BTC : 79427 ₺ ETH : 1.719 ₺ XRP : 43.58 ₺ LTC : 7.676 ₺ USDT : 334.7 ₺ XLM : 0.2241 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bakkt BTC vadeli işlemlerinin başlaması BTC fiyatını nasıl etkiler?

Bakkt BTC vadeli işlemlerinin başlaması BTC fiyatını nasıl etkiler?

Bakkt BTC vadeli işlemlerinin başlaması BTC fiyatını nasıl etkiler?
0

22 Temmuzda Bakkt BTC vadeli işlemlerinin başlaması haberleri daha önceden satın alınmıştı, BTC fiyatı bu haberlerlerden olumlu etkilenmişti. Bitcoin vadelileri önümüzdeki günlerde fiili olarak hayata geçse bile BTC fiyatı üzerinde çok etkili olması beklenmiyor.

 

 

Bakkt BTC vadeli işlemleri beklentileri karşılayabilir mi?

Bakkt’ın 22 Temmuzla birlikte beta lansmanı yapması bekleniyor. Tam lansmanın da BTC fiyatına büyük bir etki yapmayacağı uzman kripto para yatırımcıları tarafından genel bir kabul olarak görülüyor. Yukarıda da belirtildiği gibi bu söylenti BTC’yi zaten fiyatlandırdı.

koinmedya_brave

 

Peki Bitcoin Gerçek Fiyat Artışı Ne Zaman Beklenmeli?

 

Bu konuda kripto camiasında pek çok söylenti olsa da en gerçek tarih net olarak elbette bilinmiyor. Genel kanaat 2020 sonu olarak belirtiliyor. Aslında Bakkt BTC vadeli işlemlerini 2018 sonunda piyasaya sunması bekleniyordu. Yasal nedenlerden dolayı bu tarih defalarca ötelendi. Son olarak 22 Temmuz 2019 kesin karar olarak ifade edildi. 22 Temmuz bir nevi test aşaması olarak kabul edilebilir. Ancak gerçek bir ticari ürün olarak vadelileri aylarca beklemeyeceğimizi söyleyebiliriz.

Bununla birlikte, vadeli işlemler tamamen piyasaya sürülse de önümüzdeki yıllarda nasıl bir sonuç ortaya çıkacak ve ya bu işlemlere hangi tip yatırımcıların erişebileceği tam olarak biliniyor. Bakkt vadelileri piyasaya sunulurken çeşitli düzenlemeler yapılacağından, yapılan düzenlemeler ve ele alış biçimi ABD yatırımcıları tarafından uygun olmayan ticari enstrümanlar haline gelme ihtimali var. Dolayısıyla ABD’li mercilerin nasıl bir tutum alacaklarını zaman gösterecek.

 

BTC vadeli işlemleri başarılı olabilir mi?

Geçtiğimiz iki yıl içinde piyasaya sürülen tüm Bitcoin vadeli işlemlerine baktığımızda, şu haliyle aktif olarak bu ürünlerle ilgilenen çok az insan olduğunu görüyoruz. Bu olumsuz tutumda 2018 kripto para kışının etkili olması bir mazeret olarak görüebilir. Bununla birlikte BTC’nin 2019’un ikinci çeyreğinde tekrar 10.000’ı aşmasına yeterli ilgiyi görmediğini söyleyebiliriz, sayıda ciddi bir artış henüz gerçekleşmedi.

Bu nedenle, Bakkt’ın yatırım ürünlerine nasıl bir tepki geleceği merak konusu. Şirket aynı zamanda, Bitcoin için ICE Futures marjinal vadeli işlemleri destekleyeceğinden başarılı olma ihtimali hala var.

Etiketler: