BTC : 63626 ₺ ETH : 1652 ₺ XRP : 1.38 ₺ LTC : 307.9 ₺ USDT : 6.872 ₺ XLM : 0.6428 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Binance Algorand ve Zcash tokenlerini listeledi

Binance Algorand ve Zcash tokenlerini listeledi

Binance Algorand ve Zcash tokenlerini listeledi
0
huobi_koinmedya

Binance Algorand ve Zcash tokenlerini yeni partner borsası Binance.US’de listeleme kararı aldı. Bu kararla birlikte Amerikalı yatırımcıların seçenekleri de artmış olacak.


Binance Algorand ve Zcash ile işbirliği

Saygıdeğer okuyucularımız, bildiğiniz gibi Binance Amerika kökenli yatırımcılar için kardeş borsası Binance.US’i kurmuştu. Tabi ki bu borsanın kuruluşundaki temel amaç A.B.D düzenleyici kurullarının istediği kurallara uyumlu bir borsa kurmaktı. Binance.US yatırım araçlarını çeşitlendirmek amacıyla Algorand (ALGO) ve Zcash (ZEC) tokenlerini Çarşamba günü (bugün) listelediğini duyurdu.

Yapılan duyuruya göre Binance Algorand ve Zcash için ALGO/USD ve ZEC/USD paritelerinin bugün itibariyle listelendiği ve yatırma işlemlerinin başladığı dile getirildi. Fakat çekim işlemleri ancak online işlemler başladığında aktif olacak. Bu duyuru Binance.US’in Dash’i listelemesinden hemen birkaç gün sonra geldi. Dash’in bir özelliği de açık uçlu ve ödeme odaklı bir kripto para olması.

koinmedya_brave

BKNZ:BinanceUS Dash kripto parasını listeleme kararı aldı

Binance Algorand ve Zcash harici 15 kripto parayı listesinde bulunduruyor. Bunlar Ethereum (ETH), XRP (XRP), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC) Binance Coin (BNB), Cardano (ADA), Basic Attention Token (BAT), Ethereum Classic (ETC), Stellar (XLM), 0x (ZRX), ChainLink (LINK) ve Ravencoin (RVN). Tabi ki bu listelenen kripto paralar USD, USDT ve BTC pariteleri olarak ayrı ayrı listeleniyor. Yani Bitcoin ve Tether aynı Amerikan Doları gibi paritelerde ana bileşen olarak bulunuyor.

Saygıdeğer okuyucularım, görüldüğü üzere Amerikan düzenleyici kuruluşları da artık kripto paraların alınıp satılması veya alışverişte kullanılması gibi toplumsal kabulü arttırıcı eylemleri önleyemeyeceğinin farkında. Artık kendi kurallarına uyduğu sürece hiçbir kripto paraya aslında kasti bir engel çıkarmayacağı da ortada. Binance.US’in kurulması ve kripto yatırım araçlarının her geçen gün bu borsada listelenme sayısının artmasını da bu kapsamda değerlendirmek faydalı olur.

Bir diğer yatırım aracı Binance vadeli işlemler de yine toplumsal kabul için önemli bir gösterge aslında. Aynı zamanda kripto paralar için en çok düzenleyici kurulların şikayet ettiği nokta volatilite yani anlık iniş çıkışların çok fazla oluşuydu. Vadeli işlemler ise volatiliteyi durduracak önemli bir emniyet sübabı. Vadeli işlemler arttıkça fiyatlar daha istikrarlı  ve daha güven veren bir yapıya kavuşuyor.

koinmedya_brave

BKNZ:Binance vadeli işlem hacmi spot işlemleri geride bıraktı

Binance Algorand ve Zcash tokenleriyle piyasayı daha da derinleştirmek ve volatilite sorununu daha da sağlam şekilde çözmek istiyor.

Kaynak

Etiketler: