BTC : 84248 ₺ ETH : 2808 ₺ XRP : 2.085 ₺ LTC : 398.7 ₺ USDT : 7.326 ₺ XLM : 0.7401 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bakkt eski CEO’su dolandırıcılık suçlaması ile karşı karşıya

Bakkt eski CEO’su dolandırıcılık suçlaması ile karşı karşıya

Bakkt eski CEO’su dolandırıcılık suçlaması ile karşı karşıya
0
huobi_koinmedya

Kripto para platformu Bakkt eski CEO’su Kelly Loeffler, dolandırıcılık suçlaması ile karşı karşıya. Konuyla alakalı Senatör Loeffler, parlemantoda senatörler huzurunda hesap verecek.


Bakkt eski CEO’su dolandırıcılık hakkında dolandırıcılık iddiası

Ünlü kripto para platformu Bakkt’ın CEO’su Kelly Loeffler, 2019 yılının Aralık ayında Cumhuriyetçi senatör Isakson’un sağlık sorunları nedeniyle parlamentodan ayrılmak zorunda kalmasının ardından senatör olarak meclise girdi.

Lütfen Bkz: Piyasalar için müthiş! Bakkt’ın CEO’su Kelly Loeffler senatör oluyor

Loeffler’in senatör olmasının ardından 1 ay geçmesine rağmen bir dolandırıcılık olayına karıştığı ileri sürülüyor. Bilindiği üzere Korona Salgınının ardından ABD’de ve dünyada birçok borsa, ciddi biçimde değer kaybetti. Loeffler ise 24 Ocak tarihinde ABD Meclisin Sağlık İşleri Komitesinden COVID-19 virüsü ile ilgili brifing aldı. Bu brifingin ardından Loeffler’in milyonlarca dolar değerinde hisse senedini piyasaya dump ettiği ileri sürülüyor. Bu tarihte hisse senetlerinin daha değer kaybetmeye başlamadığını belirtmekte yarar var.

koinmedya_brave

Loeffler, bu suçlamaları şiddetle reddediyor. Kendisinin ve kocasının konuyla alakalı ilgilerinin olmadığını iddia ediyor. Loeffler, konuyla alakalı aşağıdaki açıklamaları twitter yolu ile kamu oyuna duyurdu.

Lütfen Bkz: Hindistan meclisi Bitcoin piyasalarında geniş çaplı soruşturma başlatıyor

Loeffler’in 26’nın üzerindeki şirkete ait hisse senetlerini sattığı ileri sürülüyor. Söz konusu şirketlere ait hisse senetleri ise yaklaşık yüzde 40 değer kaybetti. Loeffler aleyhinde hazırlanan dosyada iddia edilen hisse senedi satış işlemleri liste halinde sunuluyor. Loeffler’in konuyla alakalı mecliste yapacağı açıklamalar canlı olarak kamuoyuna duyurulacak.

koinmedya_brave

Bakkt eski CEO’su Loeffler’in söz konusu tarihte Bitcoin veya kripto para satışında bulunup bulunmadığı ise merak ediliyor. Bu konunun da araştırılması gerekiyor.

Kaynak