BTC : 86779 ₺ ETH : 3185 ₺ XRP : 2.177 ₺ LTC : 420.9 ₺ USDT : 7.364 ₺ XLM : 0.767 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoinBitcoin Haberleri
  3. Bakkt Bitcoin Vadeli İşlem hacminden yeni rekor!

Bakkt Bitcoin Vadeli İşlem hacminden yeni rekor!

Bakkt Bitcoin Vadeli İşlem hacminden yeni rekor!
0
huobi_koinmedya

Bakkt Bitcoin Vadeli İşlem hacminden yeni bir rekor daha geldi. Bitcoin fiyatı, 2019’un en yüksek seviyesinden hala uzak olsa da kurumsal yatırım hız kazanıyor.


Bakkt Bitcoin Vadeli İşlem hacminden yeni bir rekor geldi!

Bitcoin fiyatı, tüm zamanların ve 2019’un en yüksek seviyesinden hala oldukça uzak. Fakat kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e ilgisi, yavaşlama belirtileri göstermiyor, aksine giderek artıyor.

Platform, Bitcoin vadeli işlemleriyle yeni rekorlar kırmaya devam ediyor. Bakkt Bitcoin Vadeli İşlem hacminden, bugün yeni bir rekor daha geldi ve 45.56 milyon$‘lık işlem hacmi kaydederek, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bakkt Volume Bot isimli Twitter hesabı, platformun işlem hacmi ile ilgili yeni verileri paylaştı. Tweet’e göre, kripto borsasının Bitcoin vadeli işlem hacmi şu ana kadar 6312 BTC‘ye ulaştı, bu da yaklaşık olarak 45.56 milyon$’a tekabül ediyor.

koinmedya_brave

Ayrıca tweet’te, son işlem gören fiyatın ve dolayısıyla da Bitcoin vadeli işlem hacminin günün sonunda daha da artabileceği, hatta 50.48$’a kadar yükselebileceği vurgulanıyor.

Şu ana kadarki hacim: 6312 BTC (45,56 milyon$)

Son işlem gören fiyat: 7,218

İşlem günündeki artış: %83

Bakkt’ın günlük hedefi: 6994 BTC (50,48 milyon$)

Bakkt Bitcoin Vadeli İşlem hacminden bir rekor daha gelirken, kaydedilen bu artış, kripto paranın fiyatını da olumlu yönde etkiledi.

Bitcoin, son 24 saat içinde %7 yükseldi ve yeniden 7000 dolar seviyesinin üstüne çıktı. Ve yazımızı yayına hazırlarken BTC fiyatı, son 24 saat içinde %8,53 değişim göstererek 7,210,78 dolar seviyesinde işlem görüyor.

koinmedya_brave

Bakkt’ta Bitcoin’e yönelik ilgi artıyor

Bakkt’ın müşteri portföyü genel olarak kurumsal yatırımcılardan oluştuğu için, platformun işlem hacmindeki artış, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisini büyük ölçüde yansıtıyor.

Yani Bakkt Bitcoin Vadeli İşlem hacminden, kurumsalların Bitcoin talebi ile ilgili çıkarım yapmak mümkün. Zaten Bakkt, bu ürünü, kripto piyasasında kurumsal ilgiyi güçlü kılmak amacıyla piyasaya sürdü.

Bu büyük artıştan sonra kurumsal yatırımcıların, Bakkt’ın vadeli işlem programına olan ilgisinin artmakta olduğu görülüyor.

Platform, başlangıçta iyi bir performans gösteremedi, ancak giderek hız kazandı ve Bitcoin vadeli işlemlerine yönelik kurumsal ilgi her geçen gün artıyor. Şimdi, Bakkt BTC Vadeliler hacmi, tüm zamanların en yüksek seviyelerini kaydetmeye devam ediyor.

Yine bu ay içinde Bakkt, traderler için Bitcoin Opsiyonlarını sundu ve bu konuya ilişkin Bakkt’ın COO’su Adam White şunları ifade etti:

Bakkt olarak hedefimiz, dijital varlıkları güvenli ve faydalı hale getirmek. Bu yeni sözleşmeler, yeni gelişen varlık sınıfının ve Bitcoin ürün kompleksimizin geliştirilmesinde önemli bir rol oynayacak.

Bakkt, yeni ürünler sunarak platformunu genişleterek geliştiriyor. 9 Aralık’ta, Bitcoin Opsiyonlarının yanı sıra nakit olarak ödenen Bitcoin vadeli işlemlerini de piyasaya sundu.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak