BTC : 64249 ₺ ETH : 1502 ₺ XRP : 1.347 ₺ LTC : 304.4 ₺ USDT : 6.824 ₺ XLM : 0.4597 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Beklenen An: (NPXS) Pundi X Binance’da

Beklenen An: (NPXS) Pundi X Binance’da

0
huobi_koinmedya
Binance 20 Haziran tarihinde resmi twitter hesabından “Halkın Coini” oylamasını bu ay Pundi X (NPXS)’nin kazandığını duyurdu. Halkın coini oylaması, Binance’da listenecek bir sonraki coini, kripto para topluluğunun oylarıyla belirlendiği ve bu ay 7.si yapılan yarışma.

Türk Yatırımcıların Gözdesi Pundi X Binance’da

Yarışmayı kazanmasıyla birlikte Pundi X Binance’da işlem görmeye hak kazandı. Coin çoktan listeye alındı ama şu an işleme açık değil. NPXS/BTC ve NPXS/ETH çiftleri üzerinden alım satım emirleri verebileceğiniz işlem tahtası 21 Haziran 2018 günü Türkiye saati ile 05:00’te açılacak. NPXS tokeni ICO safhasında Türk yatırımcılarını bir hayli heyecanlandırmıştı. Pundi X bilinirliğinin en yüksek olduğu ülkelerden biri Türkiye desek çok da yanılmış olmayız.

Pundi X Binance’da Beklenen An: (NPXS) Pundi X Binance’da

Pundi X blockchain geliştiricilerine ve kendisine yatırım yapanlara Dünya’nın her mağazasında, yerel para birimiyle alış veriş yapma rahatlığıyla, kripto paraları kullanabilme imkanı sağlamayı amaçlıyor. Nihai hedefleri 1 milyar insana ulaşarak paranın sınırlarını tamamen kaldırmak ve kripto piyasasının değerini yükseltmek.

koinmedya_brave

Şu alıntı resmi websitelerinden:

“Biz kripto dünyasının Walmart’ı ve 7-Eleveni olmak istiyoruz. İstiyoruz ki insanlar kripto paraları her zaman her yerde kullanabilsinler. Kripto para satın almak marketten su almaktan daha zor olmamalı.”

Dünya’nın İlk Blockchain Tabanlı POS Cihazı

Proje geliştiricileri bu amaçla tasarladıkları Dünya’nın ilk blockchain tabanlı POS cihazını da tanıttılar. Bu POS cihazı sayesinde mağaza sahipleri herhangi bir kripto paranın değerini yerel para birimleri cinsinden, yerel para birimlerini de gene kripto para cinsinden okuyabilecekler.

Pundi X geliştiricileri POS cihazlarının üretimine Şubat 2018’te başladı ve ilk etapta toplam 100.000 POS cihazı dağıtmayı planlıyorlar. Yazılım hem kripto cüzdanlarından hem de bildiğimiz mobil cüzdanlardan ödemeyi destekliyor. Bunların içinde Alipay ve Bitcoin Wallet da var.

Pundi X tokeni ilk PXS adıyla çıktı, sonradan ismini değiştirip NPXS adını aldı. Pundi X takımı şu an kripto borsalarıyla, cüzdanlarla ve krito paralar üzerinden ödeme kabul eden firmalarla ortaklığa gitmenin yollarını arıyor.

koinmedya_brave

Pundi X hedefine yürürken yol üzerinde ilk ciddi kazasını da 10 Haziran 2018 tarihinde yaşadı. Güney Kore merkezli Coinrail borsasında 20 milyon dolar değerinde 2.6 milyardan fazla NPXS tokeni çalındı. Pundi X takımı hack olayından sonra güvenlik açıkları konusunda Coinrail’e destek olacaklarını ve beraber çalışacakları sözünü verdi.

Ve Artık Pundi X Binance’da

Siz bu satırları okuduğunuzda Pundi X Binance’da ki yolculuğuna çoktan çıkmış olacak. Ne diyelim yolu açık olsun.

Kaynak

Etiketler: