ile birlikte fiyatın da yükseldiğine şahit olduk.

İlgili yazı için bakınız:  Binance Launchpad’e katılım şartları değiştirildi

En yüksek sayıda bileti almak için (önceden 5 taneydi şu an 25) 500 BNB hodl etmek gerekiyordu. Şimdilerde bu rakam 250 BNB’ye düşürüldü. Bu da 7000 dolarlık BNB alımı yapmak demek. Daha fazla sayıda bilet alarak şansını artırmak isteyen müşterilerin bu miktarda BNB’yi tuttuklarını belirtelim.

2019 yılında BNB’nin parabolik bir şekilde yükseldiğini ifade edebiliriz. BNB’nin 2019 yılı performansı %373 düzeyinde.

Don: Binance coin BNB kriptonun Amazon’udur

Kripto analist Don, BNB ile ilgili öngörüsünü paylaştı. Analist, Binance coin BNB kriptonun Amazon’udur’ diyerek 100 katakadar artış yapayabileceğini belirtti.

Son bir kaç hafta içerisinde, kripto piyasası Mart’ın sonu bahar olduğu ile ilgili çok güzel işaretler verdi. Bununla birlikte, özellikle bir coin var ki, piyasa katılımcıların hepsinin dikkatini kendine çekti.

İlgili yazı için bakınız: Binance Coin (BNB) fiyatı aşırı alım bölgesinde, düzeltme gelebilir!

Bu, Binance borsası tarafından ortaya çıkarılan Binance Coin BNB’dir. BNB, uzun zamandır çıkış içerisinde. Göstermiş olduğu bu performans sonucunda market hacmini arttırarak ilk 10’a girmiştir.

İlgili yazı için bakınız: BNB yeni Launchpad duyurusu sonrası yüzde 13 yükselerek kendi rekorunu kırdı

Sonuç olarak, BNB piyasada sürekli hakkında konuşulan bir para birimi. BNB’nin başarısı şüphesiz Binance borsasının elde etmiş olduğu başarılar ile doğru orantılı.

İlgili yazı için bakınız: Ve Oscar en iyi performans gösteren kripto para Binance Coin (BNB)’e gidiyor!

Analist, BNB’nin 100 kat büyüyebilecek potansiyeli olduğunu belirtiyor.

20 Mart’ta, Don BNB ile ilgili uzun vadeli bir tahmin yayınladı. Twitinde BNB’nin kripto paraların Amazon’u olabileceğini belirtti.

Binance Coin (BNB) farklı borsalarda işlem görmeye başladı. Görünüşe göre Binance’in popülaritesi giderek büyüyor. Aslında, Binance Coin, onların birçok rakibi arasından dost edinmelerine yardımcı oluyor.

Binance Coin (BNB) farklı borsalarda işlem görmeye başladı. Bu durum haliyle Binance CIO’sunun gözünden kaçmadı;

”Bazı borsalar BNB’yi bizim katılımımız olmaksızın sıraladı. Kullanıcılarımızı çekmek istiyorlar. Akıllıca bir hareket. Çünkü büyük ve hedefi olan bir kullanıcı tabanımız var.  Bu BNB içinde geçerli (Bizim yararımıza). Ürüne odaklanmak için borsalar iyi paralar listelemek zorunda.(Tweetlerimdeki SHILLING den çok daha iyi.)”

Binance Coin (BNB) farklı borsalarda
Binance Coin (BNB) farklı borsalarda

Çok adil bir yorum. Lbank sadece bir kaç gün önce BNB-USDT çiftini listeledi. Dahası, CoinGecko.com’a göre, Binance’ın kendisinden başka 9 borsa daha halihazırda BNB’ye ticaret öneriyor ve BNB, bunlardan beşinde aktif olarak işlem görüyor. Exrates, Gate.io, Bancor Network, and Braziliex ( artı belirtildiği gibi Lbank).

BNB’nin işlem gördüğü en büyük ikinci borsa olan Lbank, şu anda günlük 550.000USD lik BNB ile işlem gören tarfik hacmine sahip.

Binance coin günümüzde istikrarlı bir kripto para birimi olarak sağlam bir üne sahip. Bugün piyasaya çıkalı henüz bir yıl olmasına rağmen, şu ana kadar bir çok güvenilir kripto para biriminden daha iyi performans gösterdi.

Özellikle piyasanın bugünlerdeki durumunu göz önünde bulundurursak BNB’nin diğer borsalarda işlem görmesinin ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlarız.

Birçok yatırımcı mevduatlarını, diğer kriptolar düşüşe geçtiğinde istikrarlı kriptolarla değiştirir. Şu anda BNB’nin diğer borsalarda işlem görmesi, piyasaların tekrar dalgalanması halinde yatırımcıların Binance’de mevcut olmayan kripto para birimlerine yatırım planları yaptıklarında çok işe yarayacaktır.

Binance Coin (BNB) farklı borsalarda işlem görmeye başlaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Borsa tokenlarına uzun dönem yatırım yapılmaya değer mi?

Binance (BNB)’de kimsenin görmediği 2 husus

Binance (BNB)’de kimsenin görmediği iki durum var. Binance Coin çaktırmadan 11,9 milyon adet coin dump’ında bulunmuş. Diğeri ise Binance Borsası işletim ücretlerinde %100’ün üzerinde zam yapılmış oluyor.

Binance Coin ile gözlerden kaçan iki önemli noktayı vurgulamak istiyoruz.

1- BNB Dumping’i: Piyasaya aşırı miktarda coin sürülmesi

Binance yaşanan fiyat artışını değerlendirerek yüklü miktarda coin piyasaya dump etmiş. Binance Coin bu işlemi 5 Şubat’ta gerçekleştirmiş. Bu işlemin tespiti ise çok kolay. CoinMarketCap sitesinden Binance Coin’e ait açılış fiyatları, kapanış fiyatları ve toplam piyasa değerini indirebiliyorsunuz. Toplam piyasa değerini fiyatlarına bölersek piyasadaki toplam coin miktarını elde ederiz.

PİYASADAKİ COIN MİKTARI= (TOPLAM PİYASA DEĞERİ)/(KAPANIŞ FİYATI)

Bu işlemin sonunda aşağıdaki grafiği elde ediyoruz. Grafiğe göre 5 Şubat’ta piyasaya 11,9 milyon adet BNB Coin piyasaya dump edilmiş.

Binance c Binance Coin rehberi:BNB coin nedir, nereden ve nasıl alınır, geleceği nasıl?

2- Binance işlemlerine %100’ün üzerinde zam

Gözlerden kaçan diğer bir nokta ise Binance Borsası, kendi üzerindeki işlemlere %100’ün üzerinde dolaylı yoldan zam yapmış oluyor.

Binance kullanıcıları bu durumun farkındadır: Binance üzerinde al ve sat işlemleri için işlem maliyetleri BNB üzerinden ödendiğinde kullanıcılar daha az fee (işletim maliyeti) ödüyordu. BNB’deki %100’ün üzerindeki artış, dolaylı yoldan Binance işletim ücretine yansıyor. Yani Binance %100’ün üzerinde zam yapmış oluyor.

MultiCoin Capital Binance ve BNB ye destek veriyor.

MultiCoin Capital Binance ve BNB’ye kefil oluyor. Multicoin Capital yönetim ortağı Kyle Samani çok yakın zamanda attığı bir twitte Binance ile ilgili analizinde verdiği desteği ortaya koydu.

Multicoin Capital’in BNB token ile ilgili yaptığı analiz ve değerlendirmede Samani, Binance’ı rakiplerini geride bırakmasından dolayı göklere çıkarıyor.

Samaniye göre Binance’ın başarısı BNB coinin değer kazanmasına vesile olacak. Uzun vadede Binance ekosistemindeki  tüm değerler BNB için bir kredi olacak.

Multcoin Capitalin Binance raporu, BNB için dramatik bir şekilde değerinin altında tabirini kullanıyor. Binance global anlamda yüksek işlem hacimlerine sahip ve fiyatları da epeyce düşük. Multicoine göre BNB yatırımcıların tam anlamıyla kıymetini henüz idrak edemediği bir varlık

Samani ayrıca Binance’ı, Binance Chaini başlatarak sektörü darmadağın ettiğini söylüyor.

Multicoin Capital ve Samani BNB için ve Binance’ın hizmetleri ve büyüme potansiyelinden çok büyük heyecan duyduklarını açıkça ifade etmekten kaçınmıyorlar.

Samani attığı twitte Binance için en sistemli organizasyon ifadesini kullanıyor.

Kripto para borsaları içinde zirvede olan Binace bu kadar övgüyü mutlaka hak ediyordur. Binace’ın çıkardığı BNB token ise şimdiden performansıyla göz dolduruyor. Ancak tam anlamıyla hak ettiği yerde diyemeyiz henüz. Ancak bu piyasada, gerçekten çalışanlar eninde sonunda hak ettikleri yere geleceklerdir.

Binance BNB Tokenlerini Ödeme Aracı Haline Getirmek İstiyor

Binance BNB Tokenlerini ödeme araca olarak kullanmak istiyor. Yani nasıl günümüzde türk lirası veya dolar perakende sektöründe kullanılıyorsa, BNB de aynı oranda yangınlaşmak istiyor. Peki bu nasıl mümkün olacak ?

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, Ceo’su Changpeng Zhao yönetiminde gelişime doymuyor. Zhao’nun şimdiki hedefi BNB’yi akan hayatın içine monte etmek ve insanların günlük hatalarında BNB kullanmalarını sağlamak.

Popüler kripto para borsası Binance’ın kurucusu Changpeng Zhao, Binance Coin’i (BNB) bir ödeme aracı dönüştürmeyi planladığını söyledi.

Changpeng Zhao’nun kripto konferansındaki söylemleri:

”BNB kesinlikle ümit vaad ediyor. BNB, perakende kullanıcılar için tercih edilen varık haline gelebilir. BNB bağımsız bir blockchain ürünüdür. ve bir gün kullanıcılar için mal ve hizmet satın alma da tercih edileceğine inanıyorum.”

Changpeng Zhao:

 “Şu anda, BNB hala ERC 20 protokolüne göre düzenlenmiştir, bu da nispeten pahalı (ETH ile aynı) ağ transfer ücretlerine neden olmaktadır. Ancak biz şuanda kendi ağımız olan Binance Chain üzerinde çalışıyoruz. Binance Chain hazır olduğunda, ağ ücretleri çok daha ucuz olacaktır. Ayrıca çıkaak bu ağımız çok daha hızlı olacaktr.”

Binance Coins, normalde BNB’nin kullanıcı sayısını arttırmak için tasarlanmış bir kampanya koinidir. Şöyle ki eğer Bİnance de işlem yapıyorsanız ve hesabınızda da BNB bulundurursanız, yaptığınız diğer bütün işlemlerde, işlem ücretinde %50 tasarruf sağlarsınız. Ancak BNB ilk çıktığında %50 olan bu oran, içinde bulunduğumuz günlerde %25’e indirildi. Ama yine de diğer borsalara göre daha hesaplı. Tabi bu oran indiriminde, Binance şirketinin BNB leri alttan toplama politikası da önem arz ediyor.

Ayrıca BNB yöneticileri, zamanında piyasaya bol keseden sürdükleri BNB koinleri yavaş yavaş toplayıp imha etmeye başladılar. Sonuçta birşey ne kadar fazlaysa değeri o kadar düşüktür.

Binance Coin Kullanımı

Binance’in perakende sektöründe daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşması fikri, Avustralya’ merkezli bir şirket olan TravelbyBit‘in teşviğiyle meydana geldi. Şirket özellikle turizm alanında Avustralya parası yerine BNB kullanımına geçilmesinin çok da verimli olacağı inancıda. Ve bunun Avustralya turizmini de, daha iyi noktalara getireceğini düşünüyor.

Ayrıca Binance Coin TravelbyBit’ın ilk projesi de değil. Daha önceden iki kripto para şirketiyle de aynı ilişkiyi kurdular ve verim aldılar. Bunlar Pundi X (NPXS) ve Monako’ydu.

Sonuç Olarak

Yapılan bu ortaklığın iki taraf içinde verimli olacağı düşüncesindeyiz. Bu şekilde BNB sadece Binance borsasına özel bir koin olmaktan çıkıp global düzeye ulaşacaktır. Bakalım önümüzdeki günler BNB’ye ve bizlere neler getirecek.

 

Kaynak

Kaynak

Kaynak

Kaynak

Kaynak