BTC : 79201 ₺ ETH : 1.734 ₺ XRP : 42.8 ₺ LTC : 7.722 ₺ USDT : 323.8 ₺ XLM : 0.2233 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bakkt Nakit Ödemeli Bitcoin Vadeli Sözleşmeler ile Asya’ya açılıyor!

Bakkt Nakit Ödemeli Bitcoin Vadeli Sözleşmeler ile Asya’ya açılıyor!

Bakkt Nakit Ödemeli Bitcoin Vadeli Sözleşmeler ile Asya’ya açılıyor!
0

Bakkt, Nakit Ödemeli Bitcoin Vadeli Sözleşmeler ile çok yakında Asya’da hizmet verecek! Bu büyük duyuru, New York Borsası (NYSE) ve Bakkt’ın ana şirketi olan ICE (Intercontinental Exchange) tarafından yapıldı.


Bakkt, Nakit Ödemeli Bitcoin Vadeli Sözleşmeleri 9 Aralık’ta başlıyor!

NYSE ve Bakkt’ın ana şirketi olan ICE (Intercontinental Exchange) dün, yeni ve büyük bir duyuru yaptı. 9 Aralık 2020’de Singapur’da, nakit olarak düzenlenmiş Bitcoin aylık vadeli işlemleri başlatmayı planladığını açıkladı.

Daha önce de KoinMedya olarak, Bitcoin vadelileri ile anılan Bakkt’ın fiziksel olarak düzenlenen mevcut sözleşmelerden sonra yönünü, nakit sözleşmelere çevirdiğini duyurmuştuk.

Şirket daha önce de nakit olarak düzenmiş bu yeni ürünün, müşteri talebi doğrultusunda başlatılan bir girişim olduğunu vurgulamıştı. Peki Bakkt Nakit Ödemeli Bitcoin Vadeli İşlemleri yatırımcılara ne kazandıracak?

koinmedya_brave

 Bakkt, nakit ödemeli vadeli işlemler ile yatırımcıları riskten korumayı amaçlıyor

Uzun yıllardır, finansal piyasalardaki varlıklar ve türevleri için borsa ve takas odası işletme hizmeti sunan ICE’nin vadeli işlemler platformu tarafından başlatılan yeni sözleşme, ICE Futures Singapore’da listelenecek.

Aynı zamanda Singapur Merkez Bankası (MAS) tarafından düzenlenen ICE Clear Singapore aracılığıyla piyasaya sunulacak. Ve Bakkt Nakit Ödemeli Bitcoin Vadeli İşlemleri, yatırımcıların “Bitcoin piyasalarında riskten korunmalarını” sağlayacak.

Bakkt COO’su Adam White bu haberi twitter üzerinden şöyle duyurdu:

“Nakit olarak düzenlenen ilk Bitcoin Vadeli İşlem Sözleşmeleri, 9 Aralık’ta regüle edilmiş bir piyasa olan ICE_Markets ve Bakkt aracılığıyla sunulacak.”

Bu arada piyasadaki düzenlenmiş ilk nakit ödemeli türev ürünleri, CBOE ve CME vadeli işlem sözleşmeleriydi. Bakkt Nakit Ödemeli Bitcoin vadeli işlemler hamlesi ile, bu alanda rekabet kızışacak gibi görünüyor.

Ayrıca ünlü COO, yeni ürünün fiyatının, regüle edilmiş bir kuruluş olan Bakkt’ın fiziksel olarak düzenlenmiş Bitcoin vadeli işlem ürünü tarafından sağlanan verilere dayanacağını belirtti.

Bakkt’ın Bitcoin piyasalarına etkisi

Bakkt Bitcoin (USD) Aylık Vadeli İşlem sözleşmeleri, ilk kez Ağustos 2018’de duyuruldu. Bakkt’ın Bitcoin’e yeni zirveler yaşatacağı iddia ediliyordu.

Aksine, platformun lansmanı beklenen ilgiyi görmedi ve kripto para piyasası açılış sonrası, düşüş trendine kapıldı. Fakat lansmandan bu yana Bakkt Bitcoin vadeli işlem hacmi, önemli ölçüde artış kaydetti.

Bununla birlikte Bakkt, nakit olarak düzenlenmiş BTC vadelileri ile sektörde genişlemeyi ve yatırımcıların “Bitcoin piyasalarında riskten korunmalarını sağlamayı amaçlıyor.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

Etiketler: