BTC : 78877 ₺ ETH : 2735 ₺ XRP : 2.131 ₺ LTC : 408.6 ₺ USDT : 7.015 ₺ XLM : 0.744 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bankacılık devi ING kripto alanına gireceğini duyurdu

Bankacılık devi ING kripto alanına gireceğini duyurdu

Bankacılık devi ING kripto alanına gireceğini duyurdu
0
huobi_koinmedya

Bankacılık devi ING kripto alanına giriyor! Aktif varlıklarının toplamı 980 milyar doların üzerinde olan Hollanda’nın en büyük bankası, kripto para muhafaza hizmetleri sunmaya hazırlanıyor.


Bankacılık devi ING kripto sektörüne atılıyor!

Toplam aktif varlıkları 980 milyar doların üzerinde olan Hollanda’nın en büyük bankası ING’nin, kripto para muhafaza çözümleri geliştirmeye başladığı söyleniyor.

Bugün (12 Aralık Perşembe) Reuters’da yer alan bir haberde, konuyla ilgilenen kaynaklardan edinilen bilgilere göre, ING’nin, kripto sektörüne girmeye hazırlandığı kaydedildi.

Habere göre ING, kripto para alanına adım attı. Ve müşterilerinin güvenli bir şekilde kripto para birimlerini muhafaza etmelerine yardımcı olmak için teknoloji geliştirme çalışmalarına başladı.

koinmedya_brave

ING’nin kripto muhafaza projesi Amsterdam’da başlatıldı

Haberde, henüz başlandığı kaydedilen ING kripto projesi ile ilgili çalışmalar, Amsterdam’da yürütülüyor.
ING, Reuters’e “hem varlık destekli, hem de tahvil tokenleri ile ilgili dijital varlık alanında çok sayıda fırsatlar gördüğünü” ifade ediyor.

İşin ilginç tarafı; ING, Eylül ayında “nakit para hala kral” demiş ve fiat paralara yetişebilmesi için, kripto para birimlerinin “kullanışlı, yararlı ve güvenilir” olduğun kanıtlanması gerektiğini öne sürmüştü.

Ayrıca kripto para birimlerinin, anakımın bir parçası olabilmesi için “teknik iyileştirmelerin gerekli” olduğunu da kaydetmişti.

Kripto para piyasasında kurumsal yatırımlar artıyor

Bu arada, her geçen gün daha fazla geleneksel finans şirketi kripto para sektörüne giriyor. ING Bank, kripto para sektörüne yeni yeni adım atarken, aslında birçok kurum, kripto dünyasıyla yakından ilgilenmeye ve yatırımlar yapmaya başladı bile.

koinmedya_brave

Örneğin; geçtiğimiz yıl Fidelity, kurumsal yatırımcılara kripto para birimi muhafaza ve alım satım hizmetleri sağlamak için Fidelity Digital Assets adını verdiği ayrı bir birim başlattı.

Ve Kasım ayında, müşterilerine hizmet vermek için New York Finansal Hizmetler Departmanı’ndan onay aldı.

Ayrıca ING kripto alanıyla ilgilenirken, Japon’ya merkezli bir banka olan Nomura da Ledger ortaklığında, dijital varlıklar için bir saklama çözümü başlatmaya hazırlandığını açıkladı.

Son olarak, Almanya da kısa bir süre önce, yetkili kurumların saklama çözümü dahil olmak üzere kripto hizmetleri vermesinin önünü açan ve 1 Ocak 2020’de yürürlüğe girecek olan bir yasa çıkardı.

Kripto para hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

Etiketler: