BTC : 60762 ₺ ETH : 1387 ₺ XRP : 1.332 ₺ LTC : 293.2 ₺ USDT : 6.85 ₺ XLM : 0.446 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Binance blockchain’i Ethereum’u oyun dışına itiyor

Binance blockchain’i Ethereum’u oyun dışına itiyor

Binance blockchain’i Ethereum’u oyun dışına itiyor
0
huobi_koinmedya

Binance blockchain’i Ethereum’u oyun dışına ittiğini görülüyor. Gücünü blockchain’inden alan Ethereum, ICO piyasasının ölmesiyle eski günlerini mumla arayacak gibi.

Binance blockchain’i Ethereum’u engelleyebilir

Ethereum, çoğu merkezsiz uygulamaların blockchain’ini kullandığından dolayı uzun zamandır merkezsiz uygulamarı kraliçesi olarak adlandırılmakta. Ancak oyuna yeni giren Binance Coin, Ethereum’un beklediğinden daha büyük etkiye sebep olabilir.

Şu ana kadar bir çok proje kendini piyasaya ‘Ethereum Killer’ olarak tanıtsa da bu konuda başarısız olduklarını görüyoruz. Ancak bu kez işler farklı, Ethereum beklenmedik bir düşman ile karşı karşıya; Binance. Binance, Ethereum kökenli projelerin platformunda listelenmesine artık müsade etmiyor.

Bu yüzden ERC-20 kökenli çoğu projenin Binance Chain’e geçtiğine tanık oluyoruz. Binance, kendini tercih eden projelere karşı daha ayrıcalık göstererek diğer projelerin de kendisini tercih etmesi için teşvik ediyor.

koinmedya_brave

Sadece geçtiğimiz ay, bir çok kripto para Ethereum blockchain’inden Binance blockchain’ine geçiş yaptı. Bunların başında Ontology Gas (ONG) var. Bunun karşılığında ise Binance ONG tokeni ONG/BNB, ONG/BTC ve ONG/USDT ile paritelendirdi.

Her ne kadar perde arkasında bu gibi gelişmeler yaşanırken sahne önünde işbirliği mesajları verilmeye devam ediliyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao, Ethereum ile Binance’ın birlikte büyümesini istediğini ifade etti.

https://twitter.com/cz_binance/status/1120267491073073153

Twitter’da bir kullanıcının; ‘ BNB ETH üzerinde yıkıcı etkisi olacak ve onu iki haneli rakamlara geri gönderecek. Artık ETH tercih etmenin bir anlamı kalmadı, sadece biraz daha merkeziyetsizlik dışında. Binance Chain’i tercih eden projeler daha çok ilgi çekiyor, farklı borsalarda listeleniyor ..’ twitine Binance CEO’su son derece itidalli cevap verdi:

koinmedya_brave

BNB’yi seviyorum ama diğer kripto paralara saygısızlık yapmak zorunda değiliz. ETH, BNB’den daha çok özellik barındırıyor. Birlikte büyüsünler.

Binance CEO’su aynı zamanda Binance Blockchain’in Ethereum’a rakip olarak ortaya çıkmadığını belirtti. Peki neden CEO’nun açıklamalarıyla Binance borsasının yaptıkları arasında 180 derece fark var?

bkz: Neden Altcoinlere değil Bitcoin’e yatırım yapmalısınız?

Binance’ın listelenme karşılığında çok büyük ücretler talep ettiğini herkes biliyor. Kendini tercih eden projeler karşısında, Binance bu ücretleri ya almıyor yada çok alta çekiyor. Tabii ki projenin büyüklüğüne göre bu farklılık arzediyor.

kaynak