BTC : 83512 ₺ ETH : 2893 ₺ XRP : 1.899 ₺ LTC : 364.6 ₺ USDT : 7.617 ₺ XLM : 0.5941 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriDeFi
  3. Binance CEO’sundan önemli uyarı: Birçok DeFi YAM gibi olacak

Binance CEO’sundan önemli uyarı: Birçok DeFi YAM gibi olacak

Binance CEO’sundan önemli uyarı: Birçok DeFi YAM gibi olacak
0

Binance borsası CEO’su Changpeng Zhao’dan (CZ) dikkate alınması gereken bir uyarı geldi. CZ’ye göre birçok DeFi YAM projesi gibi olacak.


Birçok DeFi YAM gibi olacak!

DeFi platformlarının tokenlarında 2017 – 2018 dönemindeki ICO çılgınlığını anımsatan bir süreç yaşanıyor. Gün yüzü gören DeFi projelerinin değerinde günler içerisinde 10 hatta 100 kat değer artışı yaşanabiliyor. Örneğin Compound ve yearn.finance (YFI) gibi DeFi platformlarının değerinde çok kısa sürede olağan üstü değer artışı yaşandı. YFI, 18 Temmuz’da CoinGecko’da 34 dolardan piyasaya sürüldü. 1 ay gibi kısa sürede YFI 16,398 doları gördü. YFI yazının kaleme alındığı saatte 13,299 dolardan işlem görüyor.

DeFi tokenlarında yaşanan değer artışının ardından kripto para yatırımcıları YFI gibi bir kripto para yakalama arzusu duyuyor. Ancak bu duygu FOMO’ya (bir şeyleri kaçırırım korkusu) dönebilir ve rasyonel kararlardan ziyade kazanma hırsı ile yatırım kararı verilebilir. Binance CEO’su da bir nevi bu noktaya dikkat çekiyor. Birçok DeFi platformunun YAM gibi olabileceği konusunda uyarıda bulunuyor.

Aşağıdaki grafikte Bincen CEO’sunun tweet’ini görüyoruz.

koinmedya_brave

Şimdi YAM DeFi platformunda neler yaşandı hatırlayalım!

İddiaya göre YAM DeFi platformunun kodları diğer projelerden kopyala/yapıştır şeklinde oluşturuldu. Birçok güvenlik sorunlarını barındıran YAM, piyasaya sürülmesinin ardından 1 gün geçmesinin ardında değerini sıfırladı.

Gizemli yazılımcı tarafından çıkarılan ve Link gibi çılgın işlere imza atabilecek sürpriz 2 coin

Aşağıdaki grafikte YAM token fiyatlarındaki değişimi görüyoruz. İlk gün, 12 Ağustos’ta YAM 148 dolardan işlem görüyordu. Ertesi gün, 13 Ağustos, YAM fiyatları 1 doları gördü. Kısaca YAM 1 gün sonra çöktü. Yazının kaleme alındığı saatte ise 4 cent’ten işlem görüyor.

DeFi YAM Binance CEO’sundan önemli uyarı: Birçok DeFi YAM gibi olacakYAM, güvenlik açıklarını giderdiğini duyurdu. YAM, bu sefer YAMv2 isimli bir proje ile piyasaya çıktı. YAMv2, 4 gündür CoinMarketCap’te listeleniyor. Aşağıdaki grafikte YAMv2’nin fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

DeFi YAM Binance CEO’sundan önemli uyarı: Birçok DeFi YAM gibi olacakKaynak