BTC : 63205 ₺ ETH : 1596 ₺ XRP : 1.247 ₺ LTC : 291.4 ₺ USDT : 6.88 ₺ XLM : 0.4682 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bakkt Bitcoin opsiyonlarını piyasaya sürüyor

Bakkt Bitcoin opsiyonlarını piyasaya sürüyor

Bakkt Bitcoin opsiyonlarını piyasaya sürüyor
0
huobi_koinmedya

Bakkt 2020 yılının ilk ayında Bitcoin opsiyonlarını piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu sayede Bakkt future işlemlerinin ardından ikinci vadeli ürünü ile yatırımcılarına hizmet verecek.


Bakkt Bitcoin opsiyon sözleşmelerini hazırlıyor

Bakkt geçtiğimiz Eylül ayının 24’ünde Bitcoin vadeli işlemlerinden future işlemlerine başladı. Kripto para piyasalarında Bakkt’ın vadeli işlemlerine başlamasına çok büyük anlamlar yüklenmişti. Ancak Bakkt vadelileri iki istenmeyen sonuçla karşılaştı. İlk olarak 24 Eylül ayında kripto para piyasalarında yaşanan düzeltme ile Bakkt’ın vadelileri başlatma tarihi kesişti. 24 Eylül’de Bitcoin, 1000 doların üstünde değer kaybetmişti.  Diğeri ise Bakkt beklenilen oranda sözleşme toplayamadı.

Lütfen Bkz: Ransomware ve Bitcoin fiyat ilişkisi

Bakkt Bitcoin opsiyonlarını da piyasaya süreceğini açıkladı. Bu sayede Bakkt yeni bir vadeli işlemi, Bitcoin opsiyonu, kripto para piyasalarına sürecek. Bitcoin future işlemleri, belli bir tarihte fiyatı şimdiden belirlenmek üzere belli bir miktar Bitcoin’in alım veya satım sözleşmesidir. Aşağıdaki tabloda yazının kaleme alındığı saatte CME (Chicago Emtia Borsası) borsası Bitcoin future fiyatlarını görüyoruz. Tabloda Aralık 2019 tarihi için Bitcoin future fiyatları, 7540 dolarda oluşuyor. Bu fiyattan alım sözleşmesi yapan bir yatırımcı, Bitcoin fiyatları 10 bin dolara da çıksa 7540 dolardan Bitcoin satın alma şansına sahip olacak.

koinmedya_brave

Bakkt Bitcoin opsiyonlarını Bakkt Bitcoin opsiyonlarını piyasaya sürüyor

Bakkt’ın sunacağı Bitcoin opsiyon işlemlerinde Bakkt, yatırımcılara sözleşmeden cayma imkanı tanıyor. Future işlemlerinde sözleşme tarihi geldiğinde yerine getirilirken opsiyon işlemleri yatırımcılara sözleşmeden cayma imkanı tanıyor.

Bakkt Bitcoin opsiyonlarını Ocak 2020’de başlatmayı planlıyor. Opsiyon maliyetleri için 1 sözleşme = 1 Bitcoin düşünülüyor. Bakkt, yatırımcıları için analitik destek de verecek.

Lütfen Bkz: Bitmain dünyanın en büyük Bitcoin madencilik çiftliğini açtı

koinmedya_brave

Kaynak