BTC : 64492 ₺ ETH : 1680 ₺ XRP : 1.422 ₺ LTC : 310 ₺ USDT : 6.859 ₺ XLM : 0.6374 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Balinaların Bitcoin volatilite tuzağına dikkat!

Balinaların Bitcoin volatilite tuzağına dikkat!

Balinaların Bitcoin volatilite tuzağına dikkat!
0
huobi_koinmedya

Bitcoin volatilite şu sıralar hangi piyasa hareketlerinin sonucunda gerçekleşiyor? Bitcoin balinaları likidite oyunları mı oynuyorlar?

Bitcoin volatilite hareketlerine dikkat!

Son 24 saat içinde Bitcoin dikkat çekici kısa dönem hareketler sergilemeye başladı. Balinalar fiyatı 7,000 dolar üzerine çıkarmayı başardı. Yazımızı hazırladığımız 6 Nisan öğleden sonra BTC fiyatı 7,115 dolarda. Bu seviyede bir dirençle karşılaşan Bitcoin ne kadar daha yükselebilir? Ya da aşağı inebilir mi?

Bitcoin son günlerde ciddi volatilite ortaya koymaya başladı. Dün 6,600 dolara inip 6,900 dolara aniden bir çıkış sergilemesi bunun en bariz örneği. Analistlere göre bu hareket ” balinaların likidite oyunlarının” bir parçası olabilir.

Analistin bu yargıya ulaşmasının en sağlam delili mevcut Bitcoin fiyatı etrafında oluşan piyasa katılımcı seviyeleri. Bu durum fiyatın yukarı doğru hareket edip etmeyeceği konusunda çok önemli bir bakış açısı sunuyor.

koinmedya_brave

Kaldıraç pozisyonları likidite oldukça volatilite artıyor

Bu sabah saatlerinde Bitcoin BitMEX’de 6,650 dolara düşmüştü,düşer düşmez hemen yoğun bir alım ile karşılaşan Bitcoin ardından hemen 6,900 dolara çıktı. Bu hareketi kaçınılmaz olarak hemen 6,800 dolara bir geri dönüş takip etti. Bu fiyat son bir kaç gündür Bitcoin fiyatının sergilediği seviyelerin orta noktası.

Bu hareketin çok doğal bir süreç olduğunu düşünmemek gerekiyor, aksine çok büyük olasılıkla bu hareket büyük piyasa oyucuları olan balinaların kaldıraç pozisyonlarını ortaya çıkarmalarından kaynaklanıyor. Bu hareketin işaret ettiği bir diğer sonuç ise ya boğaların ya da ayıların çok büyük bir atılım gerçekleştirme ihtimallerinin yüksek olması

Josh Rager, çok tanınmış bir analizci, bu konuda Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada şöyle söylüyor:

“Balinalar yüksek kaldıraçlı likidite oyunu oynuyorlar”

koinmedya_brave

.

https://twitter.com/Josh_Rager/status/1246857726673780736?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1246857726673780736&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.newsbtc.com%2F2020%2F04%2F05%2Fbitcoin-whales-play-liquidation-games-as-analysts-eye-buyer-activity-at-key-support%2F

Geçmiş dönemlerde bu çeşit formasyonların ardından çok büyük hareketler gelmişti.

Analist alıcıların piyasa hareketlerini takip ediyor

Belli bir aralığa bağlı olan şu andaki bu işlemlerin uzun sürmesi pek olası değil . Analistler bu işlem aralığının alt sınırı olan 6,650 dolar civarında alıcıların nasıl tepki gösterdiklerinin önemli olduğunu söylüyor. Bu söylem de bu alıcıların bu hareketinin altında yatan dayanağı ortaya koyuyor.

Cantering Clark, bir diğer uzman, en son paylaştığı twitte,bu seviyede alıcıların ortadan kaybolduklarına dair ilk işareti gördüğü zaman hemen short işlem açacağını belirtiyor.

” 6,650 doların altında bir kabul bekliyorum. Eğer bu seviyede tutunursa kimler piyasaya katılacak ona dikkat edeceğim. katılımcıların ilk ortadan kaybolmaya başlaması ile ben de hemen short yapacağım.”

Fiyat son 24 saat içinde çok dalgalı bir seyir içinde hareket ediyor. Analistlerin de belirttiği gibi bu işin içinde balinalar olabilir. Balinaların likidite oyunları ile yine piyasayı kendilerine göre şekillendirmeye çalışıyor olabilirler.

Bknz: Uyarıyoruz! Bir Bitcoin düzeltme gelebilir!

Kaynak

Etiketler: