BTC : 83155 ₺ ETH : 2894 ₺ XRP : 1.892 ₺ LTC : 366.8 ₺ USDT : 7.624 ₺ XLM : 0.5897 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Binance CEO’su Bitcoin’in “0 dolar” olması ihtimali hakkında ne dedi?

Binance CEO’su Bitcoin’in “0 dolar” olması ihtimali hakkında ne dedi?

Binance CEO’su Bitcoin’in “0 dolar” olması ihtimali hakkında ne dedi?
0

Binance CEO’su Bitcoin’in “0 dolar” olması ihtimali hakkında ne dedi? Birçok yatırımcı, BTC’nin sıfır olacağı endişelerini taşıyor. Changpeng Zhao ise lider kripto paranın “sıfır dolara” düşmesine izin vermeyeceğini belirtiyor.


Binance CEO’su Bitcoin’in “0 dolar” olması ihtimali hakkında ne dedi?

Son yedi günde Bitcoin fiyatının 2018’deki kripto kışından sonra görülmeyen seviyelere kadar gerilediğine şahit olduk. Bunu gören bazı insanlar ve yatırımcılar kriptonun sonunun geldiği ve Bitcoin’in de ölümünün yakın olduğu yorumlarını dile getiriyor. Onlara göre BTC “sıfır doları” görebilir.

Yine de birçok analist, kripto para piyasasındaki çöküşün PlusToken scam olayı kaynaklı gerçekleştiğine inanıyor. Bazıları ise çöküşünün sebebinin corona virüsü pandemiği olduğunu düşünüyor.

Dünya genelinden birçok kripto para meraklısı yaşanan salgın ve kripto ile Bitcoin’in değeri konusunda endişeli. Binance CEO’su Changpeng Zhao da bu konuda konuştu. Changpeng Zhao, lider kripto paranın “sıfır dolara” düşmesine izin vermeyeceğini belirtiyor.

koinmedya_brave

CZ Binance (@cz_binance) Twitter hesabı üzerinden şunları yazdı: “Bircoin’in 0 olacağı ile ilgili hala endişeleniyor musunuz? Endişelenmeyin. Tek kuruşuma kadar bunun olmasına izin vermeyeceğim.”

https://twitter.com/cz_binance/status/1239772144055140352?s=20

Peki, bu sözler sektörde nasıl yorumlandı? Bazılarına göre eğer piyasa daha da kötüleşmeye başlarsa Zhao kriptoları manipüle etmekten bahsediyor.

Binance yakın bir zamanda bir manipülasyon işini içinde olmuştu. Her ne kadar Zhao bu olaya bilmeden dahil olduklarını söylese de. Binance, Justin Sun’un Steem ağını ele geçirmesine yardım etmişti.

İlgili – Steem tartışması alevleniyor

Olayla ilgili kripto topluluğunun tepkisi üzerine Binance, Sun’a verdiği desteği geri çekerek şu açıklamayı yapmıştı: “STEEM ile ilgili durumdan dolayı içtenlikle özür dileriz. Burada blockchaindeki güncelleme / hard fork konusunda bazı yanlış anlaşılmalar yaşandı.”

Kaynak

Etiketler: