BTC : 83491 ₺ ETH : 2938 ₺ XRP : 1.932 ₺ LTC : 368.4 ₺ USDT : 7.606 ₺ XLM : 0.6059 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Binance borsasının sıradaki IEO’su: Perlin hakkında bilmeniz gerekenler

Binance borsasının sıradaki IEO’su: Perlin hakkında bilmeniz gerekenler

Binance borsasının sıradaki IEO’su: Perlin hakkında bilmeniz gerekenler
0

Binance borsasının yeni IEO projesi Perlin (PERL), üç gün sonra başlıyor. İşte, bu yeni IEO ile ilgili binmeniz gereken her şey bu yazımızda.


Binance Launchpad projesi Perlin Network (PERL)

Binance Launchpad, şimdiye kadar birçok IEO düzenledi. Bunlardan Harmony, Matic gibi kripto paralar çok ses getirdi ve gelecek vaat ediyor. Bu IEO’lara katılım sahip olduğunuz BNB’ye bağlı. Ancak neredeyse her zaman talep beklenenin üzerinde oluyor.

Binance borsasının sıradaki IEO’su Perlin’in satışları, çekiliş ve sonrasında kazanan talihlilere token satışı şeklinde yapılacak. Perlin satışı ve çekilişinin ayrıntılarına önceki haberimizden göz atabilirsiniz:

Binance yeni Launchpad projesi belli oldu: Perlin Network (PERL)

koinmedya_brave

Bu arada Binance borsasının sıradaki IEO’su PERL’in çıkmasına sayılı günler kaldı. Peki, Perlin nedir? İşte bilmeniz gerekenler.

Perlin nedir?

Perlin, izinsiz bir varlık ispatı (proof-of-stake) sistemi ve şu an saniyede 31,000 işlem gerçekleştiriyor. İşlemler ise en fazla 4 saniyede tamamlanıyor. Proje takımı, “dünyanın en hızlı defteri (ledger)” ve “kullanımı kolay WebAssembly akıllı sözleşmelerine” sahip olduklarını iddia ediyor. Projenin nihai hedefi ise “Web 3.0” için Perlin’in merkezsiz uygulamalara sahip olması.

Binance borsasının sıradaki IEO’su Perlin’in çok yüksek erişilebilirliği, akıllı sözleşme platformuna bağlı. Şu an WebAssembly (WASM) bütün internet tarayıcıları tarafından kolaylıkla destekleniyor. Bunlar arasında Firefox, Chrome, Internet Explorer ve Safari de var. WASM, Rust, C/C++, Java, Python, Elixir ve diğerleri dahil olmak üzere birçok kodlama dilinde destekleniyor. WASM akıllı sözleşmelerinin çalışmasını ise Perlin’in merkezsiz ve ölçeklenebilir olan “Wavelet Ledger”i sağlıyor.

Perlin, DAG konsensüs modelinde çalışıyor ve Avalanche protokolü ilham alınarak yapılmış. Avalanche ise Cornell Üniversitesi’nin Türk profesörü Emin Gün Sirer tarafından geliştirilen bir protokol. Kodu inceleyen Andre Cronje, Perlin’in şu ana kadarki kodunun “son derecede iyi” olduğunu ve “yeni bir paradigma” olduğunu söylüyor. Cronje, genellikle sert eleştirileri ile biliniyor. Ancak öyle görünüyor ki bu seferki durum bir istisna olabilir.

Perlin sitesine göre, Wavelet 40 bin şirket, 150’nin üzerinde ülke ve 120 kurumsal yatırımcı ile işbirliği içinde çalışacak. Ayrıca 4 milyonun üzerinde düğüme erişimi var.

Kaynak

Etiketler: